Wymiana filtra w ekspresie Melitta

Wymiana filtra w ekspresie Melitta
Wymiana filtra w ekspresie Melitta

Dbanie o higienę ekspresu do kawy powinno być priorytetem każdego użytkownika ekspresu. Odpowiednio zadbany ekspres pozwoli nam przygotować wyśmienitą kawę, ale przede wszystkim posłuży nam zdecydowanie dłużej. Jedną z czynności, które chronią nasz ekspres przed uszkodzeniem, jest korzystanie z filtrów wody. W tym artykule dowiesz się, jak wymieniać filtr w ekspresie Melitta i co ile powinniśmy to robić.Po co filtrować wodę w ekspresie do kawy?

Przygotowując kawę w ekspresie Melitta dochodzi do wytrącenia się z wody wapnia i magnezu. Powstały w ten sposób osad nazywany jest kamieniem i może doprowadzić do wielu uszkodzeń, a poza tym negatywnie wpływa na jakość przygotowanej kawy. Aby zapobiec powstawaniu kamienia w ekspresie do kawy, wystarczy korzystać z wkładów filtrujących, które oczyszczają wodę i zmniejszają nadmiar substancji w niej rozpuszczonych. Producent Melitta oferuje nam filtr wody Melitta Pro Aqua, który jest przeznaczony do wszystkich automatycznych ekspresów Melitta. Właściwe korzystanie z filtrów Melitta zmniejsza powstawanie osadów wapiennych we wnętrzu ekspresu i wydłuża jego żywotność.

Jak wymienić filtr wody w ekspresie Melitta?

Filtr wody Melitta Pro Aqua skutecznie działa po odpowiednim umieszczeniu w zbiorniku wody. Przed włożeniem filtra do ekspresu, należy najpierw wsadzić go do naczynia ze świeżą wodą i pozostawić na kilka minut. Następnie należy w menu ekspresu wejść w zakładkę Konserwacja oraz wybrać Filtr i Zakładanie filtra. Ekspres poprosi nas o umieszczenie filtra w zbiorniku i pokieruje nas, jak postępować dalej. Ekspres Melitta automatycznie dostosowuje poziom twardości wody do wkładu filtrującego.

Wkład filtrujący Melitta Pro Aqua ma ograniczoną wydajność i pozwala nam przefiltrować 50 litrów wody. Potem powinniśmy wymienić go na nowy. Aby to zrobić, musimy w menu ekspresu wejść w zakładkę Konserwacja oraz Filtr i Wymiana filtra. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.

Jak często wymieniać filtr Melitta?

Automatyczne ekspresy do kawy Melitta informują nas o konieczności wymiany filtra na nowy, dlatego nie musimy szczególnie pilnować terminów. Filtr swoje właściwości straci po przefiltrowaniu 50 litrów wody lub po około 2 miesiącach użytkowania. Wyświetlany komunikat o konieczności wymiany filtra nie spowoduje, tego że ekspres przestanie działać i w dalszym ciągu będziemy mogli z niego korzystać.

Jaka woda do ekspresu?

Do ekspresów do kawy zaleca się stosowanie zwykłej wody kranowej lub wody źródlanej. Nie powinno się używać wody mineralnej, która posiada zbyt wiele substancji rozpuszczonych, ponieważ wkład nie przefiltruje jej na tyle skutecznie, aby nadawała się do przygotowania kawy. Bardzo popularnym rozwiązaniem w naszych domach są również dzbanki filtrujące, które wykorzystują wymienne wkłady. Uzupełnianie zbiornika w ekspresie przefiltrowaną wcześniej wodą jest tak samo skuteczne, co korzystanie z wkładów filtrujących. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to możemy zrezygnować z wykorzystywania filtrów do ekspresu Melitta. Musimy jednak wiedzieć, że filtry w dzbankach należy wymieniać zdecydowanie częściej niż w ekspresach do kawy.

Polecane produkty w tym artykule
Filtr wody Melitta Pro Aqua
Promocja
( Brak opinii ) Filtr wody Melitta Pro Aqua
38,21 zł netto 49,00 zł 47,00 zł brutto 47,00 zł 49,00 zł 940 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel