Jura E6 Piano White 2020 - Recenzja Pana Miłosza

Jura E6 Piano White 2020 - Recenzja Pana Miłosza
Jura E6 Piano White 2020 - Recenzja Pana Miłosza

Jura E6 Piano White 2020 to jeden z najnowszych modeli automatycznych ekspresów do kawy szwajcarskiego producenta. Szukając odpowiedniego ekspresu do domu lub małego biura, musimy zwrócić uwagę na ekspres Jura E6, który jest gwarancją długoletniej, niezawodnej pracy oraz doskonałej kawy. Przedstawiamy recenzję ekspresu Jura E6 Piano White 2020 przygotowaną przez Pana Miłosza.

Atrakcyjny design

Jura E6 to ekspres automatyczny ze szwajcarskim rodowodem. Przygotowywanie kawy jest w pełni zautomatyzowane “od ziarna do kubka”. Wystarczy tylko napełnić zbiornik wody, wsypać kawę w ziarnach i możemy się cieszyć ulubioną kawą. Duża biała maszyna zwraca uwagę usytuowanym zewnętrznie, przezroczystym zbiornikiem na wodę. To świadoma decyzja projektantów. Ekspres został przeznaczony do domu i do biura. Rozwiązanie pozwala cały czas kontrolować poziom wody. Nie ma też wątpliwości, którą z czterech “klapek” należy otworzyć, aby nalać wody. Zbiornik możemy łatwo zdemontować i umyć. Pozostałe trzy “klapki” kryją za sobą wysyp do kawy mielonej, zasobnik kawy ziarnistej i regulację młynka. Biała obudowa ma bardzo spójny wygląd i pozwala na wolnostojące umieszczenie ekspresu.

Automatyczny ekspres do kawy

Na górze obudowy znajduje się włącznik ekspresu. Biały ekspres Jura E6 Piano White jest gotowy do pracy niemal natychmiast po włączeniu. Włącznik jest w pełni “elektryczny”. Zapewnia całkowite wyłączenie ekspresu - po wyłączeniu ekspres nie pobiera nawet minimalnej ilości prądu. Ekspres automatycznie wyłącza się po zaprogramowanym czasie, a maksymalny okres bezczynności, po którym nastąpi automatyczne wyłączenie możemy ustawić na 9 godzin.

Dominującym elementem z przodu ekspresu są trzy wylewki (dwie dla kawy i trzecia dla mleka) oraz kolorowy wyświetlacz. Wyświetlacz nie jest dotykowy, korzystamy z niego na podobnej zasadzie, jak w przypadku bankomatów - za pomocą sześciu znajdujących się po bokach przycisków. Wszystkie komunikaty wyświetlane są w języku polskim. Z poziomu wyświetlacza możemy nie tylko rozpocząć przygotowanie kawy, ale również zmienić ustawienia. Dla każdego rodzaju kawy możemy ustawić ilość kawy (w zakresie odpowiadającym 5-16 gramom kawy), objętość wody i temperaturę parzenia. Grubość mielenia jest ustawiana dla wszystkich rodzajów kaw za pomocą pokrętła.


Jura E6 Piano White 2020 - zbiornik na ziarna

Niezwykle prosta obsługa

Proces parzenia kawy w ekspresie Jura E6 Piano White przebiega w pełni automatycznie. Użytkownik podstawia tylko filiżankę i wybiera na wyświetlaczu odpowiedni program. Po wybraniu programu można jednorazowo zmienić zaprogramowane parametry (ilość kawy i wody) bez ich zapisywania. Ekstrakcja przebiega dwufazowo. W pierwszej fazie następuje tzw. preinfuzja, czyli parzenie wstępne, polegające na nawilżeniu świeżo zmielonej kawy. W drugiej fazie następuje właściwa ekstrakcja realizowana pulsacyjnie.

Automatyczny ekspres Jura E6 Piano White 2020 umożliwia również serwowanie kaw mlecznych. Mleko może być pobierane z zewnętrznej mini chłodziarki do mleka lub bezpośrednio z kartonika/butelki. Spienianie mleka wymaga niewielkiego zaangażowania użytkownika. Po wybraniu funkcji spieniania, należy przekręcić zawór a następnie, po uzyskaniu odpowiedniej ilości mleka, zamknąć. Przez cały proces spieniania prowadzi nas wyświetlacz. System spieniania możemy zdemontować i samodzielnie wyczyścić.

Zaawansowany technologicznie

W środku umieszczono sprawdzoną automatykę firmy Jura. Ziarna kawy są mielone przez młynek stożkowy bezpośrednio przed przygotowaniem kawy, woda jest ogrzewana przez termoblok, płukanie części “kawowej” odbywa się automatycznie, więc producent minimalizuje zaangażowanie użytkownika. Jeśli ekspres wymaga działania (opróżnienie tacki z wody, usunięcie fusów czy płukanie) informuje go o tym czytelny komunikat na wyświetlaczu. Nieco inaczej wygląda konserwacja modułu spieniania mleka. Ekspres często prosi o przepłukanie wodą układu, oprócz tego warto samemu zdemontować i przemyć układ. Ekspres jest lekki, po opróżnieniu pojemników możemy go zapakować w karton i zabrać ze sobą na wyjazd. Po wyjęciu z pudełka ekspres jest niemal od razu gotowy do pracy - wystarczy tylko podłączyć go do prądu i nalać wody.

Ekspres Jura E6 Piano White 2020 pozwala cieszyć się dobrą kawą bez wchodzenia w techniczne niuanse jej przygotowywania. Idealnie sprawdzi się w niewielkich biurach. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze - może być z powodzeniem obsługiwany przez gości.

Zalety ekspresu Jura E6 Piano White 2020

  • Prosta i intuicyjna obsługa
  • Niemal natychmiastowa gotowość do pracy
  • Wysoka jakość, estetyka i spasowanie obudowy
  • Łatwy dostęp do zbiornika wody

Autor: Miłosz


Ekspres do kawy Jura E6 Piano White 2020
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel