Wpływ herbaty na odchudzanie

Wpływ herbaty na odchudzanie
Wpływ herbaty na odchudzanie
Dietetycy, osobom, które chcą skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, polecają między innymi wypijanie przynajmniej 2 litrów płynów dziennie. Woda, soki, jak również zielona herbata czy napary ziołowe idealnie się do tego celu nadają. Odpowiednia ilość dostarczanych organizmowi płynów potrafi bowiem zdziałać cuda. Nie tylko znacząco poprawia metabolizm i ułatwia usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii, ale także wspomaga proces odchudzania. Czy zatem picie herbaty rzeczywiście może wpływać na szybszą utratę wagi? Okazuje się, że tak. Szczególnie jeśli wybierzemy zieloną jej odmianę, która posiada wyjątkowe właściwości.

Zielona herbata - aromatyczny napar o cudownych właściwościach


Na świecie istnieje ogromna różnorodność herbat, ale nie ulega wątpliwości, że to właśnie zielona należy do najstarszych rodzajów herbaty i liczy sobie już ponad 5000 lat. Wywodzi się ona z południowo-zachodnich Chin, skąd stopniowo rozpowszechniała się na całą Azję, by w końcu stamtąd trafić także na inne kontynenty. Dziś herbatę zieloną pije się w każdym zakątku świata. Co zatem sprawiło, że ten wyjątkowy napar stał się tak popularny? Na pewno pomogły w tym jego wyjątkowe, znane od wieków cudowne właściwości. Okazuje się bowiem, że zielona herbata to prozdrowotny napar, niezwykle bogaty w cenne składniki. Liście wykorzystywane do jej produkcji nie są poddawane fermentacji, dlatego wszystkie wartościowe komponenty znajdujące się w nich zostają zachowane. Polifenole, katechiny, garbniki, alkaloidy, lipidy, aminokwasy, teina, witaminy, a także liczne mikroelementy to składniki, jakie znajdują się w zielonej herbacie.

Nie można się zatem specjalnie dziwić, że napar ten znajduje tak szerokie zastosowanie i polecany jest jako środek wspomagający odchudzanie. A wszystko to dzięki zawartości katechin, które w znaczący sposób hamują proces wchłaniania tłuszczów dostarczanych do organizmu wraz z jedzeniem, co ma znaczący wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Napar z zielonej herbaty pobudza również działanie enzymów trawiennych, przyspiesza metabolizm, a także wzmaga intensywność termogenezy, co jest niewątpliwie kluczem do skutecznego odchudzania.


Wpływ herbaty na odchudzanie

Czarna herbata - napar sprzyjający odchudzaniu


Jak już wiemy, zielona herbata jest napojem, który wspiera odchudzanie. A jak to wygląda w przypadku herbaty czarnej? Okazuje się, że jej picie również ma korzystny wpływ na procesy metaboliczne i sprzyja utracie wagi. Jest to zasługa polifenoli zawartych w tej odmianie herbaty. Nie są one absorbowane w wątrobie, jak to się dzieje w przypadku polifenoli zawartych w zielonej herbacie i dzięki temu są w stanie dotrzeć do jelit. Korzystnie stymulują ich florę bakteryjną, co ma dobroczynny wpływ na procesy metaboliczne w nich zachodzące, reguluje je, a co się z tym wiąże, ułatwia odchudzanie.

Jakie napary należy pić, aby efektywnie tracić na wadze?

 
Zarówno zielona, jak i czarna herbata to napoje, po które warto sięgać podczas odchudzania. Nie tylko jednak herbaciane napary warto pić podczas diety. Z powodzeniem można także spożywać napary ziołowe, takie jak herbatka z ostrokrzewu, pokrzywy czy też mięty. Wszystkie one wspomagają procesy trawienne oraz regulują przemianę materii, bez czego trudno osiągnąć efekt w postaci utraty zbędnych kilogramów.

Chcąc stracić nieco na wadze, musimy pamiętać, że spożywanie herbaty jedynie wspomaga cały ten proces i samo w sobie nie poprawi naszych wyników. Idealną receptę na odchudzanie może stanowić regularne picie herbaty połączone z odpowiednią dietą i ćwiczeniami


Herbata i odchudzanie
Polecane produkty w tym artykule
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel