Pomysł na prezent - Kawa ziarnista i mielona

Pomysł na prezent - Kawa ziarnista i mielona
Pomysł na prezent - Kawa ziarnista i mielona

Jeżeli właśnie szukasz prezentu na święta, prezentu na dzień matki, czy po prostu upominków dla swoich pracowników, to musisz wiedzieć, że sklep Konesso.pl jest odpowiednim miejscem do zakupu idealnego prezentu. "Pomysł na prezent" to seria cyklicznie udostępnianych artykułów, które przedstawiają produkty z oferty naszego sklepu spełniające kryteria idealnego prezentu. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem to, że premierowy artykuł z serii "Pomysł na prezent" jest poświęcony kawie.

Kawa jako prezent

Wykorzystywanie kawy jako prezentu jest głęboko zakorzenione w Polakach i wiąże się to z naszą przeszłością. Po wybuchu II Wojny Światowej polskie palarnie kawy oraz przedsiębiorstwa związane z kawą zostały przejęte przez zaborców lub po prostu je zamknięto, a dostęp do kawy w Polsce stał się bardzo ograniczony. Wraz z zakończeniem wojny starano się odbudować kawową kulturę w Polsce, jednak to nie było takie proste. Panujący ustrój nie ułatwiał dostępu do kawy z zagranicy, a palone ziarna stały się towarem luksusowym i stanowiły dobry pomysł na prezent. Kawa była wręczana jako prezent na imienieny, urodziny, święta i jubileusze, a nierzadko stanowiła element łapówki.

Dzisiaj kiedy mamy bardzo łatwy dostęp do produktów z całego świata, to kawa w dalszym ciągu jest w czołówce towarów najczęściej wykorzystywanych na prezent. Jest to po części zasługa tradycji i naszych przyzwyczajeń, ale w zasadzie chodzi o to, że kawa jest bardzo uniwersalnym produktem, który niemal zawsze sprawdzi się jako udany prezent. Nawet jeśli nie znamy kogoś wystarczająco dobrze, to z dużym prawdopodobieństwem możemy przypuszczać, że kawę pije i ją wykorzysta oraz będzie zadowolony z otrzymanego prezentu. 

Kawa ziarnista Bazzara Dodicigrancru

Kawa ziarnista jako prezent

Kawa ziarnista to nic innego, jak wypalone ziarna kawy, które przed zaparzeniem należy odpowiednio zmielić. Jest to bardzo istotny szczegół podczas wyboru prezentu, ponieważ przed zakupem kawy ziarnistej warto upewnić się, czy osoba, dla której szykujemy prezent posiada w domu młynek do kawy lub ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem. W sklepie Konesso.pl znajdziesz kawy ziarniste różnych odmian i różnych wielkości, które są dedykowane dla zupełnie różnych użytkowników.

Ciemno palone kawy ziarniste składające się wyłącznie z ziaren arabiki, bądź z domieszką ziaren robusty zachwycą każdego miłośnika włoskich specjałów kawowych takich, jak espresso, cappuccino i latte. Jasno palone ziarna arabiki to znowu kawy przeznaczone dla fanów alternatywnych metod parzenia. Zaletą kaw ziarnistych jest możliwość zmielenia ich tuż przed samym parzeniem, co gwarantuje nam uzyskanie świeżego aromatu i pełnego smaku.

Kawa mielona jako prezent

Kawa mielona to doskonała opcja jako prezent dla osób, które cenią sobie wygodę. Opakowania kaw mielonych są zazwyczaj mniejszych rozmiarów niż ziarnistych, co jest zwiazane z tym, że zmielona kawa szybciej traci swoją świeżość. Producenci stosują mniejsze opakowania, dbając o to, aby nasz kawa zawsze smakowała dobrze. Kawa mielona może być przygotowywana na wiele sposobów i nie koniecznie potrzebujemy do tego drogich sprzętów, bo w ostateczności możemy tradycyjnie zalać ją wodą i przygotować kawę po turecku, która tak na prawdę z kawą po turecku ma niewiele wspólnego, ale o tym przeczytacie w innym naszym artykule. 

Kawa mielona sprawdzi się jako prezent na dzień babci i dziadka, może nam posłużyć jako dobry prezent urodzinowy lub pod choinkę. Ogromną zaletą kawy mielonej jest to, że możemy ją wręczyć każdemu i z każdej okazji, a zawsze zostanie wykorzystana.
 
W naszej ofercie znajdziesz kawy mielone pakowane w estetyczne i stylowe puszki, które szczególnie dobrze sprawdzą się jako prezent. Znane włoskie palarnie jak Lavazza, illy czy Pellini oferują doskonałe kawy mielone, które z pewnością wywołają uśmiech i zadowolenie obdarowanej osoby.   


Kawa mielona Caffe del Faro
Polecane produkty w tym artykule
Kawa mielona illy Intenso 250g
( Brak opinii ) Kawa mielona illy Intenso 250g
30,89 zł netto 37,99 zł brutto 37,99 zł 759.80 pkt.
Kawa mielona Caffe del Faro Gold Extra Bar 250g
( Brak opinii ) Kawa mielona Caffe del Faro Gold Extra Bar 250g
30,89 zł netto 37,99 zł brutto 37,99 zł 759.80 pkt.
Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
39,02 zł netto 47,99 zł brutto 47,99 zł 959.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel