Ranking ekspresów automatycznych do kawy do 2000 zł

Ranking ekspresów automatycznych do kawy do 2000 zł
Ranking ekspresów automatycznych do kawy do 2000 zł

Zakup ekspresu do kawy nierzadko wiąże się z długimi poszukiwaniami. Zawsze chcemy wybrać idealny ekspres do kawy, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i posłuży nam przez długie lata. Podczas zakupów często możemy sobie zadać pytanie - dlaczego ekspres do kawy jest drogi? My pokażemy Ci wysokiej jakości urządzenia, za które wcale nie trzeba zapłacić majątku. Poznaj nasz ranking automatycznych ekspresów do kawy do 2000 zł.


Lista ekspresów:

1. Ekspres do kawy Melitta Avanza F27/0-100

2. Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120.B

3. Ekspres do kawy Melitta E 957-101 Solo & Perfect Milk

4. Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 22.110.W Magnifica S


Ekspres do kawy do domu - jaki?

Kupując ekspres do kawy do użytku domowego, powinniśmy skupić się przede wszystkim na ekspresach automatycznych. Są to urządzenia, które pozwalają nam przygotować klasyczne, włoskie specjały kawowe typu espresso i cappuccino, a w dodatku ich obsługa jest dziecinnie prosta. Ekspres automatyczny do domu nie wymaga od nas specjalistycznych umiejętności, aby przygotować doskonałą kawę ze spienionym mlekiem. Obsługa takich urządzeń najczęściej ogranicza się do wciskania odpowiednich przycisków, które uruchamiają poszczególne procesy.

Ekspres do kawy do 2000 zł

Pomimo tego, że ekspresy automatyczne bardzo często działają na podobnej zasadzie, to mogą różnić się cenami. Przyzwoity automatyczny ekspres do kawy nie kosztuje mniej niż 1000 zł, a najlepsze z nich mogą kosztować nawet ponad 10000 zł. W naszym rankingu przedstawiamy ekspresy automatyczne, które są przeznaczone do domu, i których jakość oraz możliwości oceniamy zdecydowanie wyżej, niż wskazują na to ich ceny. Poznaj ranking ekspresów do kawy do 2000 zł.


1. Ekspres do kawy Melitta Avanza F27/0-100

Melitta Avanza

Melitta to niemiecka firma z ponad stuletnią tradycją. Założycielka firmy w 1908 roku skonstruowała pierwszy na świecie zaparzacz do kawy drip. Opatentowany przez Melittę Bentz zaparzacz zyskał ogromną popularność, a firma zaczęła się rozrastać. Melitta nadal produkuje dripy, które nawiązują do tradycji firmy, ale w swojej ofercie posiada również ekspresy do kawy, młynki do kawy i inne kawowe akcesoria. Melitta Avanza to wyjątkowy ekspres niemieckiego producenta, którego cena wynosi 1999 zł.

Melitta Avanza to elegancki ekspres do kawy kompaktowych rozmiarów. 20 cm szerokości, czyni go jednym z najwęższych ekspresów do kawy i sprawia, że zmieści się w każdej kuchni. Obudowa ekspresu w kolorze czarnym jest wykonana z tworzywa sztucznego, a przedni panel to szczotkowane aluminium. Takie połączenie daje nam rewelacyjny efekt estetyczny. Ekspres obsługuje się za pomocą czytelnych przycisków umieszczonych pod wyświetlaczem LCD. Po bokach wyświetlacza znajdują się pokrętła, które służą do regulacji ilości przygotowywanej kawy oraz do uruchomienia trybu pary wodnej.

Melitta Avanza F27/0-100 to ekspres, który przygotuje nam kawy czarne oraz mleczne. Do tworzenia aksamitnej mlecznej pianki służy dysza z końcówką Easy Cappuccinatore. Ekspres wykorzystuje system AES (Aroma Extractio System), czyli proces parzenia wstępnego, który powoduje, że zmielona kawa jest nawilżana jeszcze przed właściwym zaparzeniem, dzięki czemu uwalnia jeszcze więcej smaku. Przed uruchomieniem procesu parzenia, możemy ustawić moc kawy zgodnie z naszymi preferencjami. To od nas zależy, czy kawa będzie łagodna, czy mocna w smaku. Możliwość przygotowania dwóch kaw czarnych za jednym razem pozwala nam zaoszczędzić czas i nie wpływa na pogorszenie jakości kawy. W ten sposób możemy zaparzyć 2 porcje espresso i cafe creme.

Melitta Avanza to automatyczny ekspres do domu z młynkiem. Zamontowany w nim młynek jest wyjątkowo cichy, co wpływa na wysoki komfort użytkowania urządzenia i powoduje, że z powodzeniem możemy zaparzyć rano kawę bez obawy, że obudzimy domowników. Młynek posiada możliwość regulacji stopnia zmielenia, dzięki czemu możemy dostosować go do każdego rodzaju kawy. Melitta przygotowała darmową aplikację na telefon Melitta Companion, która zawiera wiele praktycznych i ciekawych informacji dotyczących użytkowania ekspresu, funkcji serwisowych, czy po prostu picia kawy. Znajdują się w niej instrukcje użytkowania ekspresu Avanza, dlatego z obsługą urządzenia nie powinniśmy mieć żadnego problemu.

Melitta Avanza to ekspres, którego minimalistyczny design wpasuje się w nowoczesne wnętrza, a regularne przeprowadzanie procesów konserwacyjnych sprawi, że możemy korzystać z niego przez wiele lat.


2. Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120.B

DeLonghi ECAM 23.120.B

DeLonghi to jeden z najsłynniejszych producentów ekspresów do kawy na świecie. W swojej ofercie posiada ekspresy automatyczne, kolbowe i przelewowe. Włoska marka jest znana na całym świecie, a jej ekspresy można kupić w niemal każdym dużym sklepie ze sprzętem AGD. Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120.B to model, który kosztuje 1649 zł i stanowi doskonałą propozycję dla osób, które w kawie szukają doskonałego smaku.

Automatyczny ekspres do domu DeLonghi ECAM 23.120.B jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i srebrnej. Obudowa ekspresu jest wykonana z tworzywa sztucznego, ale tacka ociekowa jest metalowa, co doskonale kontrastuje się w czarnej wersji ekspresu. ECAM 23.130.B posiada design klasyczny dla ekspresów automatycznych. W centralnej części frontu urządzenia znajduje się wylewka kawy i panel sterujący, a obok nich dysza do spieniania mleka. Jednak w tym modelu panel sterujący ze wszystkimi przyciskami został umieszczony na wylewce kawy, której wysokość możemy regulować.

DeLonghi ECAM 23.120.B za dotknięciem jednego przycisku przygotuje nam kawy czarne takie jak espresso, coffee (klasyczna kawa czarna) i long (duża kawa czarna na podwójnym espresso). Podwójna wylewka pozwala nam także zaparzyć jednocześnie 2 espresso. Za spienianie mleka odpowiada System Cappuccino, czyli manualna dysza spieniająca. Chcąc stworzyć aksamitne cappuccino, musimy uruchomić tryb pary wodnej w dyszy i operować dzbankiem z mlekiem, jak w przypadku ekspresów kolbowych. Kilka prób i jesteśmy w stanie nauczyć się spieniać mleko, jak prawdziwy barista.

W ekspresie DeLonghi ECAM 23.120.B zamontowano cichy i wytrzymały, stalowy młynek żarnowy. Konstrukcja ze stali gwarantuje wysoką wytrzymałość i nie ma wpływu na smak kawy. Młynek posiada 13-stopniową regulację mielenia, dzięki czemu możemy eksperymentować i dostosowywać poziom grubości mielenia ziaren do różnych rodzajów kawy. Ekspres daje nam możliwość również zaprogramowania poziomu twardości wody z sieci wodociągowej. Mamy do wyboru 4 stopnie twardości, które mają wpływ na potrzeby odkamieniania ekspresu. Ekspres do kawy DeLonghi to urządzenie, które musiało znaleźć się w naszym rankingu ekspresów do 2000 zł.


3. Ekspres do kawy Melitta E 957-101 Solo & Perfect Milk

Melitta Solo Perfect Milk

Melitta Solo & Perfect Milk to kolejny ekspres niemieckiej marki, który zasługuje na wyróżnienie w naszym rankingu. Za ten model musimy zapłacić 1699 zł.

Ekspres do kawy Melitta Solo & Perfect Milk jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrno-czarnej i całkowicie czarnej. Jest to również bardzo kompaktowy ekspres o szerokości 20 cm. Jego wymiary stawiaja go w gronie najmniejszych ekspresów automatycznych, co nie znaczy, że ma to jakikolwiek wpływ na spadek jakości. Dzięki temu możemy zapomnieć o problemie ze znalezieniem dla niego kąta w naszej kuchni. Minimalistyczny design wpływa na elegancję ekspresu, a świetnym tego podkreśleniem jest tacka ociekowa ze stali nierdzewnej. Ekspres wyglądem przypomina wspomniany wcześniej model Avanza, ale Solo & Perfect Milk ma mniejsze zbiorniki na wodę i kawę ziarnistą, które nie wystają ponad poziom ekspresu.

Obsługa ekspresu jest bardzo prosta, a w przypadku niejasności Solo & Perfect Milk jest również szczegółowo przedstawiony w aplikacji Melitta Companion. W górnej części ekspresu znajduje się niewielki ekran, a pod nim czytelne przyciski służące do uruchamiania parzenia kawy. Po bokach umieszczono pokrętła, które odpowiadają za regulację ilości przygotowywanej kawy oraz regulację dozowania spienionego mleka i gorącej wody. Melitta Solo & Perfect Milk posiada zupełnie inną dyszę, niż Avanza. Zastosowany tutaj spieniacz Auto-Cappuccinatore daje nam możliwość przygotowania ciepłego mleka, gorącej wody oraz spienionego mleka. Dzięki temu może nam posłużyć również jako podgrzewacz do wody i mleka przeznaczonych kakao lub herbaty.

Reszta wygląda bardzo podobnie, co przedstawiony wcześniej model Avanza. Melitta Solo & Perfect Milk wykorzystuje system wstępnego parzenia kawy AES, a także pozwala nam przygotować jednocześnie 2 kawy czarne. Możemy potwierdzić, że jest to idealny ekspres do kawy do domu, który gwarantuje prostą obsługę i zawsze wyśmienitą kawę.


4. Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 22.110.W Magnifica S

DeLonghi ECAM 22.110.W

Ostatni w naszym rankingu ekspres to kolejny model włoskiego producenta DeLonghi. Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 22.110.W Magnifica S jest dowodem na to, że niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości. Kwota, jaką musimy zapłacić za ten ekspres wynosi 1299 zł.

DeLonghi Magnifica S występuje w trzech kolorach - czarnym, srebrnym oraz białym. To, który z nich jest najładniejszy to oczywiście kwestia gustu, ale na nas największe wrażenie zrobił zdecydowanie biały model. W odróżnieniu od opisanego wcześniej ekspresu DeLonghi, ten posiada niezależną wylewkę kawy, a panel sterujący został umieszczony nad nią. W skład panelu sterującego wchodzi wyświetlacz i przyciski z czytelnymi ikonami, a w samym środku panelu znajduje się pokrętło służące do regulacji smaku kawy. Im bardziej przekręcimy pokrętło w prawo i im więcej kawy zmieli ekspres, tym mocniejszą kawę przygotuje ekspres.

Za odpowiednia temperaturę wody w ekspresach automatycznych DeLonghi odpowiada nowoczesny system Termoblok. Gwarantuje on bardzo szybkie rozgrzanie ekspresu, dzięki czemu Magnifica S jest gotowa do pracy zaraz po włączeniu. Ekspres automatycznie przygotuje nam takie specjały jak espresso i dużą kawę czarną, a także podwójne porcje tych napojów. Do kaw mlecznych typu cappuccino i latte służy manualna dysza spieniająca mleko, więc nie jest to tak wygodne i proste, jak w ekspresach, które mleczną piankę przygotowują całkowicie automatycznie. Zapewniamy jednak, że bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające efekty. DeLonghi ECAM 22.110.W Magnifica S to ekspres do kawy do domu, który w bardzo niskiej cenie pozwala nam przygotować prawdziwe włoskie specjały.


Ranking automatycznych ekspresów do 2000 zł, to nasza subiektywna opinia na temat przedstawionych w nim urządzeń. Każdy z tych ekspresów posiada swoje mocne strony, ale każdy z nich cechuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania oraz stosunkowo niska cena. Szukając idealnego ekspresu automatycznego do domu do 2000 zł, warto przyjrzeć się im uważniej.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120.B - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120.B - NIEDOSTĘPNY
1 421,95 zł netto 1 749,00 zł brutto 1 749,00 zł 34980 pkt.
Ekspres do kawy Melitta Avanza F27/0-100 + GRATIS 1KG KAWY
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Melitta Avanza F27/0-100 + GRATIS 1KG KAWY
1 503,25 zł netto 2 199,00 zł 1 849,00 zł brutto 1 849,00 zł 2 199,00 zł 36980 pkt.
Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 22.110.W Magnifica S - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 22.110.W Magnifica S - NIEDOSTĘPNY
1 056,10 zł netto 1 299,00 zł brutto 1 299,00 zł 25980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel