Jura ENA 4 (EA) - Idealny ekspres do kawy czarnej

Jura ENA 4 (EA) - Idealny ekspres do kawy czarnej
Jura ENA 4 (EA) - Idealny ekspres do kawy czarnej

Jesteś smakoszem czarnej kawy i dodawanie mleka traktujesz jak profanację? Z pewnością ucieszy cię informacja, że mamy dla ciebie specjalny ekspres! To Jura ENA 4 (EA) – kompaktowy ekspres, który przyrządza wyłącznie czarną kawę. Zaufaj szwajcarskiej precyzji i daj się oczarować aksamitnemu smakowi i głębokiemu aromatowi.

Jura ENA 4 (EA) – kompaktowy ekspres, który zmieści się w każdej kuchni

Mniej niż pół metra – tak można w skrócie opisać wymiary ekspresu do kawy czarnej Jura ENA 4 (EA). Przy urządzaniu kuchni najważniejsza jest szerokość urządzenia – zaledwie 27,1 cm! To mniej więcej tyle, co bochenek chleba. Głębokość ekspresu to 44,5 cm – bez problemu zmieści się na każdym blacie kuchennym. Wysokość – 32,3 cm – jest na tyle nieduża, by bez trudu umieścić ekspres pod szafką wiszącą. Nie potrzebujesz specjalnego miejsca – ten ekspres mieści się po prostu wszędzie. Jest nieduży, ale ma ogromne możliwości i za to go pokochasz.

Wielkość zbiornika na wodę to 1,1 litra. Wystarczy, by przygotować napoje dla całej rodziny.

Pojemność zbiornika na kawę – 125 g. Ty decydujesz, czy wolisz parzyć kawę mieloną, czy skorzystać z wbudowanego młynka.

Młynek Aroma G3 – niezwykle szybki i bardzo skuteczny

Wykonany ze stali nierdzewnej, odporny na uszkodzenia i błyskawiczny – taki jest młynek Aroma G3 w ekspresie Jura ENA 4 (EA). Zmielenie pojedynczej porcji kawy trwa około 3 sekund. To mniej więcej tyle, co jeden głęboki wdech. Kawa będzie zmielona nie tylko szybko, ale też bardzo dokładnie. Ekspres bez trudu wydobędzie z niej głęboki smak i aromat. Już nigdy nie pomyślisz, że nie masz czasu na poranne mielenie kawy.

Jura ENA 4 (EA) – automatyczny ekspres z procesem ekstrakcji pulsacyjnej

Znawcy tematu twierdzą, że prawdziwe espresso można zrobić tylko w ekspresie kolbowym. Nie mają racji! Odkąd jest Jura ENA 4 (EA) z funkcją ekstrakcji pulsacyjnej, można zrobić doskonałe espresso bez konieczności ręcznej obsługi ekspresu.

Na czym polega proces ekstrakcji pulsacyjnej? Klasyczne parzenie kawy w ekspresie automatycznym polega na przepuszczeniu przez nią porcji gorącej wody podanej pod bardzo dużym ciśnieniem. W przypadku systemu P.E.P. ten proces został podzielony na mini etapy – woda „przechodzi” przez kawę porcjami. Ta modyfikacja procesu parzenia espresso pozwala wydobyć jeszcze głębszy smak i aromat.

Jura ENA 4 (EA) – cztery różne kawy bez mleka

Większość rodzajów kaw różni się przede wszystkim zawartością i stopniem spienienia mleka, stąd cappuccino, latte, macchiato itp. Nie znaczy to, że kawa czarna występuje tylko w jednym wariancie. Ekspres Jura ENA 4 (EA) ma zapisane w pamięci cztery różne rodzaje kawy bez mleka:

  • Espresso
  • Espresso doppio
  • Kawa
  • Podwójna kawa

Jura ENA 4

Jura ENA 4 (EA) – te decyzje podejmiesz samodzielnie

Gotowe receptury nie oznaczają, że nie masz żadnego wpływu na to, jaką kawę wypijesz. W ekspresie Jura ENA 4 (EA) samodzielnie zadecydujesz o:

  • Stopniu zmielenia ziaren – wpłynie to na jej moc, smak i aromat. Im drobniejsze mielenie, tym mocniejsza kawa.
  • Ilości zaparzanej kawy – najlepiej wiesz, czy mała czarna, czy też duża.
  • Mocy kawy – po raz kolejny ty decydujesz, jaką kawę chcesz wypić.
  • Temperaturze gotowego napoju – nie każdy lubi pić wrzątek, jeśli wolisz chłodniejszy napój, wybierz odpowiednią opcję.
  • Wysokości wylewki – im wyższa szklanka lub kubek, tym wyżej powinna być ustawiona wylewka. Sam wiesz najlepiej, z czego lubisz pić kawę – niskiej filiżanki, czy wysokiej, wąskiej szklanki, a może średniej wielkości kubka? Dopasuj ustawienia ekspresu do ulubionego naczynia i nie rezygnuj z drobnych przyjemności.

Czytelny, intuicyjny wyświetlacz

Obsługa ekspresu Jura ENA 4 (EA) jest tak prosta, że nie wymaga szczegółowej instrukcji. Po prostu wybierz na wyświetlaczu rodzaj i moc kawy. Oznaczenia są tak jednoznaczne, że na pewno się nie pomylisz. Dzięki systemowi One Touch kawę można przyrządzić dosłownie jednym dotknięciem. Prościej się nie da!

A właściwie to się da

Tak na dobrą sprawę nie musisz podchodzić do ekspresu, by zaprogramować zrobienie kawy. To samo zrobisz za pomocą aplikacji w smartfonie. Ekspres Jura ENA 4 (EA) jest kompatybilny z aplikacją Jura Operating Experience (J.O.E.), która pozwala przygotować kawę za pomocą smartfona, nie podchodząc do ekspresu.

Za pomocą aplikacji sprawdzisz też statystyki ekspresu i zaprogramujesz konserwację ekspresu.

Inteligentny system wody i filtr Claris Smart

Rodzaj kawy, stopień mielenia i sposób parzenia niewątpliwie wpływają na jej smak i zapach. Jednak nie można zapomnieć o najważniejszym, czyli wodzie. Jeśli będzie zanieczyszczona, smakowi kawy na pewno będzie daleko do ideału.

Nie mamy wpływu na to, jaka woda leci z kranu. Na szczęście ekspres Jura ENA 4 (EA) wyposażony jest w filtr Claris Smart, który zadba o jakość wody i przy okazji zapobiegnie odkładaniu się kamienia. Mało tego. Ekspres sam ustali, czy filtr jest poprawnie założony! Dzięki temu zawsze masz pewność, że pijesz naprawdę dobrą i zdrową kawę.


Jura ENA 4

Jura ENA 4 (EA) – energooszczędny ekspres do kawy

Moda na oszczędzanie prądu wynika z coraz większej świadomości ekologicznej. Także marka Jura wychodzi naprzeciw wysokim wymaganiom klientów. Jura ENA 4 (EA) to ekspres wyposażony w tryb Energy Save Mode. Pobór prądu w trybie czuwania jest znikomy. Można zaprogramować godzinę automatycznego wyłączenia ekspresu.

Oszczędność energii nie ma wpływu na proces parzenia kawy. Tu objawia się duża moc ekspresu 1450 W – to dzięki niej proces parzenia przebiega szybko i na bardzo wysokim poziomie.

Jura ENA 4 (EA) – wygląd, który cię zachwyci

Co prawda ekspres do kawy nie jest przedmiotem stricte dekoracyjnym, ale Jura ENA 4 (EA) wygląda tak, że bez trudu może zostać ozdobą każdej kuchni. Prosta, nieduża, klasycznie proporcjonalna bryła w kolorze matowej czerni lub nordyckiej bieli idealnie wpisze się w wyposażenie każdej kuchni. Nieważne, czy preferujesz klasyczny wygląd wnętrz, czy też stawiasz na awangardowe rozwiązania, Jura ENA 4 (EA) na pewno będzie dobrym wyborem. Dodatkowym atutem, jeśli chodzi o wygląd, jest przezroczysty pojemnik na wodę fasonem przypominający kryształ. Tym samym ekspres Jura ENA 4 (EA) jest idealny do kuchni w stylu glamour, francuskim, modern classic lub boho.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel