Korzyści wynikające z picia kawy

Korzyści wynikające z picia kawy
Korzyści wynikające z picia kawy
Kawa to jeden z najpopularniejszych towarów na świecie, jeden z najczęściej wybieranych napojów w większości domów, jednak czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jaki dobroczynny wpływ ma na nasz organizm?
   
Oprócz tak bardzo cenionych przez nas walorów smakowych oraz aromatów, a także właściwości pobudzających nasz organizm kawa ma również na nas bardzo korzystny wpływ:
  • Regularne picie kawy przyspiesza przemianę materii i stymuluje spalanie tłuszczy, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. Niektórzy producenci kosmetyków, wykorzystują nawet kofeinę do kremów antycellulitowych.
  • Zawarta w kawie kofeina pobudza nasze krążenie oraz dotlenia organizm.
  • Metabolity kofeiny usprawniają pracę mózgu zwiększając sprawność myślenia oraz wydłużając czas koncentracji. Zmniejsza się także zmęczenie fizyczne i psychiczne oraz poprawia nastrój. 
  • Kawa dzięki właściwościom rozszerzania naczyń krwionośnych łagodzi również migrenowy ból głowy. Oprócz tego te małe ziarenka są źródłem antyoksydantów i witaminy PP-niacyny, jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego (filiżanka kawy może zawierać ok. 10% dziennego zapotrzebowania).
  • Wiele badań również potwierdziło, że kawa zmniejsza ryzyko zachorowań na różnego rodzaju nowotwory i cukrzycę typu 2 oraz zapobiega rozwojowi choroby Alzheimera i Parkinsona.
 
Korzystne skutki picia kawy są imponujące i zachęcające. Jednak do kawy, jak do każdej "używki" należy podchodzić rozważnie, bo jak wiadomo, wszystko co nam służy w nadmiernej ilości może niestety zaszkodzić.
   
   
Zobacz także:
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel