Poradnik Prezentowy - Młynek do kawy

Poradnik Prezentowy - Młynek do kawy
Poradnik Prezentowy - Młynek do kawy

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta, a Ty ciągle nie masz nawet pomysłu na prezent pod choinkę. Nie przejmuj się, bo to właśnie dla Ciebie stworzyliśmy Poradnik Prezentowy, w którym znajdziesz nasze propozycje na doskonały prezent świąteczny. W poradniku dowiesz się, dlaczego dany produkt sprawdzi się, jako upominek, a na specjalnej podstronie pokażemy Ci, które z nich możesz kupić w promocyjnych cenach. Tym razem, jako prezent pod choinkę polecę Ci młynek do kawy.

Młynek do kawy jako prezent na święta

Młynek do kawy to urządzenie służące do rozdrabniania kawy ziarnistej, dzięki czemu możemy zaparzyć z nich pyszny, pobudzający napar. Zamiast kupować kawę mieloną, która zdecydowanie szybciej traci swoją świeżość i nie dostarcza nam tak wyrazistego smaku, jak kawa ziarnista, dzięki młynkowi możemy przygotować w domu zawsze świeżo zmieloną kawę. Taki napar charakteryzuje się intensywnym aromatem, a jego smak jest głęboki i bogaty. Dlatego też bardzo często korzystanie z młynka do kawy jest pierwszym krokiem do zagłębiania się w świat wysokiej jakości kawy. Pijąc świeżo zmieloną kawę, zaczynamy wyczuwać różnice i pragniemy odkrywać jeszcze więcej kawowych smaków.

Młynek do kawy idealnie sprawdzi się, jako upominek dla bliskiej osoby, która często pije kawę np. jako prezent dla chłopaka lub dziewczyny. Możemy jednak spotkać na rynku różne młynki, które różnią się od siebie metodą działania, wyglądem i ceną. Dlatego też przed zakupem warto zapoznać się z rodzajami młynków do kawy, aby wiedzieć, czego unikać i na czym warto się skupić, aby nasz prezent był trafiony.

Ręczny młynek do kawy

Młynek ręczny to urządzenie, które do działania wymaga naszej pomocy. Zazwyczaj mielenie w takich młynkach polega na ręcznym kręceniu korbką, co napędza w ruch pocierające o siebie żarna, rozgniatające kawę ziarnistą. Standardowy młynek ręczny składa się z korbki, pojemnika na zmieloną kawę i korpusu, który kryje w sobie serce młynka, czyli żarna. W młynkach ręcznych stosuje się żarna ceramiczne lub stalowe, niekiedy wzmacniane tytanem. Bardzo dużą zaletą takich młynków są ich niewielkie rozmiary, pozwalające na wygodny transport, dzięki czemu doskonale sprawdzą się podczas każdej podróży. Ręczne młynki do kawy dają nam możliwość regulacji stopnia zmielenia kawy, co pozwala nam dostosować grubość przemiału do wybranej metody parzenia. Najczęściej są to młynki przeznaczone do metod przelewowych i alternatywnych, gdzie wymagany jest dosyć gruby przemiał, ale coraz częściej możemy spotkać także ręczne młynki do espresso, jak np. 1Zpresso J-MAX.


Młynek do kawy na święta

Ręczny młynek do kawy może być dobrym pomysłem na prezent świąteczny dla miłośnika alternatywnych metod parzenia. Szukając takich młynków, możemy spotkać się z dużą rozbieżnością cenową, a niektóre z nich mogą kosztować nawet ponad 1000 zł. Na taką cenę wpływ ma wiele czynników jak np. materiał żaren czy możliwość precyzyjnej regulacji stopnia zmielenia. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z kawą jakości specialty, to warto skupić się na nieco tańszych modelach, które pozwolą nam lepiej poznać kawowe sekrety. Natomiast nieuniknione jest to, że wraz z zebranym doświadczeniem będziemy śmielej spoglądać w kierunku lepszych i droższych młynków gwarantujących o niebo lepsze wyniki.

Automatyczny młynek do kawy

Młynek automatyczny napędzany jest silnikiem elektrycznym, który wprawia w ruch żarna. W przypadku tego rodzaju urządzeń nasza praca ogranicza się do wsypania kawy do zbiornika i wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Cały proces mielenia trwa od kilku do kilkunastu sekund, w zależności od ilości kawy przeznaczonej do zmielenia. Młynki automatyczne są o wiele większe od młynków ręcznych i są wyposażone w większe żarna. Takie urządzenia sprawdzą się głównie, jako uzupełnienie ciśnieniowego ekspresu do kawy, jak np. młynki Lelit, Bellezza, Eureka czy Fiorenzato, które są przeznaczone do drobnego mielenia kawy pod espresso. Natomiast wśród automatycznych młynków do kawy znajdziemy też młynki do alternatyw i przelewowych metod parzenia - np. Baratza.

Szukając dobrego młynka do kawy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na system rozdrabniający. Jeżeli zależy nam na precyzyjnym, równomiernym przemiale, który jest idealnie dostosowany do naszych potrzeb, to jedynym rozwiązaniem jest żarnowy młynek do kawy. Odradzam zakupu młynków wyposażonych w ostrza, które podczas cięcia ziaren kawy generują wysoką temperaturę, co skutkuje słabej jakości kawą. Automatyczny młynek do kawy to dobry pomysł na prezent dla osób, które piją w domu dużo kawy bądź posiadają kolbowy lub przelewowy ekspres od kawy.


Młynek do kawy na święta
Polecane produkty w tym artykule
Młynek do kawy Lelit William PL71
Przecena
( Brak opinii ) Młynek do kawy Lelit William PL71
1 585,37 zł netto 2 199,00 zł 1 950,00 zł brutto 1 950,00 zł 2 199,00 zł 39000 pkt.
Młynek do kawy Baratza Virtuoso+
Przecena
( Brak opinii ) Młynek do kawy Baratza Virtuoso+
795,93 zł netto 1 219,00 zł 979,00 zł brutto 979,00 zł 1 219,00 zł 19580 pkt.
Młynek do kawy Timemore C2 Dark Grey
( Brak opinii ) Młynek do kawy Timemore C2 Dark Grey
267,48 zł netto 329,00 zł brutto 329,00 zł 6580 pkt.
Młynek do kawy 1Zpresso JE-PLUS - NIEDOSTEPNY
( Brak opinii ) Młynek do kawy 1Zpresso JE-PLUS - NIEDOSTEPNY
1 178,05 zł netto 1 449,00 zł brutto 1 449,00 zł 28980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel