Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej w ekspresach Jura

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej  w ekspresach Jura
Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej w ekspresach Jura

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej to funkcja wykorzystywana w ekspresach do kawy Jura, która sprawia, że w mgnieniu oka przygotujemy espresso bardzo zbliżone do tego z ekspresu kolbowego. Dowiedz się, na czym polega system P.E.P. i w których ekspresach go znajdziesz.

Kawa nie tylko dla pobudzenia

Dla wielu picie kawy stanowi swoisty rytuał. Jest chwilą odpoczynku, bądź filiżanką mocy na początek intensywnego dnia. Już samo delektowanie się smakiem kawy jest tym rytuałem, ale niemniej istotny jest również proces przygotowywania i parzenia ulubionego naparu. Konieczne są odpowiednie składniki, narzędzia i czas, by móc w spokoju, bez pośpiechu przygotować najlepszą kawę. Rytuał picia kawy możemy zaobserwować na wszystkich szerokościach geograficznych - we Włoszech intensywne espresso to wręcz styl życia. Wielu mieszkańców Italii wpada kilka razy dziennie do maleńkich kawiarenek na filiżankę ulubionego napoju. Turcja umiłowała z kolei, już w czasach Imperium Osmańskiego, charakterystyczny sposób parzenia kawy, słynący z dużej ilości kofeiny i intensywnego naparu. Gotowanie kawy w specjalnym naczyniu nazwanym dżezwą jest charakterystyczne dla tego obszaru. Wietnam, Brazylia czy inne kraje Ameryki Łacińskiej także umiłowały ten niezwykły napój, ale w dzisiejszych czasach kawę pije się na całym świecie.

Idealna kawa wprost z Twojej kuchni!

Żyjąc intensywnie, dbając o rozwój kariery, o wychowanie dzieci, o realizowanie swoich pasji nie zawsze mamy czas, by oddać się przyjemności parzenia kawy. Czas jest towarem deficytowym, dlatego nie chcąc rezygnować z doskonałej kawy, warto zaopatrzyć domową kuchnię w dobry ekspres wykorzystujący do parzenia kawy Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej. Czym on jest? Optymalizuje on czas ekstrakcji - w przypadku przygotowywania krótkich kaw, jak espresso.

Technologia P.E.P. jest dostępna we wszystkich ekspresach do kawy Jura. Udoskonalony proces parzenia krótkich specjałów kawowych - mieszczących się od 15 do 80 mililitrów - pozwala na doświadczenie najlepszego smaku kawy - rodem ze światowych kawiarni - we własnym domu. Do śniadania, popołudniowej przerwy czy miłego spotkania towarzyskiego. Zdecydujesz się na espresso, flat white czy ristretto? Wybór należy do Ciebie... Chociaż, dzień jest tak długi, to warto posmakować każdej z nich! A także wiele więcej.

Jak działa system P.E.P.?

Pierwszy krok to zmielenie ziaren kawy w sześciostopniowym młynku, który pozwoli na zachowanie świeżości kawy, jej delikatnego smaku i odpowiedniego aromatu. Następnie, dzięki sterowanej elektronicznie jednostce zaparzającej, zostaje dokładnie dopasowane ciśnienie do wybranej ilości kawy. W Procesie Ekstrakcji Pulsacyjnej gorąca woda zostaje dozowana przez zmielone ziarna, w odpowiednich, szybko następujących po sobie cyklach, dostosowanych do ilości kawy. Dzięki dokładnej personalizacji parzenia możemy cieszyć się pełnią smaku i aromatu ulubionej kawy, na przykład espresso bądź ristretto.

Najwyższej jakości espresso stworzone w Procesie Ekstrakcji Pulsacyjnej dorównuje standardom najlepszych światowych kawiarni. Proces parzenia pozwala na wydobycie niezwykłego bogactwa ukrytych w kawie aromatów, co czyni ją intensywniejszą i ciekawszą.

Projektanci ekspresów Jura zadbali o to, by łączyły one niesamowitą funkcjonalność z doskonałą estetyką kawowych maszyn. Ekspresy do kawy Jura są skrojone na miarę potrzeb każdego - możesz wybrać modele niezwykle kompaktowe, idealne do niewielkich wnętrz lub biur, a także urządzenia większe, ale wciąż niezwykle dopracowane pod względem designu. Intuicyjna obsługa to kolejna zaleta, czytelna ikonografia pozwala na szybki wybór ulubionej kawy. Wyrafinowanie, funkcjonalność i elegancja - to trzy współgrające ze sobą cechy ekspresów Jura.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Jura S8 Chrome (EA) - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura S8 Chrome (EA) - NIEDOSTĘPNY
6 503,25 zł netto 7 999,00 zł brutto 7 999,00 zł 159980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel