Jak zaparzyć kawę illy Monoarabica Colombia w ekspresie automatycznym?

Jak zaparzyć kawę illy Monoarabica Colombia w ekspresie automatycznym?
Jak zaparzyć kawę illy Monoarabica Colombia w ekspresie automatycznym?

Włoską palarnię kawy illy najbardziej charakteryzują czerwone puszki, w które jest zapakowana ich najpopularniejsza mieszanka. Kawa illy to była jedna z moich pierwszych ulubionych dobrej jakości kaw, które zaczęłam parzyć w kawiarce. Ta kawa zmieniła postrzeganie na świat kawy, zrozumiałam, że jakość ma znaczenie, zrozumiałam, że kawa może dobrze smakować. Lepiej. Z czasem odważniej sięgałam po kolejne puszki illy. illy w swojej ofercie posiada monoarabiki, czyli pochodzące z konkretnego kraju 100 % arabiki - z Kolumbii, Brazylii, Etiopii i Gwatemali. Uważam, że propozycje illy są świetną okazją do poznania i odkrywania bogatych smaków i aromatów charakteryzujących konkretny kawowy region. Monoarabiki illy to taka podróż po świecie kawy. Do młynka ekspresu Dr.Coffee H2 właśnie wpadła jedna z propozycji jednorodnych ziaren illy Monoarabica Colombia. Czy ta kawa smakowała nam w ekspresie automatycznym? Zobacz, jak zaparzyć kawę illy Monoarabica Colombia w ekspresie automatycznym Dr.Coffee H2.illy Colombia Monoarabica - ekspres automatyczny Dr.Coffee H2

 • Kawa: illy Monoarabica Colombia
 • Pochodzenie kawy: Kolumbia
 • Skład: 100% arabika
 • Preinfuzja: 5/5
 • Stopień palenia: Ciemy
 • Profil smakowy: Owoce
 • Ekspres: ekspres automatyczny Dr. Coffee H2
 • Przygotowany napój: Espresso, pojemność 25 ml
 • Mielenie: Ustawienie młynka 3/10
 • Moc kawy: Maksymalna 5/5
 • Indeks młynka: 1,0
 • Temperatura parzenia: Wysoka
 • Czas parzenia:20 s

Efekt i opinia

Od jakiegoś czasu odkrywam smaki Kolumbii w kawie i za każdym razem dziwie się, że kawa może tak różnie smakować. A przecież na smak kawy wpływa stopień palenia, metoda obróbki, metoda parzenia i mnóstwo innych parametrów.

W ekspresie Dr.Coffee oprócz opcji ustawienia mocy kawy, istnieje możliwość ustawienia indeksu mielenia, który pozwala na zabawę z ilością namielanej kawy i wzmacnianiem jej intensywności. Wrzuciłam do młynka kawę z puszki illy i byłam ciekawa efektu. Po pierwszej próbie parzenia zmodyfikowałam ustawienia, zmieniając moc z 3 na 5, aby wyciągnąć z kawy więcej intensywności. Indek młynka został na optymalnym poziomi 1.0.

Espresso parzone z ciemno palonej kawy illy Monoarabica Colombia miało grubą cremę o złoto-brązowym kolorze. W smaku czuć było delikatną owocowość, która przy ciemnym paleniu nie była tak wyrazista jak zazwyczaj. Kawa była słodka i przyjemna w smaku. Na końcu języka poczułam delikatną ale przyjemną goryczkę, która charakteryzuje dobrej jakości kawy. Jej intensywność mogę określić jako średnią. Kawa illy Monoarabica Colombia na pewno posmakuje kawoszom, którzy preferują słodki smak w kawie z delikatnym owocowym podkręceniem. Kolumbia od illy jest wspaniałą opcją, jeśli pragniesz przekonać się do owocowości w kawie. Z tą kawą nie przeżyjesz szoku i nie poczujesz bardzo kwaśnych nut, które niektórych mogą odstraszać. Myślę, że illy Colombia to idealny wybór na początek odkrywania unikalnych smaków kawy.


Autor: Asia

kawa illy
ill Monoarabica Colombia
Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista illy Arabica Selection Colombia 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista illy Arabica Selection Colombia 250g
32,51 zł netto 39,99 zł brutto 39,99 zł 698 pkt.
Ekspres do kawy Dr.Coffee H2 - Czarny + GRATIS karta podarunkowa 200 zł
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Dr.Coffee H2 - Czarny + GRATIS karta podarunkowa 200 zł
2 275,61 zł netto 2 799,00 zł brutto 2 799,00 zł 55980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel