Kawa do biura - czy warto w nią inwestować?

Kawa do biura - czy warto w nią inwestować?
Kawa do biura - czy warto w nią inwestować?
O cudownych właściwościach kawy napisano już chyba wszystko i może się wydawać, że nic nowego już nie wymyślimy. Wiemy, że potrafi rewelacyjnie pobudzić o poranku, jej smakiem zachwycają się miliony ludzi na całym świecie, a pita w odpowiednich ilościach może wydłużyć nasze życie. Nadszedł czas by przedstawić argumenty przemawiające za tym, że kawa to idealny dodatek do każdego biura

Zalety picia kawy w pracy


Coraz więcej przedsiębiorstw stara się zapewnić swoim pracownikom dostęp do kawy w czasie pracy. Cieszy nas, że jest to kawa wysokiej jakości, która potrafi zrobić różnicę. Jaki jest tak naprawdę cel organizowania kącika kawowego w zakładach pracy? 

  • Kofeina zawarta w kawie pobudza centralny układ nerwowy. Odpowiednia ilość wypitej kawy może podnieść poziom kreatywności i wydolności umysłowej
  • Kawa poprawia wydajność pamięci, zwłaszcza przy często powtarzających się czynnościach.
  • Kofeina blokuje receptory adenozyny w mózgu, co wpływa na zmniejszenie poczucia senności. Kawa to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują do późnych godzin.
  • Kawa skutecznie wpływa na poprawę sprawności u osób, które cierpią na zaburzenia snu spowodowane pracą zmianową. Dzięki regularnemu piciu kawy stajemy się odporni na dużą dawkę kofeiny i częściej wstajemy do pracy wyspani.
  • Regularne picie kawy wpływa pozytywnie na logiczne myślenie. Potrafi sprawić, że dużo szybciej kojarzymy ze sobą pewne fakty.
  • Kawa zwiększa wydzielanie dopaminy, która odpowiada za uczucie przyjemności oraz euforii. Każdy przedsiębiorca z pewnością pragnie, aby jego załoga chodziła uśmiechnięta.

Poza właściwościami kawy, które wynikają z jej naturalnego składu, możemy również potwierdzić, że kawowa przerwa od pracy potrafi rewelacyjnie zintegrować ze sobą zespół. Nie ma to, jak chwila zapomnienia przy filiżance dobrej kawy.

Jaka kawa do biura?


Jeżeli przekonaliśmy Cię do picia kawy w pracy, to musisz wiedzieć jak wybrać kawę, która spełni Twoje oczekiwania. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, czy kawa jest ziarnista, czy w formie mielonej. Jeśli posiadasz już ekspres do kawy, to najlepszym rozwiązaniem będzie kawa ziarnista, a jeżeli go nie posiadasz, to koniecznie zastanów się nad kupnem idealnego ekspresu do kawy. Ekspres do kawy do biura to gwarancja wygody, pysznej kawy i przede wszystkim oszczędności czasu. Posiadając ekspres do kawy z młynkiem, możesz przygotowywać kawę ziarnistą, której świeże zmielenie powoduje, że finalny napój ma dużo bardziej wyrazisty smak, a już sam niesamowity aromat wywołuje uśmiech na twarzy.

Kawa mielona może być dobrym rozwiązaniem dla firm, w których nie ma miejsca dla dużych urządzeń parzących kawę. Wtedy możemy zainwestować w małe akcesoria do parzenia kawy takie jak french press lub kawiarka. Przygotowanie kawy w takich urządzeniach zajmuje trochę więcej czasu, ale nie wymaga od nas dużego wkładu finansowego i zapewnia kawę, która tak świetnie wpływa na wyniki wszystkich pracowników.

Jeżeli Twoi pracownicy osiągają coraz lepsze efekty w pracy, to wpływa to również na Twój sukces. Wiesz już, że kawa w biurze to trafiona inwestycja i może wyłącznie pomóc, dlatego nie zwlekaj i zastanów się nad kupnem odpowiedniej kawy do swojego biura.
Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista Bazzara DOLCEVIVACE 1kg
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Bazzara DOLCEVIVACE 1kg
81,29 zł netto 99,99 zł brutto 99,99 zł 1999.80 pkt.
Kawa ziarnista La Brasiliana Marfisa 1kg
Promocja Bestseller
( Brak opinii ) Kawa ziarnista La Brasiliana Marfisa 1kg
63,41 zł netto 84,99 zł 77,99 zł brutto 77,99 zł 84,99 zł 1559.80 pkt.
Kawa ziarnista Lucaffe Classic 1kg
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Lucaffe Classic 1kg
89,42 zł netto 109,99 zł brutto 109,99 zł 2199.80 pkt.
Kawa ziarnista Caffe del Faro Suprema 100% Arabica 1kg
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Caffe del Faro Suprema 100% Arabica 1kg
117,88 zł netto 144,99 zł brutto 144,99 zł 2899.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel