Kawa niskodrażniąca

Kawa niskodrażniąca
Kawa niskodrażniąca
Z pewnością kawę kochamy wszyscy. Nie wyobrażamy sobie bez niej poranka lub przerwy w pracy. To na kawę umawiamy się z przyjaciółmi i to ona jest dodatkiem do rodzinnych spotkań. Kawa towarzyszy nam każdego dnia i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że bez niej zawaliłby nam się świat. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na filiżankę kawy, chociaż bardzo by tego chciał. Często w takich przypadkach ta nieprzyjemna sytuacja ma podłoże zdrowotne. Wiele osób po wypiciu kawy odczuwa negatywne skutki w swoim żołądku. Idealnym rozwiązaniem dla nich może być kawa niskodrażniąca.

Czy kawa szkodzi zdrowiu?


Kawa posiada wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Pita w odpowiednich ilościach może nawet wydłużyć nasze życie! Jednak to, co pomaga jednym, innym może zaszkodzić. Dobrze znanym przypadkiem jest podrażnienie żołądka po wypiciu kawy. Na szczęście nie niesie to za sobą większych, negatywnych skutków, jednak jest to bardzo nieprzyjemne. Często towarzyszy temu zgaga i niestrawność. Wszystkiemu winne są kwasy zawarte w kawie, które również nadają jej kwaskowy smak. Musimy również pamiętać o tym, żeby nie pić kawy na czczo. Jest to już niemal polska tradycja, z którą powinniśmy się pożegnać jak najprędzej. Niestety picie kawy przed śniadaniem, na pusty żołądek może zakończyć się dla nas wrzodami. 

Co to jest kawa niskodrażniąca?

 
Istnieje jednak sposób na picie kawy, bez obawy o swój żołądek, a jest nim kawa niskodrażniąca. Taki produkt w smaku i aromacie nie różni się niczym od "normalnej" kawy, która cieszy nas każdego dnia. Jest to ta sama kawa, którą zazwyczaj pijemy, lecz poddawana jest innym zabiegom. Dzięki specjalnemu procesowi, w którym używa się pary wodnej pod ciśnieniem, kawa niskodrażniąca posiada mocno zredukowany poziom kwasów, które nie będą nas niepokoić. Kolejną ważną cechą tej kawy jest ciemne palenie. Im kawa jest ciemniej wypalana, tym posiada większą zawartość związku o nazwie N-Metylopirolidon, który blokuje nadmierną produkcję kwasów żołądkowych.

Jak parzyć kawę niskodrażniącą?


Kawa niskodrażniąca jest tą samą kawą, którą spożywamy codziennie, dlatego możemy przygotować ją w każdy znany nam sposób. Jest to odpowiednia kawa do zaparzenia w ekspresie automatycznym i kolbowym. Równie dobrze możemy ją przygotować w kawiarce typu Moka lub w sposób tradycyjny. Wszystko zależy od naszych upodobań i możliwości. Kawa niskodrażniąca została wykonana z myślą o miłośnikach wspaniałego smaku kawy, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z jej usług. Dzięki niej mogą cieszyć się jej smakiem, nie obawiając się o nieprzyjemne uczucie w żołądku.


czym jest kawa niskodrażniąca?

   

Kawa ziarnista Hausbrandt Academia - 100% arabika delikatna dla żołądka. 

   
W ofercie naszego sklepu znajduje się świetna 100% arabika, której ziarna i sposób wypalenia sprawiają że jest bardzo delikatna i nie podrażnia żołądka. Jeśli jesteś jedną z osób, która po wypiciu kawy ma problemy z bólem żołądka to koniecznie powinieneś spróbować kawy Hausbrandt Academia. 
Świetna mieszanka ziaren arabiki pochodzących z Brazylii oraz Ameryki Środkowej, która w 2006 roku została nagrodzona w konkursie Accademia Maestri Pasticceri Italiana we Włoszech. Kawa doskonale sprawdza się podczas parzenia w ekspresach kolbowych oraz automatycznych, jednak z pełnym powodzeniem można ją przygotować w czajniczku moka czy w sposób tradycyjny. 
    
 Hausbrandt Academia - kawa nie drażniąca żołądka

Zobacz wszystkie opinie o kawie Hausbrandt Academia
Polecane produkty w tym artykule
Kawa Ziarnista Zicaffe Crema in Tazza Superiore 1kg
( Brak opinii ) Kawa Ziarnista Zicaffe Crema in Tazza Superiore 1kg
83,73 zł netto 102,99 zł brutto 102,99 zł 2059.80 pkt.
Kawa ziarnista Hausbrandt Academia 500g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Hausbrandt Academia 500g
52,84 zł netto 64,99 zł brutto 64,99 zł 1299.80 pkt.
Kawa mielona Caffe del Faro Gold Extra Bar 250g
( Brak opinii ) Kawa mielona Caffe del Faro Gold Extra Bar 250g
30,89 zł netto 37,99 zł brutto 37,99 zł 759.80 pkt.
Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
39,02 zł netto 47,99 zł brutto 47,99 zł 959.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel