Kubek termiczny - jaki wybrać?

Kubek termiczny - jaki wybrać?
Kubek termiczny - jaki wybrać?
Kubek termiczny to doskonały gadżet, który służy nam podczas wycieczek, spacerów i pikników. Z kubkiem termicznym możemy cieszyć się swoją ulubioną, gorącą kawą lub herbatą, gdzie tylko chcemy i kiedy chcemy. W sklepach internetowych możemy znaleźć najróżniejsze kubki termiczne, które różnią się od siebie wyglądem oraz ceną, jednak zawsze pojawia się jedno pytanie. Jaki wybrać kubek termiczny? Czytając nasz artykuł, dowiesz się, na co zwracać uwagę, kupując kubek termiczny do domu.

Po pierwsze - temperatura


Kubek termiczny, jak sama nazwa wskazuje, powinien być termiczny. To znaczy, że powinien utrzymywać temperaturę przechowywanych w nim płynów. Nie ma nic gorszego na świecie niż wypicie przez przypadek zimnej kawy, a jeżeli kubek nie potrafi utrzymać jej wysokiej temperatury przez kilka godzin, to nie możemy go nazywać termicznym. Optymalny czas utrzymywania wysokiej temperatury napojów to około 4-6 godzin. Taki czas pozwala nam cieszyć się wyśmienitą kawą lub herbatą długo po wyjściu z domu. Kubek termiczny Contigo zapewni nam gorący napój przez 4 godziny, a zimny przez 12 godzin. Jeszcze dłużej ciepło utrzymuje kubek termiczny Asobu, który robi to do 6 godzin, a niską temperaturę nawet do 24 godzin. Pomimo nieznacznych różnic, oba kubki są dobrym rozwiązaniem podczas każdego wyjścia na miasto lub wycieczki na łono natury.


Butelki termiczne Asobu


Po drugie - materiał


Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki kubek termiczny wybrać, to musisz wziąć pod uwagę materiał, z którego został wykonany. Jest to o tyle ważne, że może to wpłynąć na ostateczną jakość i smak przechowywanych w nim napojów. Stalowe kubki termiczne nie przenoszą zapachów, dzięki czemu każdy nowy napój posiada czysty i niezaburzony obcymi aromatami smak. Zapewne nikt nie chciałby napić się kawy o smaku wczorajszej herbaty. Jeśli zastanawiasz się jak myć kubek termiczny, to materiał wykonania również ma tutaj duże znaczenie. Kubek termiczny wykonany ze stali nierdzewnej możemy bez problemu myć w zmywarce, co jest zaletą dla osób ceniących wygodę użytkowania.Kubek Contigo West Loop Black


Po trzecie - szczelność


Jeżeli wiemy już, jak działa kubek termiczny, to zwróćmy również uwagę na to, jak bardzo jest szczelny. Dobry kubek termiczny nie może dopuścić do rozlania naszego ulubionego napoju w naszym plecaku, torebce czy samochodzie. Niektóre kubki termiczne Contigo zostały wyposażone w wygodne i bardzo szczelne zamknięcia, które kontrolujemy za pomocą jednego przycisku. Dostęp do napoju jest umożliwiony po wciśnięciu jednego, sprytnego guzika, a gdy otwór jest zamknięty, to nie ma możliwości, aby kubek uronił choć jedną kroplę.


Kubek termiczny Contigo


Po czwarte - pojemność


Istotnym czynnikiem, który sprawia, że kubek termiczny jest idealny dla nas, to jego pojemność dostosowana do naszych potrzeb. Kubki termiczne możemy znaleźć w najróżniejszych rozmiarach, a powinniśmy dobierać je z głową. Mało praktycznym rozwiązaniem jest kupowanie dużych, litrowych kubków, gdy pijemy bardzo mało gorących napojów poza domem. W takim wypadku idealnie pasują kubki o małych pojemnościach jak np. Contigo Pinnacle, który zmieści 300 ml napoju. Możemy go wykorzystać również jako kubek termiczny dla dzieci. Jeżeli jednak w trakcie spacerów lub wycieczek za miasto pragniemy dzielić się naszą ulubioną kawą z bliskimi, to kubek termiczny Contigo Byron o pojemności 470 ml spełni nasze oczekiwania.


Po piąte - wygoda


Kupując kubek termiczny, musimy zwrócić uwagę na wygodę jego użytkowania. Jeżeli mówimy o wygodnym kubku termicznym, to bardziej chodzi nam o jego rozmiary, ponieważ większość kubków działa na podobnej zasadzie - klikasz, otwierasz i pijesz. Spróbuj dobrać kubek, który z łatwością zmieści się do Twojej torebki lub plecaka i nie będzie obciążeniem podczas spaceru. Jeżeli napój zabierasz ze sobą do samochodu, to upewnij się, czy kubek termiczny zmieści się do uchwytu na butelki. Kubki termiczne Contigo zostały tak skonstruowane, aby mogły się zmieścić do uchwytów w niemal każdym modelu samochodu, dlatego idealnie sprawdzą się jako kubki termiczne dla kierowców.


Butelka termiczna Asobu


Po szóste - wygląd


Mamy już kubek termiczny, który długo utrzymuje ciepło napojów, jest szczelny, ma odpowiednią pojemność oraz jest wygodny w użytkowaniu, jednak co z tego, jeżeli nam się nie podoba. Estetyka jest ważna dla każdego, nawet jeśli otwarcie o tym nie mówi. To, czy kubek jest atrakcyjny, zależy wyłącznie od naszych gustów i trudno się z tym nie zgodzić. Oczywiście decydując się na zakup, wybierz ten, który Ci się podoba najbardziej, ale również zwróć uwagę na to, jakiej firmy kubek termiczny Cię interesuje oraz jakie ma właściwości. W końcu to z nim będziesz się pokazywać wśród znajomych oraz to on będzie Ci towarzyszył podczas każdej wycieczki i spacerów.
Polecane produkty w tym artykule
Contigo West Loop - biały kubek termiczny 470 ml - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Contigo West Loop - biały kubek termiczny 470 ml - NIEDOSTĘPNY
121,94 zł netto 149,99 zł brutto 149,99 zł 2999.80 pkt.
Kubek termiczny Contigo Byron DEEP BLUE 470 ml
( Brak opinii ) Kubek termiczny Contigo Byron DEEP BLUE 470 ml
97,55 zł netto 119,99 zł brutto 119,99 zł 2399.80 pkt.
Kubek termiczny Melitta SST 350 ml - stal nierdzewna
( Brak opinii ) Kubek termiczny Melitta SST 350 ml - stal nierdzewna
75,60 zł netto 92,99 zł brutto 92,99 zł 1859.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel