Jak zaparzyć kawę Jacobs Barista Editions Crema Italiano?

Jak zaparzyć kawę Jacobs Barista Editions Crema Italiano?
Jak zaparzyć kawę Jacobs Barista Editions Crema Italiano?

Linia Jacobs Barista Editions to odpowiedź marki Jacobs na rosnące zapotrzebowanie rynku na wysokiej jakości kawę do parzenia w domu. Dzięki niej miłośnicy kawy mogą cieszyć się doskonałym smakiem i aromatem jak w ulubionej kawiarni, ale bez konieczności wychodzenia z domu. Jacobs Barista Editions korzysta z wysokiej jakości ziaren, które zostały starannie wyselekcjonowane i odpowiednio przetworzone, aby uzyskać optymalny smak i aromat. Jak sama nazwa wskazuje, kawy z tej linii są zaprojektowane tak, aby świetnie smakowały nie tylko w domu, ale także w kawiarniach. Dzięki temu są idealne do różnych metod parzenia.

Na warsztat postanowiłem wziąć kawę Jacobs Barista Editions Crema Italiano, czyli dosyć intensywną mieszankę o ziarnach ciemno palonych we włoskim stylu. Do przygotowania kawy wykorzystałem automatyczny ekspres, który bardzo mi zaimponował w ostatnim czasie, czyli Dr.Coffee H2.


Jacobs Barista Editions Crema Italiano

 • Kawa: Jacobs Barista Editions Crema Italiano
 • Stopień palenia: Ciemny
 • Intensywność: 4/6
 • Ekspres: Dr.Coffee H2
 • Napój: Americano
 • Przygotowany napój: Americano
 • Mielenie: 2/9
 • Moc kawy: 4/5
 • Ilość wody: 80 ml
 • Ilość kawy: 40 ml
 • Temperatura parzenia: Normalna
Jacobs Barista Editions Crema Italiano

Efekt i opinia

Kawa Jacobs Barista Editions Crema Italiano jest polecana do przygotowania takich specjałów jak lungo, americano czy caffe latte. Jako że moim porannym zwyczajem jest mocna czarna kawa z ekspresu automatycznego, to postanowiłem spróbować jej w formie americano. Warto tutaj wspomnieć o tym, że nie każdy automatyczny ekspres oferuje nam ten specjał. Większość urządzeń w menu posiada napój, który nazwany jest kawą, lub caffe creme. Bardzo często przygotowanie takiego napoju polega na długim przepuszczaniu gorącej wody przez zmieloną kawę, co sprawia, że nasza kawa jest gorzka i traci swój charakter. Dr.Coffee H2 oferuje nam kawę americano, która jest przygotowana zupełnie inaczej. Ekspres przepuszcza do filiżanki gorącą wodę, a następnie zaparza do niej wyznaczoną przez nas ilość kawy. Krótki kontakt z wodą pomaga zachować delikatne aromaty kawy, które mogłyby zostać utracone podczas dłuższego procesu parzenia, a także pozwala zminimalizować powstawanie nadmiernej goryczy.

Przygotowane americano miało intensywny smak i bardzo wyrazisty aromat, czego mogłem spodziewać się, patrząc na ziarna kawy Jacobs zaraz po otwarciu opakowania. Ciemno palone, lekko tłuste ziarna są typowe dla włoskiego stylu palenia kawy i chociaż od dłuższego czasu na co dzień korzystam raczej z jaśniejszych ziaren, to co jakiś czas lubię wrócić do korzeni. Jacobs Barista Editions Crema Italiano przygotowana jako kawa czarna zachwyci miłośników mocnych smaków, natomiast bardzo dobrze sprawdzi się również z dodatkiem mleka, które nieco zniweluje jej intensywność.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Dr.Coffee H2 - Czarny + GRATIS karta podarunkowa 200 zł
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Dr.Coffee H2 - Czarny + GRATIS karta podarunkowa 200 zł
2 275,61 zł netto 2 799,00 zł brutto 2 799,00 zł 55980 pkt.
Kawa ziarnista Jacobs Barista Editions Crema Italiano 1kg
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Jacobs Barista Editions Crema Italiano 1kg
48,61 zł netto 64,99 zł 59,79 zł brutto 59,79 zł 64,99 zł 1195.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixel