Który ekspres do kawy Sage wybrać?

Który ekspres do kawy Sage wybrać?
Który ekspres do kawy Sage wybrać?

Sage to prężnie działająca marka, która należy do australijskiej grupy Breville. Sage jest producentem małego AGD do domu, w tym ekspresów do kawy. W ofercie sklepu Konesso.pl dostepne są urządzenia Sage: gofrownice, tostery, czajniki elektryczne, ekspres przelewowy i ekspresy ciśnieniowe. W tym wpisie chciałabym bliżej przyjrzeć się ciśnieniowym ekspresom do kawy Sage.

Czym się wyróżniają i dla kogo są przeznaczone ciśnieniowe ekspresy do domu Sage?

Podstawowe elementy ekspresów ciśnieniowych Sage

Ekspresy Sage mają w sobie wszystko co jest potrzebne do zrobienia prawdziwego włoskiego espresso. Są to cztery bazowe elementy, niezbędne aby uzyskać idealną ekstrakcje kawy, czyli coś na czym nam najbardziej zależy. Każdy ekspres ciśnieniowy Sage zawiera te składowe. Są to:

 1. Doza. W ekspresach Sage doza wynosi 18-22g. Jest to optymalna ilość kawy w kolbie i pozwala przygotować najlepszej jakości espresso.
 2. Ciśnienie, które wynosi 9 bar i jest stałe podczas parzenia espresso. Istotne jest, aby ciśnienie nie "skakało", ponieważ wpływa to na późniejszy smak w filiżance.
 3. Temperatura wody. Najlepsza temperatura wody do parzenia kawy powinna mieć minimum 92 °C. Najbardziej umiarkowana temperatura dla smaku dobrej kawy to 92-93°C.
 4. Temperatura pary. Aby spienianie mleka miało sens, temperatura pary powinna wynosić 130°C. W ekspresach Sage jest to pewniak.

Jeśli w każdym ekspresie ciśnieniowym Sage, podstawy są takie same i wszystkie parzą tak samo dobrą kawę, to czy jest sens przepłacać? Tak naprawdę wszystko zależy od tego czego oczekujemy od naszego ekspresu. Musimy zastanowić się jaką kawę lubimy pić, czy pragniemy zostać domowymi baristami czy nie, czy po prostu pragniemy zrobić szybko dobrą kawę. Każdy model Sage oferuje inne możliwości i przy każdym z tych urządzeń, potrzebujemy dać od siebie więcej lub mniej pracy.

Na rynku producenci ekspresów do kawy prześcigają się w wymyślaniu technologii i udoskonalaniu swych urządzeń, aby wyciągnąć z kawy maksimum smaku i aromatu. Marka Sage sprawiła, że stanie się baristą w swoim domu jest teraz prostsze. Producent wprowadził na rynek ekspresy kolbowe częściowo zautomatyzowane oraz w pełni automatyczne, które ułatwiają poruszanie się po profesjonalnym świecie przyrządzania kawy niczym z kawiarni. Każdy opisany model różni się sposobem obsługi w przygotowaniu kawy i stopniem zautomatyzowania. Zaczynamy od urządzeń, które potrzebują najwięcej naszego zaangażowania i pracy.


Sage SES875 Barista Express

Sage SES875 Barista Express - idealny jeśli chcesz stać się baristą w swoim domu

Sage SES875 Barista jest najlepiej sprzedającym się ekspresem tej marki. Jest to świetny sprzęt dla początkującego baristy i osoby fascynującej się tematem kawy. Jest to ekspres, który absorbuje najwięcej naszego czasu.

Sage SES875 Barista Express jest wyposażony w:

 • Wbudowany młynek stożkowy ze stali nierdzewnej
 • Elektroniczny PID, który rejestruje temperaturę podczas ekstrakcji, wyrównuje jej wahania, dzięki czemu jest ona stała podczas całej ekstrakcji
 • Automatyczne i ręczne programowanie kawy
 • Możliwość ustawienia czasu i grubości mielenia kawy
 • Profesjonalną dyszę do spieniania mleka
 • Funkcje "Dry Puck", która usuwa nadmiar wody z ubitej kawy w filtrze

W tym ekspresie możemy zaparzyć jedną lub dwie kawy naraz, młynek mieli kawę bezpośrednio do kolby, ale sami musimy ją z odpowiednim naciskiem ubić. Zegar znajdujący się na froncie urządzenie, espresso range - pokazuje nam czy robimy dobrą kawę. Espresso range szkoli użytkownika, daje wskazówki co powinien zmienić, aby espresso parzyło się lepiej. Model Sage SES875 Barista Express jest wyposażony w profesjonalną dyszę do spieniania mleka. Jeśli pragniemy napić się cappuccino czy latte samodzielnie musimy spienić mleko. Jeśli podobają wam się malunki na kawie, nic nie stoi na przeszkodzie aby zostać mistrzami latte art, wystarczy praktyka!

W moim odczuciu Sage SES875 Barista Express jest to sprzęt, dla osób, które chcą same nauczyć się parzyć dobrą kawę, interesują się samym procesem przygotowania espresso i parametrami, które mają wpływ na końcowy efekt w filiżance. Jest to ekspres dla osób, które chcą stać specjalistami w parzeniu kawy i po prostu to lubią.

Sage SES876 Barista Express Impressa - ekspres ze wspomaganiem

Sage SES876 Barista Express Impressa to rozwinięta, ulepszona wersja ekspresu opisywanego powyżej - Sage SES875. Co go wyróżnia? Jest to ekspres ze wspomaganiem. Nowością w nim jest półautomatyczny ubijak do kawy.

Sage SES876 Barista Impressa jest wyposażony w:

 • Wbudowany młynek stożkowy wykonany ze stali nierdzewnej
 • Elektroniczny PID, który rejestruje temperaturę podczas ekstrakcji, wyrównuje jej wahania, dzięki czemu jest ona stała podczas całej ekstrakcji
 • Automatyczna regulacja ilości mielonej kawy
 • Automatyczne mielenie kawy do kolby
 • Ubijak mechaniczny
 • Impress Puck System- ekspres automatycznie koryguje następną porcję kawy

Ekspres Barista Impressa automatycznie mieli ziarno prosto do kolby, a za pomocą dźwigni ubijamy kawę tamperem. Wskaźnik ubicia kawy znajdujący się na froncie ekspresu pokazuje nam czy doza w kolbie jest odpowiednia. Gdy wielkość porcji będzie poniżej idealnego poziomu, ekspres przejdzie do ponownego namielania, a przycisk porcji zacznie migać. Ekspres wtedy dodaje nową porcję kawy, wówczas trzeba pociągnąć powtórnie dźwignię, aby uzyskać idealną dozę kawy. Po uzyskaniu idealnej porcji, ekspres sam zapamięta ustawienie i automatycznie zaktualizuje czas mielenia dla kolejnego parzenia kawy. Nacisk półautomatycznego tampera jest zawsze taki sam, co jest ciężko wyegzekwować podczas ręcznego ubijania kawy. Takie półautomatyczne ubijanie daje powtarzalność i powoduje, że łatwiej zaparzymy poprawne espresso.

Sage SES876 Barista Impressa pomoże nam namielić i ubić odpowiednią dozę kawy co sprawi, że szybciej uzyskamy pożądany smak napoju. Zdecydowanie ułatwia to i przyśpiesza przygotowanie kawy. Mleko jednak sami spieniamy, przy użyciu profesjonalnej dyszy, fajnie jeśli lubicie się bawić w malowanie na kawie. Ten ekspres wymaga mniejszej samodzielności, wkładamy mniej pracy w przygotowanie kawy. Jeśli nie chcesz wgłębiać się we wszystkie aspekty prawidłowego parzenia espresso, a jednak pragniesz pysznej kawy, to dzięki funkcji mechanicznego ubijaka, teraz jest to możliwe!


SageEkspresCisnieniowy

Sage SES880 Barista Touch - ekspres kolbowy z dotykowym wyświetlaczem

Sage SES880 Barista Touch to ekspres kolbowy, który przygotuje espresso, cappuccino, latte i inne rodzaje kawy. Wyróżnia go dotykowy wyświetlacz, który pokazuje informacje jak zrobić idealną kawę. Można na nim ustawić moc kawy, temperaturę i stopień ubicia mleka oraz wszystkie parametry i stworzyć aż 6 spersonalizowanych kaw! On nas prowadzi przy przyrządzaniu specjałów kawowych.

Sage SES880 Barista Touch jest wyposażony w:

 • Wbudowany młynek stożkowy ze stali szlachetnej
 • Intuicyjny wyświetlacz dotykowy
 • Elektroniczny PID, który rejestruje temperaturę podczas ekstrakcji, wyrównuje jej wahania, dzięki czemu jest ona stała podczas całej ekstrakcji
 • Automatyczna i ręczna regulacja ilości mielonej kawy
 • Automatyczne mielenie kawy do kolby
 • Automatyczny spieniacz do mleka
 • System ogrzewania wody – ThermoJet
 • Impress Puck System- ekspres automatycznie koryguje następną porcję kawy

Sage SES880 Barista Touch mieli kawę wprost do kolby, jednak kawę musimy ubić sami tamperem dołączonym do zestawu. Natomiast dysza spieniająca mleko jest automatyczna. Przy użyciu dzbanka dedykowanego do ekspresu, dysza spieni mleko w stopniu jaki ci odpowiada, a dzięki czujnikowi temperatury nie ma mowy o przegrzaniu mleka. Dysza po każdym użyciu jest automatycznie czyszczona.

Podsumujmy: Sage SES880 Barista Touch ma kolorowy wyświetlacz, który prowadzi nas przez robienie specjałów, trzeba ręcznie ubijać kawę i ma automatyczny spieniacz do mleka. Dla kogo jest ten ekspres? Jest to urządzenie dla lubiących gadżety - wyświetlacz i dysza są funkcjonalnymi bajerami, które pomagają nam przygotować wyśmienitą kawę. Lubisz bawić się w baristę i lubisz mieć wpływ na smak swojej kawy? Spienianie mleka Cię przeraża ale lubisz grubą piankę w kawie? - ten ekspres jest dla Ciebie.


SageEkspresCisnieniowy

Sage SES990 Oracle Touch - profesjonalny automatyczny ekspres kolbowy

Sage zautomatyzował najtrudniejsze części przygotowania idealnego włoskiego espresso. Teraz posiadanie ekspresu kolbowego w domu nie jest straszne. Z Sage SES990 Oracle Touch nie potrzebujesz profesjonalnej wiedzy i umiejętności, aby przygotować wyśmienitą kawę.

Sage Oracle Touch jest wyposażony w:

 • Wbudowany młynek stożkowy ze stali szlachetnej
 • Intuicyjny wyświetlacz dotykowy
 • Elektroniczny PID, który rejestruje temperaturę podczas ekstrakcji, wyrównuje jej wahania, dzięki czemu jest ona stała podczas całej ekstrakcji
 • Sage Oracle Touch-automatyczne mielenia, porcjowanie i ubijanie kawy
 • Możliwość zapamiętania do 8 napojów według preferencji użytkownika
 • Funkcja ustawienia czasu i wydajności parzenia wstępnego
 • Funkcja automatycznego uruchamiania
 • Funkcja ustawiania zegara
 • Funkcja automatycznego wyłączania
 • Funkcja odkamieniania
 • System grzewczy z dwoma nierdzewnymi bojlerami

Dzięki podwójnemu bojlerowi, jednocześnie możesz spieniać mleko i przygotowywać espresso, co bardzo skraca czas przyrządzania kawy. Sage SES990 Oracle Touch to w pełni automatyczny ekspres kolbowy, który za nas ubije kawę, dostosuje ilość dozy i spieni mleko. Jest to wspaniałe urządzenie dla kogoś, kto nie chce zagłębiać się w techniki parzenia espresso a uwielbia smak dobrej kawy. Ekspres pomoże stać się każdemu prawdziwym baristą w zaciszu domu.

Sage Bambino Plus SES500 - mały ekspres, który wiele potrafi

Sage Bambino Plus SES500 jest wyposażony w:

 • System grzewczy ThermoJet
 • Elektroniczny system kontroli temperatury
 • Niskociśnieniowe parzenie wstępne
 • Automatyczna dysza pary ze wskaźnikiem temperatury
 • Automatyczne czyszczenie po każdej filiżance kawy
 • 3 tryby ustawienia spieniania mleka
 • 3 tryby ustawienia mikropęcherzyków piany
 • Automatyczne usuwanie pozostałości wody z systemu grzewczego
 • Regulowany czas trwania ekstrakcji
 • Opcja ręcznego ustawienia czasu parzenia wstępnego
 • Możliwość zamontowania filtra wody Claris
 • Podgrzewacz filiżanek

Sage Bambino Plus to bardzo ciekawy, kompaktowy ekspres kolbowy, który jest gotowy do pracy juz w 3 sekundy. Niewielkie rozmiary sprawiają, że zmieści się na każdym blacie kuchennym. Nie ma wbudowanego młynka, więc trzeba zaopatrzyć się w urządzenie, które zmieli nam kawę do espresso. Ekspres ma automatyczną dyszę parową, która stworzy puszystą piankę mleczną dla Twojej kawy. Dzięki temu niewielkiemu ekspresowi przygotujesz kawę jak w kawiarni. Mimo niewielkich rozmiarów, ten model ekspresu Sage przygotuje espresso tak samo dobre jak większe modele: Sage 876 czy Sage 880. Dla kogo jest Bambino Plus? Ekspres ciśnieniowy Bambino Plus jest dla osób lubiących prawdziwe włoskie espresso a mają niewiele miejsca w kuchni. Jest dla osób, którzy pragną stać się baristami w swoim domu i chcą zagłębiać się w świat kawy. Świetny model nad którym warto się zastanowić.


SageBambinoPlus

Który ekspres ciśnieniowy Sage jest najlepszy?

Zanurzyliśmy się trochę w świat wysokiej jakości ekspresów ciśnieniowych Sage. Jakie nasuwają się wnioski? Wydaje mi się, że dzięki częściowemu zautomatyzowaniu procesów ubijania kawy i spieniania mleka, ekspresy kolbowe stały się bardziej dostępne dla użytkownika. Niektórzy mogą się wahać przed zakupem ekspresu kolbowego, bojąc się, że używanie kolby może być za trudne i nie przynieść satysfakcji, chociaż uwielbia kawę zaparzoną tym sposobem. Sage ułatwia sprawę, dając nam wybór - nie zawsze musimy być specjalistami w tej dziedzinie, ale możemy cieszyć się smakiem wspaniałej kawy. Pełna automatyzacja zastosowana w ekspresie Sage 990 Oracle Touch bardzo intryguje, może być hitem i sprawić, że dobre espresso zagości w większej ilości domach.

Polecane produkty w tym artykule
Kolbowy Ekspres do kawy Sage Bambino PLUS SES500BSS
Promocja
( Brak opinii ) Kolbowy Ekspres do kawy Sage Bambino PLUS SES500BSS
1 503,25 zł netto 2 199,00 zł 1 849,00 zł brutto 1 849,00 zł 2 199,00 zł 36980 pkt.
Kolbowy ekspres do kawy Sage SES875BSS
Promocja
( Brak opinii ) Kolbowy ekspres do kawy Sage SES875BSS
2 178,05 zł netto 2 999,00 zł 2 679,00 zł brutto 2 679,00 zł 2 999,00 zł 53580 pkt.
Kolbowy ekspres do kawy Sage SES880BTR
Promocja
( Brak opinii ) Kolbowy ekspres do kawy Sage SES880BTR
3 576,42 zł netto 5 099,00 zł 4 399,00 zł brutto 4 399,00 zł 5 099,00 zł 87980 pkt.
Kolbowy ekspres do kawy Sage The Barista Express Impress SES876BTR
Promocja
( Brak opinii ) Kolbowy ekspres do kawy Sage The Barista Express Impress SES876BTR
2 844,72 zł netto 3 799,00 zł 3 499,00 zł brutto 3 499,00 zł 3 799,00 zł 67742.40 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel