Komunikaty w ekspresie Nivona

Komunikaty w ekspresie Nivona
Komunikaty w ekspresie Nivona

Automatyczne ekspresy do kawy Nivona to urządzenia, które zapewniają doskonałą kawę, ale także dużą wygodę użytkowania. Każdy ekspres jest wyposażony w wyświetlacz, na którym pojawiają się różnego rodzaju informacje i komunikaty. Jeżeli ekspres informuje nas o konieczności przeprowadzenia danego procesu lub uzupełnieniu odpowiedniego zbiornika, to logiczne jest, że należy postępować zgodnie z jego wymaganiami. Co jednak zrobić, gdy w ekspresie Nivona pojawiają się błędne komunikaty, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości?Brak tacki

Jeżeli ekspres Nivona wyświetla komunikat: "Brak tacki", to nie zawsze oznacza, że tacka ociekowa została wyciągnięta. Podczas czyszczenia tacki ociekowej pod bieżącą wodą bardzo często dochodzi do zmoczenia styków odpowiedzialnych za odczyt obecności tacki w ekspresie. W takiej sytuacji urządzenie nie wykrywa tacki i wyświetla błędny komunikat. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się przetarcie styków miękką ściereczką z mikrofibry. Czyste i suche styki sprawią, że po umieszczeniu w ekspresie Nivona tacka zostanie wykryta, a komunikat informujący o jej braku zniknie.


Wyjęta jednostka zaparzania

Ekspresy automatyczne Nivona dają nam łatwy dostęp do modułu zaparzającego, abyśmy bez problemów regularnie przeprowadzać ich dokładne czyszczenie. Jeżeli moduł jest wyciągnięty, to ekspres wyświetli komunikat o jego braku, jednak może zdarzyć się, że komunikat jest wyświetlany, pomimo tego, że jednostka znajduje się wewnątrz ekspresu. Powodem tego zazwyczaj jest nieprawidłowe umieszczenie zaparzacza w urządzeniu. Prawidłowe włożenie i zablokowanie modułu może sprawić, że komunikat zniknie, ale jeżeli w dalszym ciągu widnieje on na wyświetlaczu, to należy przeprowadzić reset urządzenia z całkowitym odłączeniem od prądu.


Opróżnij tacki

Komunikat: "Opróżnij tacki" jest wyświetlany w ekspresie Nivona, gdy zbiornik na fusy i tacka ociekowa są pełne. Dalsze użytkowanie ekspresu umożliwi tylko usunięcie fusów ze zbiornika oraz pozbycie się namiaru zlewek z tacki. Jeśli pomimo tego w dalszym ciągu na wyświetlaczu widzimy komunikat, to oznacza, że powinniśmy przyjrzeć się metalowym kontaktom, które znajdują się w tylnej części tacki ociekowej. Przestrzeń pomiędzy kontaktami powinna być czysta i sucha przez cały czas. Przed umieszczeniem tacki w ekspresie należy przetrzeć kontakty z wody i je wysuszyć.


Dosyp kawę

Wyświetlany komunikat: "Dosyp kawę" w ekspresie automatycznym Nivona oznacza, że zbiornik na kawę ziarnistą jest pusty i należy go uzupełnić. Czasami zdarza się, że pomimo pełnego zbiornika wciąż na wyświetlaczu widnieje taka informacja. W zbiorniku znajduje się czujnik, który w danej chwili może nie odbierać obecności kawy, ale już delikatne przemieszanie ziaren może rozwiązać ten problem. Jeżeli jednak cały czas ekspres wymaga od nas uzupełnienia zbiornika, to należy skontaktować się z odpowiednim serwisem, ponieważ najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana czujnika.


Kawa ziarnista
Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Nivona 769
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 769
2 267,48 zł netto 3 599,00 zł 2 789,00 zł brutto 2 789,00 zł 3 599,00 zł 55780 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 825 - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 825 - NIEDOSTĘPNY
3 739,02 zł netto 4 599,00 zł brutto 4 599,00 zł 91980 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 930
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 930
4 064,23 zł netto 5 199,00 zł 4 999,00 zł brutto 4 999,00 zł 5 199,00 zł 99980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel