Automatyczny ekspres do kawy Melitta Caffeo CI

Automatyczny ekspres do kawy Melitta Caffeo CI
Automatyczny ekspres do kawy Melitta Caffeo CI

MELITTA E970-003 CAFFEO CI to kompaktowy, automatyczny ekspres do kawy, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i niewielkim biurze. To doskonały wybór nie tylko dla zagorzałych kawoszy, ale i wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość naparu z ziaren kawowych. Zobacz, dlaczego warto kupić MELITTA E970-003 CAFFEO CI.

MELITTA E970-003 CAFFEO CI – klasyczny wygląd i nowoczesne funkcje

Ekspres do zastosowań domowych MELITTA E970-003 CAFFEO CI już na pierwszy rzut oka cieszy klasycznym, prostym wyglądem. Takie urządzenie ładnie zaprezentuje się zarówno w kuchni rustykalnej, minimalistycznej, boho, glamour, jak i nowoczesnej, awangardowej. Wygląd ekspresu został starannie zaplanowany – głęboka czerń nawiązuje do tradycyjnej małej czarnej, a podwójna wylewka umożliwiająca parzenie dwóch kaw jednocześnie czyni ten ekspres idealnym dla zastosowań rodzinnych. Sprawdzi się też w niedużym biurze.

Prosty wygląd może być zwodniczy, bo MELITTA E970-003 CAFFEO CI to dyskretna elegancja i bardzo nowoczesne oprogramowanie. Parzenie kawy nigdy nie było tak proste i jednocześnie nie dawało tak wielu możliwości wyboru. Koniec z ekspresami, które mogą zaparzyć tylko jeden rodzaj kawy. MELITTA E970-003 CAFFEO CI to aż 10 różnych specjałów kawowych, w tym też te mniej popularne, jak np. lungo.

Za to pokochasz MELITTA E970-003 CAFFEO CI

10 różnych napojów kawowych – tylko od ciebie zależy, czy wolisz americano, espresso, czy cappucicno i jak dużo mleka chcesz do niego dolać. 10 zapisanych receptur pozwala cieszyć się wybornym smakiem kawy o każdej porze dnia – intensywne espresso rano, aromatyczne americana do obiadu, słodkie latte albo cappuccino na podwieczorek. Zaskocz domowników i gości, oferując im wybór specjałów, jak w kawiarni.

2 pojemniki na kawę ziarnistą – kawa kawie nierówna a gusta domowników mogą się różnić. Dwa niezależne zbiorniki na kawę ziarnistą dają Ci możliwość wyboru. Może chcesz wybierać między arabiką a robustą, a może wolisz kawę bezkofeinową? Z ekspresem MELITTA E970-003 CAFFEO CI to nie problem. W czasie przygotowywania kawy wybierz rodzaj ziaren.

Funkcja Moja kawa – lubimy upraszczać życie na wszelkie możliwe sposoby, także kawę chcemy parzyć automatycznie, bez wgłębiania się w możliwości ekspresu. Funkcja Moja kawa pozwala zapisać w pamięci urządzenia aż cztery ulubione receptury domowników. Od tej pory wystarczy wybrać odpowiednią pozycję, a ekspres MELITTA E970-003 CAFFEO CI sam zrobi resztę.

Cichy młynek – aby bezstresowo przyrządzać kawę, gdy inni jeszcze śpią. Nie jest tajemnicą, że kawa najpiękniej pachnie i najlepiej smakuje wówczas, gdy jest mielona bezpośrednio przed parzeniem. Dzięki cichemu młynkowi nie musisz rezygnować z wysokiej jakości kawy o poranku. Warto przy okazji wspomnieć, że młynek wbudowany w ekspres MELITTA E970-003 CAFFEO CI jest młynkiem żarnowym, co oznacza, że miażdży i zgniata ziarna, nie tnąc ich nożem. Ten sposób mielenia uznawany jest za lepszy – powoduje mniej strat cennych substancji, przede wszystkim odpowiedzialnych za aromat olejków eterycznych.

Czyszczenie parowe – aby dbałość o ekspres nie wiązała się z dużym wysiłkiem, wszystkie części mające bezpośredni kontakt z mlekiem są czyszczone parą wodną pod ciśnieniem. Dzięki temu ekspres jest zawsze czysty i gotowy do pracy. A jeśli zechcesz, te same części możesz umyć w zmywarce.

Filtr Pro Aqua – dla jeszcze lepszego smaku kawy. Co prawda jakość wody w kranie w ostatnich latach znacząco się podniosła, jednak nic nie zastąpi wody filtrowanej. To dzięki niej kawa smakuje wybornie. Dodatkowo filtr pomaga chronić ekspres przed kamienieniem. Dzięki wyposażeniu ekspresu w filtr Melitta Pro Aqua trzeba go odkamieniać tylko raz w roku.

WyświetlaczTFT – wygoda, której nie da się przecenić. Każdorazowo przy przyrządzaniu kawy na wyświetlaczu pojawi się szczegółowa instrukcja jej parzenia. Nie musisz niczego zapamiętywać, ekspres przeprowadzi cię przez proces parzenia kawy oraz czyszczenia krok po kroku i zapewni maksymalną wygodę użytkowania.

Funkcja oszczędzania energii – trudno jej nie polubić. Gdy ją wybierzesz, ekspres przejdzie w stan czuwania i będzie zużywał minimalne ilości prądu. A jeśli i to za dużo, możesz go całkowicie wyłączyć.

Informacje techniczne

MELITTA E970-003 CAFFEO CI jest ekspresem ciśnieniowym automatycznym, czyli takim, który robi wyjątkowo dobrą kawę w bardzo wygodny sposób. Do przygotowania napoju można użyć kawy ziarnistej (będzie zmielona tuż przed parzeniem) lub mielonej. Wybór należy do ciebie.

To ty ustalasz:

  • – grubość zmielenia ziaren,
  • – moc kawy,
  • – pojemność kawy,
  • – temperaturę kawy,

Moc urządzenia to 1400 W, co może wyglądać nieco przerażająco, ale pamiętaj, że czas parzenia kawy to zaledwie kilka minut, więc koszt, jaki ponosisz to zaledwie kilka groszy. Zbiornik na wodę ma 1.8 l pojemności, co daje aż 9 filiżanek kawy o pojemności 200 ml. Jeśli zaprosisz gości na podwieczorek, szybko przygotujesz dla wszystkich pyszną kawę bez konieczności uzupełniania zbiornika. Ekspres posiada menu się w języku polskim, dzięki czemu wszytko jest zrozumiałe i bardzo klarowne. Do ekspresu dołączona jest czytelna instrukcja, także w języku polskim. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego. Ekspres MELITTA E970-003 CAFFEO CI ma wbudowany wyświetlacz TFT. Nieduży rozmiar gwarantuje, że ekspres zmieści się w każdej, nawet bardzo małej kuchni i niewątpliwie stanie się jej ozdobą.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Melitta E970-003 Caffeo CI - Pure Black - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Melitta E970-003 Caffeo CI - Pure Black - NIEDOSTĘPNY
2 438,21 zł netto 2 999,00 zł brutto 2 999,00 zł 59980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel