Jura J8 - rewolucyjny ekspres do domu

Jura J8 - rewolucyjny ekspres do domu
Jura J8 - rewolucyjny ekspres do domu

Jura jako globalny lider innowacji w zakresie automatycznych ekspresów do kawy i tym razem nas nie rozczarowuje. Nowy automatyczny ekspres do kawy Jura J8 ma do zaoferowania kilka technicznych nowinek, które z pewnością znajdą swoich fanów, bo nas już zdążyły oczarować.

Charakterystyka Ekspresu Jura J8

Każdy ekspres marki Jura jest wyposażony w technologie, które wyróżniają te urządzenia na rynku. W bazowym wyposażeniu modelu J8 znajdują się takie systemy jak P.E.P., czyli Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, który polega na impulsywnym parzeniu kawy - woda przepływa cyklami przez zmielone ziarno, wyciągając z niego jeszcze więcej smaku i aromatu. Dzięki funkcji Inteligentnego wstępnego podgrzewania nasza kawa jest już gorąca kawa od pierwszej filiżanki. Ekspres do kawy Jura J8 posiada jednostkę zaparzającą 8 generacji z technologią parzenia 3D, co oznacza, że woda równomiernie przenika przez wszystkie warstwy mielonej kawy dla maksymalnego wydobycia aromatu. Daje nam to jeszcze więcej smaku w filiżance. Regulowana jednostka zaparzająca (5-16g) stwarza idealne warunki do parzenia bez względu, na jakiej to ilości kawy mielonej użyjesz. Panel dotykowy, Jura Cockpit pokazuje nam status przebiegu programów odkamieniania i czyszczenia, poziom zużycia filtra, a także ilość przygotowanych napojów. Ekspres ma funkcję gładkiej pianki, dzięki któremu pianka jet lekka, puszysta i perfekcyjna. Ekspres monitoruje ilość ziaren w młynku i daje znać, kiedy ich zaczyna brakować. W zestawie posiada nadajnik Wi-Fi Connect i może się łączyć z siecią domową. Jest kompatybilny z J.O.E. czyli aplikacją Jury, która udostępnia wszystkie funkcje ekspresu Twojemu smartfonowi.


CZYM SIĘ WYRÓŻNIA Jura J8?


FUNKCJA SWEET FOAM - kawa ze słodką pianką

Jura opracowała rewolucyjny system, który wnosi na nowy poziom kawę przyrządzoną w domu. Funkcja Sweet Foam aromatyzuje piankę mleczną dowolnym w smaku syropem. Stopień słodyczy i intensywności można samemu dostosować do swoich preferencji smakowych. Funkcja Sweet Foam przygotowuje słodką piankę za pomocą nakładki do syropu bezpośrednio podczas przyrządzania kawy. Jeśli pragniesz kawy jak z kawiarni z funkcją Sweet Foam to możliwe, przygotujesz samodzielnie modną Sweet Latte.

Jak zrobić Sweet Latte?

Aby zrobić Sweet Latte, wystarczy, że wlejesz syrop do nakładki a następnie zdejmiesz dolną część dyszy do spienienia mleka aby zamocować tam nakładkę. Następnie musisz ustawić koło programowania ustawień dyszy do spieniania mleka w położeniu »Pianka mleczna«. Podstaw filiżankę pod dyszą do spieniania mleka, potwierdź i gotowe. Na koniec wypłucz nakładkę, system mleka po kilku minutach sam się przepłukuje.

Wszystkie specjały kawowe z mlekiem można przyrządzić ze słodką pianką. Wanilia, karmel, czekolada - jaki ty smak syropu wybierzesz?

COFFE EYE - Inteligentny czujnik filiżanki

Często podczas użytkowania ekspresów automatycznych, które mają osobną wylewkę do kaw mlecznych, chcąc zrobić cappuccino czy latte podstawiamy filiżankę pod wylewkę do kaw czarnych. Zaspani, zamyśleni zapominamy o tym, że są osobne wylewki umieszczone obok siebie. Ekspres zaczyna spieniać mleko, filiżanka stoi obok, a mleko trafia wszędzie tylko nie do niej. Kto wtedy nie poczuje frustracji? Jura odpowiedziała na problem użytkowników ekspresów i dla wygody obsługi stworzyła opcję Coffe Eye. Teraz ekspres Jura J8 zasugeruje Ci, jakie specjały z kawy czarnej możesz wybrać.

Jak działa czujnik Coffe Eye?

Czujnik Coffe Eye wykrywa filiżankę pod wylewką kawy od razu po jej postawieniu i podpowiada nam, które kawy możemy zrobić z tej wylewki. Dostosowany ekran startowy pokazuje specjały z czarnej kawy i gorącej wody, które możemy przygotować. Czujnik Coffe Eye jest aktywny tylko pod wylewką do kaw czarnych.

MŁYNEK P.A.G.2+

Zrobienie sobie porannej kawy i budzenie innych domowników przy tym ekspresie nie będzie już problemem. Nowy młynek P.A.G.2+, w który została wyposażona J8, jest bardzo cichy, nie przesadzę, mówiąc, że "mruczy" mieląc kawę szybko i precyzyjnie. Co wyróżnia młynek w ekspresie Jura J8 ?.Stopień zmielenia można zmienić w każdej chwili. Rewolucyjny Aktywny system aromatu automatycznie sugeruje nam jaka opcja zmielenia kawy będzie optymalna dla wybranego specjału. Dzięki niemu można kontrolować aromat w filiżance a każda kawa będzie smakować wyjątkowo.

HAYB herbaty
HAYB Sencha

Więcej specjałów kawowych

Dzięki funkcji Sweet Foam ilość możliwości przygotowania specjałów kawowych w J8 wzrosła do 31, ponieważ kawy mleczne takie jak latte macchiato, flat white, cappuccino, cortado, espresso macchiato czy kawę latte można również przygotować ze słodką pianką. Dla pragnących bardziej wyrazistej kawy mlecznej jest dostępna funkcja Extra Shot. Do kawy (dla flat white, cappuccino i latte macchiato) zostaje dodana dodatkowa porcja kaw. Kawa jest parzona dwa razy przy użyciu mniejszej ilości wody, aby napar był bardziej intensywny w smaku. Jednocześnie można przygotować dwie kawy czarne oraz dwa specjały espresso.

Kawy mleczne takie jak latte macchiato, flat white, cappuccino, cortado, espresso macchiato czy kawa latte można przygotować za naciśnięciem jednego przycisku.

Programowanie i obsługa J8

W ekspresie Jura J8 czasie rzeczywistym, czyli podczas zaparzania specjału możemy programować ilość kawy, która jest adekwatna do wielkości naszej filiżanki. Możemy również zmieniać ilość mleka oraz pianki mlecznej. Urządzenie posiada 10 poziomów ustawiania mocy kawy oraz 3 poziomy temperatury zaparzania. Możemy personalizować i zapisywać nasze kawy. Ekspres J8 daje możliwość przyrządzenia dwóch wariantów gorącej wody: gorącej wody oraz wody na zieloną herbatę (w widoku wyboru produktu). Temperaturę gorącej wody możemy ustawić na 3 poziomach.

Czyszczenie systemu mlecznego za pomocą funkcji One Touch

Dbanie o ekspres automatyczny, konserwację i jego czystość to podstawa w eksploatacji urządzenia oraz przedłużenia jego żywotności. Wszystkie potrzeby konserwacji i czyszczenia ekspres sygnalizuje na czerwono na swoim kokpicie. Jura J8 posiada zintegrowany system płukania, czyszczenia i odkamieniania, dzięki czemu wszelkie procesy higieniczne nie zajmują nam dużo czasu. Pragnąc nam wszystko ułatwić, Jura w J8 umożliwiła także czyszczenie systemu mlecznego za pomocą funkcji One-Touch. Dzięki temu przebiega ono błyskawicznie za naciśnięciem jednego przycisku. Jest to banalnie proste i bardzo ułatwia korzystanie z urządzenia.

Doskonały Design

Ekspres automatyczny Jura J8 cechuje ponadczasowe wzornictwo, harmonia i symetria. J8 ma opływowy kształt, błyszczący front, chromowaną wylewkę i tackę ociekową. Wyposażony jest w wygodny i duży wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4.3''. Ekspres posiada podświetlenie filiżanek w kolorze bursztynowym lub białym, co stylowo prezentuje gotową kawę. Wyświetlacz jest spójny z całym frontem a jego obsługa wygodna i intuicyjna. Jura J8 dostępny jest w wersji kolorystycznej Piano Black oraz Piano White.

J8 - prestiżowy ekspres automatyczny

Szwajcarska marka Jura stanęła na wysokości zadania tworząc nową generację linii J, która znana jest na całym świecie. Jeszcze więcej specjałów, jeszcze więcej smaku i aromatu, jeszcze więcej nowinek technicznych. Świeża i nowatorska Funkcja Sweed Foam - słodkiej pianki dla każdej kawy mlecznej, wprowadza w nowy wymiar użytkowników ekspresów automatycznych. Słodka latte niczym z kawiarni? J8 spełni Twoją zachciankę. Szybki, cichy młynek i Coffe Eye - czujnik, dzięki któremu nie może już być wpadki z pomyleniem wylewki. Całe mnóstwo specjałów i wygoda użytkowania - Jura nieprzerwanie nas rozpieszcza i niech tak pozostanie.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Jura J8 Midnight Silver (EA)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura J8 Midnight Silver (EA)
6 909,76 zł netto 8 499,00 zł brutto 8 499,00 zł pkt.
Ekspres do kawy Jura J8 Piano Black (EA)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura J8 Piano Black (EA)
6 909,76 zł netto 8 499,00 zł brutto 8 499,00 zł pkt.
Ekspres do kawy Jura J8 Piano White (EA)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura J8 Piano White (EA)
6 909,76 zł netto 8 499,00 zł brutto 8 499,00 zł pkt.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel