Wymiana filtra w ekspresie Nivona

Wymiana filtra w ekspresie Nivona
Wymiana filtra w ekspresie Nivona

Jeżeli na co dzień korzystasz z filtrów wody w ekspresie do kawy, to znaczy, że należysz do grona osób, które dbają o siebie i swoje urządzenie. Wkłady filtrujące niosą za sobą same korzyści, ale tylko wtedy, kiedy właściwie ich używamy. Poznaj właściwości filtrów i dowiedz się jak poprawnie wymieniać filtr w ekspresie Nivona.Filtrowanie wody w ekspresie Nivona

Woda wykorzystywana do zaparzenia kawy w ekspresie doprowadza do wytrącenia się wapnia i magnezu, w wyniku czego powstaje osad nazywany kamieniem. Taki osad często może doprowadzić do uszkodzeń, ale także ma negatywny wpływ na smak i jakość przygotowywanej kawy. Na całe szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy znacznie spowolnić proces osadzania się kamienia w naszym ekspresie, a jednym z nich jest stosowanie filtrów Nivona NIRF 701.

Filtr umieszczony w zbiorniku na wodę oczyszcza wodę, poprawia jej smak i neutralizuje aromat, a to wszystko bez użycia chemicznych dodatków. Wkłady filtrujące Nivona wypełnione są organicznym materiałem, który zatrzymuje nadmiar niepożądanych substancji i nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie.

Wymiana filtra w ekspresie Nivona

Stosowanie filtrów Nivona jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwala zadbać o higienę ekspresu oraz o nasze zdrowie. Musimy jednak wiedzieć, że po pewnym czasie filtry tracą swoje właściwości i przestają oczyszczać wodę, dlatego bardzo ważna jest regularna wymiana wkładów filtrujących w naszym ekspresie do kawy. Proces wymiany filtra Nivona nie jest trudnym zadaniem, ale powinniśmy go wykonywać dokładnie i zgodnie z kolejnością podaną w instrukcji.


Jak wymienić filtr w ekspresie Nivona?

  1. Wejdź w zakładkę USTAWIENIA w ekspresie i wybierz FILTR.
  2. Znajdź opcję WŁOŻYĆ FILTR? i wybierz TAK.
  3. Opróżnij zbiornik na wodę i wykręć stary filtr za pomocą końcówki montażowej na miarce do kawy.
  4. Zużyty filtr wyrzuć razem z odpadkami domowymi.
  5. Na wyświetlaczu pojawi się WŁOŻYĆ FILTR lub FILTR WŁOŻONY?
  6. Wkręć nowy filtr za pomocą końcówki montażowej na miarce do kawy.
  7. Napełnij zbiornik świeżą wodą i włóż go z powrotem do ekspresu.
  8. Pod wylewką ustaw pojemnik o pojemności co najmniej 500 ml.
  9. Nastąpi płukanie. Należy poczekać, aż woda przestanie płynąć z wylewki.

Podczas wkręcania nowego filtra należy pamiętać, aby go nie zginać ani nie wkręcać zbyt mocno.

Co ile należy wymieniać filtr Nivona?

Automatyczne ekspresy do kawy Nivona same informują nas o tym, kiedy należy przeprowadzić wymianę filtra. Wkład filtrujący swoje właściwości traci po przefiltrowaniu około 50 litrów wody. Dla jednych jest to dużo, a dla innych mało. Jeżeli rzadko korzystamy z ekspresu do kawy i zużycie wody jest niewielkie, to filtr zaleca wymieniać się najpóźniej po dwóch miesiącach użytkowania. W takim przypadku na wyświetlaczu nie pojawi się żaden komunikat informujący o konieczności wymiany wkładu. Płytka obrotowa znajdująca się na głowicy filtra służy do ustawiania daty wymiany, co pomaga nam pamiętać o tym, kiedy należy wymienić filtr Nivona.

Korzystanie z filtra i wody filtrowanej

Bardzo popularnym rozwiązaniem w naszych domach są również dzbanki filtrujące, które wykorzystują bardzo podobne filtry wymienne. Wodę przefiltrowaną w dzbanku zazwyczaj wykorzystujemy do gotowania herbaty oraz różnego rodzaju potraw, ale możemy używać jej również do przygotowania kawy w naszym ekspresie Nivona. Uzupełnianie zbiornika w ekspresie przefiltrowaną wodą jest tak samo skuteczne, co korzystanie z wkładów filtrujących.

Stosowanie filtrów w ekspresie nie jest konieczne, gdy zbiornik uzupełniamy wodą przefiltrowaną w dzbanku. Należy jednak wiedzieć o tym, że filtry dzbankowe mogą mieć zupełnie inną wydajność, niż wkłady przeznaczone do ekspresów Nivona, a ich wymiana może być konieczna zdecydowanie częściej.

Polecane produkty w tym artykule
Filtr wody do ekspresu Nivona NIRF 701
Promocja Bestseller
( Brak opinii ) Filtr wody do ekspresu Nivona NIRF 701
44,71 zł netto 65,89 zł 54,99 zł brutto 54,99 zł 65,89 zł 1099.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel