Czyszczenie systemu mleka w ekspresie Nivona

Czyszczenie systemu mleka w ekspresie Nivona
Czyszczenie systemu mleka w ekspresie Nivona

Obowiązkiem każdego użytkownika automatycznego ekspresu do kawy jest dbanie o higienę swojego urządzenia. Każdy z procesów konserwacji ekspresu jest bardzo ważny, a nasza regularność w ich przeprowadzaniu pozwoli uchronić go przed wieloma usterkami. W tym artykule znajdziesz instrukcję czyszczenia systemu mleka w ekspresie Nivona.Płukanie spieniacza w ekspresie Nivona

Automatyczne ekspresy do kawy posiadające spieniacz pozwalają nam w prosty przygotować kawy mleczne typu cappuccino i latte macchiato. Każde przygotowanie kawy ze spienionym mlekiem niestety sprawia, że w spieniaczu osadzają się resztki mleka, które z czasem zasychają. Może to doprowadzić do zatkania przewodów w systemie mlecznym, ale także wpływa na rozprzestrzenianie się bakterii. Powstających zabrudzeń możemy się pozbyć poprzez zwykłe płukanie przewodów mleka wodą po zakończeniu parzenia kaw mlecznych. Jeżeli w naszym ekspresie Nivona kawy mleczne przygotowujemy codziennie, to płukanie spieniacza również powinniśmy przeprowadzać każdego dnia.

Czyszczenie spieniacza w ekspresie Nivona

Niestety samo płukanie spieniacza wodą nie zastąpi procesu czyszczenia systemu mleka z użyciem specjalnych środków. Producent ekspresów Nivona opracował płyn czyszczący Nivona CreamClean NICC 705, który skutecznie usuwa osady mleczne. Płyn Nivona rozpuszcza zaschniętą laktozę wydzielaną z mleka i udrażnia układ spieniający. Regularne czyszczenie systemu mlecznego z wykorzystaniem płynu sprawi, że Twój ekspres Nivona pozostanie w dobrej kondycji.


Jak wyczyścić system mleka w ekspresie Nivona?

  1. W menu ekspresu wybierz "KONSERWACJA", a następnie "CZYSZCZENIE SPIENIACZA".
  2. Opróżnij tackę na skropliny i zbiornik na fusy.
  3. Napełnij zbiornik na wodę świeżą wodą.
  4. Stwórz roztwór, rozcieńczając 100 ml płynu Nivona z 1 l wody.
  5. Podłącz wężyk do spieniacza, a jego końcówkę umieść w naczyniu z roztworem.
  6. Pod wylotem umieść pusty pojemnik o pojemności co najmniej 500 ml.
  7. Uruchom proces czyszczenia i postępuj zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu ekspresu.

Trwającego programu czyszczenia nie wolno przerywać. Ekspres informuje nas o konieczności przeprowadzenia czyszczenia spieniacza: na wyświetlaczu pojawi się komunikat "NALEŻY WYCZYŚCIĆ SPIENIACZ".

Ręczne mycie spieniacza

Jeżeli czyszczenie spieniacza detergentem nie przynosi zamierzonego efektu, a w jego przewodach w dalszym ciągu znajdują się zabrudzenia, musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Ręczne czyszczenie spieniacza Nivona jest dobre wtedy, kiedy chcemy mieć pewność dokładnego pozbycia się wszystkich mlecznych pozostałości, dlatego warto przeprowadzić je od czasu, do czasu. W pierwszej kolejności musimy ściągnąć osłonę wylewki, którą bez żadnego oporu zdejmiemy w mngnieniu oka. Następnie należy z wylewki wyjąć spieniacz i rozebrać go na poszczególne części. Każdą część należy dokładnie przepłukać pod bieżącą wodą. Jeżeli wciąż nie możemy pozbyć się zabrudzeń, to polecamy włożyć rozebrany spieniacz do naczynia z wodą i pozostawić go na kilka godzin.

Poprawnie założony spieniacz

Po ręcznym czyszczeniu spieniacza, należy go z powrotem zamontować w wylewce. Błędne łączenie elementów spieniacza sprawi, że nie uda nam się go włożyć do wylewki. Na całe szczęście części, z których składa się spieniacz, oznaczone są strzałkami ułatwiającymi poprawne mocowanie, dlatego nie powinniśmy mieć z tym większych problemów. Dodatkowo wyżłobienia znajdujące się na każdej z części, same wskazują kierunek, w którym powinny być umieszczone w wylewce.


Spieniacz mleka Nivona

Cały proces czyszczenia systemu mleka w ekspresach do kawy Nivona pokazaliśmy także na filmie. Zobacz jak zadbać o ekspres do kawy by służył Ci niezawodnie przez długie lata.


Polecane produkty w tym artykule
Płyn do czyszczenia spieniaczy NIVONA CreamClean NICC 705 - 500ml
Promocja
( Brak opinii ) Płyn do czyszczenia spieniaczy NIVONA CreamClean NICC 705 - 500ml
43,08 zł netto 61,50 zł 52,99 zł brutto 52,99 zł 61,50 zł 1059.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel