Przepis na karmelowe latte

Przepis na karmelowe latte
Przepis na karmelowe latte

Latte to zdecydowanie jedna z najczęściej wybieranych kaw w większości kawiarni. Często możemy spotkać kawę latte z różnymi dodatkami, między innymi syropami do kawy. Latte Aroma, bo tak w większości przypadków nazywana jest kawa z dodatkiem syropu, jest bardzo ciekawym połączeniem mleka, kawy oraz syropu o wybranym smaku. Najczęściej używane smaki to wanilia, czekolada, orzech czy karmel. Właśnie na ten ostatni smak dziś postanowiliśmy postawić.

Jak przygotować karmelowe latte?

Przepis na karmelowe latte jest bardzo prosty i nie wymaga od Ciebie praktycznie żadnych umiejętności baristycznych. Jak się okazuje, by przygotować w domu kawę niczym profesjonalny barista, nie potrzebujesz wcale specjalistycznego sprzętu czy umiejętności. Latte aroma z dodatkiem syropu karmelowego jest bardzo proste w przygotowaniu, ale gwarantujemy że Twoi gości będą nim zaskoczeni!
Składniki jakich potrzebujesz do przygotowania karmelowego latte to około 10 ml syropu karmelowego, spienione mleko oraz porcja kawy. My wykorzystaliśmy automatyczny ekspres Jura, ale z powodzeniem możesz skorzystać z innego ekspresu automatycznego, kolbowego czy kawiarki i french pressu. Zalecane przez nas proporcje to około 10 ml syropu, 40 ml kawy i 180 ml mleka, jednak proporcję powinieneś dobrać pod własne upodobania.

Karmelowe latte przepis:

  • przygotuj spienione mleko;
  • dodaj około 10 ml syropu karmelowego;
  • dodaj porcję kawy;
  • GOTOWE!
Polecane produkty w tym artykule
Syrop CARAMEL MONIN 0,7 L - karmelowy
( Brak opinii ) Syrop CARAMEL MONIN 0,7 L - karmelowy
41,66 zł netto 44,99 zł brutto 44,99 zł 899.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel