Kluczowe technologie ekspresów Jura

Kluczowe technologie ekspresów Jura
Kluczowe technologie ekspresów Jura

Jura to szwajcarski producent w pełni automatycznych ekspresów do kawy klasy Premium do domu i gastronomii. Urządzenia marki Jura wyróżniają się na tle konkurencji elegancją, solidnością i nowoczesnością, jednak najważniejsze jest to, że w ekspresach Jura możemy przygotować wyśmienitą kawę. Poznaj kluczowe technologie stosowane w ekspresach do kawy Jura, dzięki którym w domu możemy się poczuć niczym prawdziwy barista.

Automatyczne ekspresy do kawy Jura

W pełni automatyczne ekspresy Jura zostały zaprojektowane z myślą o przygotowaniu doskonałej świeżo mielonej kawy, nie z kapsułki. Są to urządzenia przeznaczone do użytku domowego, ale w ofercie Jura znajdziemy również profesjonalne ekspresy stworzone do pracy w gastronomii. Ekspresy do kawy Jura pozwalają nam za dotknięciem jednego przycisku przygotować aromatyczne kawy czarne oraz mleczne specjały z aksamitną pianką. Uznanie klientów na całym świecie ekspresy do kawy Jura zyskały dzięki swojej wyjątkowej solidności i bezawaryjności. W warunkach domowych ekspresy Jura z powodzeniem mogą służyć nam przez długie lata, codziennie radując nas doskonałą kawą.

Młynek P.R.G.

Smak przygotowanej kawy w dużej mierze zależy od właściwego zmielenia ziaren. Aby zagwarantować idealny przemiał do każdego specjału, inżynierowie marki Jura przygotowali innowacyjny młynek Product Recognising Grinder (P.R.G.). Wielostopniowy młynek stożkowy sterowany jest elektronicznie, dzięki czemu ustawia się do mielenia o wiele szybciej, niż w przypadku regulacji manualnej. Stopień zmielenia regulowany jest od bardzo drobnego dla małych klasyków typu espresso po gruby dla przedłużonych specjałów.

System PEP i Cold Brew

Właściwy czas ekstrakcji jest głównym czynnikiem wpływającym na uzyskanie idealnego naparu. Odpowiedni czas, w którym woda ma kontakt ze zmieloną kawą pozwala wydobyć najlepsze właściwości smaku zapobiegając wypłukiwania substancji gorzkich i kwasów garbnikowych. Oprócz standardowego procesu parzenia, w ekspresach Jura wykorzystuje się Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.) dla krótkich napojów typu espresso i rostretto, ale także funkcję One-Touch Lungo stworzoną dla długich specjałów. System Cold Extraction Process został stworzony z myślą o przyrządzaniu specjałów Cold Brew.

Inteligentny System Filtrowania Wody (I.W.S.)

Przygotowana kawa w 98% składa się z wody, dlatego warto zadbać o jej najwyższą jakość. Podgrzewanie wody podczas parzenia kawy powoduje powstawanie osadu kamiennego. Inteligentne rozwiązanie w postaci filtrów Jura Claris chroni nasz ekspres przed powstawaniem kamienia i wydłuża jego żywotność. Dzięki temu mamy gwarancję wykorzystania wysokiej jakości wody, a co za tym idzie przygotowania doskonałej kawy. Stosowanie filtrów w ekspresach Jura sprawia, że nie musimy ich odkamieniać, a Inteligentny System Filtrowania Wody (I.W.S.) automatycznie wykrywa, czy filtr znajduje się w urządzeniu.

System mleczny

Nasze ulubione specjały typu cappuccino i latte macchiato mogą być przygotowane wyłącznie z dodatkiem mleka lub mlecznej pianki. Rewolucyjna technologia gładkiej pianki oraz innowacyjne dysze do spieniania marki Jura pozwalają nam przygotować aksamitną piankę mleczną o drobnych porach i długotrwałej konsystencji lub kiedy tego chcemy, podgrzewają mleko do oczekiwanej temperatury.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch Full Metropolitan Black - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch Full Metropolitan Black - NIEDOSTĘPNY
3 617,07 zł netto 4 449,00 zł brutto 4 449,00 zł 88980 pkt.
Ekspres do kawy Jura Z10 Aluminum Black (EA)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura Z10 Aluminum Black (EA)
9 592,68 zł netto 11 799,00 zł brutto 11 799,00 zł 235980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel