Jura E6 (EB) vs Jura E6 (EC) - Porównanie ekspresów

Jura E6 (EB) vs Jura E6 (EC) - Porównanie ekspresów
Jura E6 (EB) vs Jura E6 (EC) - Porównanie ekspresów

Jura to szwajcarska marka znana ze swojego profesjonalizmu i innowacyjności. Priorytetem jest dla nich tworzenie produktów trwałych i najwyższej jakości dlatego cały czas pracują nad nowymi technologiami, aby kawa smakowała jeszcze lepiej. Z tej potrzeby narodził się nowy model ekspresu Jura E6 - E6 (EC). Czym nowa JURA E6 różni się od starszej wersji?

Jura posiada flagowe systemy, które czynią ekspresy wyjątkowymi. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej P.E.P. polega na impulsywnym parzeniu kawy; woda przepływa cyklami przez zmielone ziarno, co optymalizuje czas parzenia kawy, wyciągając z niej jeszcze więcej aromatu i smaku. Inteligentny System Filtrowania Wody (I.W.S.) z wkładem filtra CLARIS Smart jest to inteligentne rozwiązanie, które przedłuża żywotność urządzenia, chroni ekspres przed zakamienieniem i automatycznie wykrywa obecność filtra. Dzięki temu jakość wody, a tym samym kawy (która składa się w 98% z wody), jest zawsze bardzo wysoka.

Zarówno starszy model E6 (EB), jak i nowa JURA E6 (EC) są wyposażone w obie technologie - P.E.P. i I.W.S. Oba ekspresy wyposażone są w duże, kolorowe wyświetlacze TFT o przekątnej 2,8", które mają sześć wygodnych przycisków i pozwalają na intuicyjną i prostą obsługę. Oba urządzenia mają zintegrowany system czyszczenia i odkamieniania, regulowaną wylewkę mleka 65-111 mm.

Różnice między JURA E6 (EB), a JURA E6 (EC)

Nowa jakość mielenia w ekspresie JURA E6 EC.

Jura E6 (EC) dostała nowy młynek - Profesjonalny Młynek Aroma. Geometria nowego młynka została udoskonalona, tak aby mielenie było bardziej spójne. Dzięki szybszemu i bardziej precyzyjnemu mieleniu ekspres wyciąga z kawy, aż o 12,2% więcej aromatu.

Kawy mleczne na nowym poziomie jakości.

E6 (EC) została wyposażona w funkcję Easy Cappuccino. Dzięki specjalnie zaprojektowanej dyszy do spieniania mleka kawa mleczna jest teraz perfekcyjna - puszysta, lekka i zarazem trwała. Cappuccino i latte przygotujesz za dotknięciem jednego przycisku. Natomiast starsza wersja - E6 (EB), dzięki technologii gładkiej pianki Fine Foam system mleczny tworzy delikatną i trwałą piankę mleczną dla cappuccino i latte. Oprócz zmiany systemu spieniania mleka zmieniło się także umiejscowienie wylewki mleka, która w nowym modelu E6 znajduje się pomiędzy wylewką do kawy czarnej, a nie jak w poprzedniej wersji obok niej. System spieniania mleka w obu wersjach jest półautomatyczny - trzeba przekręcić pokrętło aby rozpocząć proces spieniania.


Porównanie wylewki w ekspresach Jura E6

Jeszcze więcej specjałów kawowych dla Ciebie.

W nowej JURA E6 (EC) jest dostępny nowy specjał kawowy - Cappuccino Extra Shot dla fanów bardziej wyrazistej w smaku kawy mlecznej typu cappuccino. Do kawy zostaje dodana dodatkowa porcja kawy czarnej - kawa jest parzona w dwóch procesach, przy użyciu mniejszej ilości wody w celu uzyskania intensywnego smaku naparu. Jeśli lubisz bardziej wyrazisty smak kawy ta opcja Cię zadowoli.

Bezpieczeństwo i higiena na najwyższym poziomie

Nowszy model ekspresu JURA E6 w zestawie posiada filtr do wody Claris Smart +, który jeszcze bardziej zwiększa ochronę, bezpieczeństwo i trwałość ekspresu. Jura Claris Smart + filtruje dokładnie taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przygotowania kawy. Dodatkowo, woda przez swój naturalny ruch delikatnie przepływa przez zbiorniczek znajdujący się na dole filtra z naturalnymi składnikami aktywnymi i wzmacnia tą formułe. Zbiorniczek stabilizuje wodę w zbiorniku i ogranicza powstawanie kamienia i osadów.

Różnice w programowaniu mocy i temperatury.

W opcjach ustawień i programowania istnieje kilka różnic między tymi dwoma ekspresami. Nowy ekspres do kawy Jura E6 (EC) posiada 10 poziomów programowania mocy kawy, natomiast starsza wersja jedynie 8 stopni. W nowym modelu temperatura zaparzania wody jest programowana na trzech poziomach, w starszym na dwóch, co może mieć znaczenie dla smaku kawy.


Tylko w nowej wersji E6 jest możliwość programowania ilości pianki mlecznej lub mleka. Jest to świetna opcja, kiedy każdy użytownik ekspresu lubi kawę z różną ilością mleka. Jeśli pragniesz zaparzyć kawę za pomocą telefonu, możesz to zrobić jedynie z nowym modelem Jura E6 (EC), ponieważ jest on kompatybilny z J.O.E. - aplikacją, która umożliwa zamówienie kawy, ustawienie i zapisywanie preferencji z poziomu smartfona.

Zmiany wizualne w wyglądzie E6

Zmiany wizualne w ekspresie Jura E6

W nowej E6 (EC) wyświetlacz dotykowy dostał nowe płaskie przyciski a pokrywa na kawę ziarnistą jest większa, dzięki czemu zasyp kawy jest wygodniejszy. Tylna klapa, która zabezpiecza pokrętło regulacji stopnia zmielenia oraz miejsce na tabletkę czyszczącą i kawę mieloną jest teraz jednym estetycznym elementem a samo pokrętło regulacji zmieniło swój wygląd. Karbowany zbiornik na wodę wydaje się być minimalnie większy a tył obudowy bardziej elegancki. Największą zmianą kosmetyczną jaką przeszła E6 jest tacka ociekowa, którą teraz można myć w zmywarce. Front został wykonany w połysku, gdzie w starszej wersji jest matowy. Design i styl nowego modelu ekspresu jest klasyczny i idealnie wpisuje się w obecne trendy. Ekspres do kawy Jura E6 (EC) jest dostępny w wersji Piano Black, Piano White oraz Dark Inox, a E6 (EB) w wersji Platiunum i Piano White.

Czy różnice mają znaczenie?

Nowy młynek, w który został wyposażony model Jura E6 (EC) zdecydowanie podnosi jakość i smak parzonej kawy. Wygodniej jest również zrobić kawę mleczną ze zintegrowaną wylewką. Poprawiona stylistyka urządzenia jest bardziej elegancka a zarazem stonowana i klasyczna. Drobne niuanse mogą mieć dla posiadacza ekspresu do kawy znaczenie, dlatego warto zastanowić się nad wyborem urządzenia jeśli pragniemy długo cieszyć się z jego użytkowania.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Jura E6 Piano Black (EC)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura E6 Piano Black (EC)
3 820,33 zł netto 4 699,00 zł brutto 4 699,00 zł pkt.
Ekspres do kawy Jura E6 Dark Inox (EC)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura E6 Dark Inox (EC)
3 820,33 zł netto 4 699,00 zł brutto 4 699,00 zł pkt.
Ekspres do kawy Jura E6 Piano White (EC)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura E6 Piano White (EC)
3 820,33 zł netto 4 699,00 zł brutto 4 699,00 zł pkt.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel