Herbata na trawienie

Herbata na trawienie
Herbata na trawienie

Problemy z trawieniem dotyczą niestety prawie każdego z nas i mogą pojawiać się sporadycznie np. po spożyciu ciężkostrawnych i obfitych posiłków lub towarzyszyć nam każdego dnia, co bywa dosyć uciążliwe. Czy możemy sobie z nimi w jakiś sposób poradzić? Najlepiej, jeśli sięgniemy w tym celu po stary babciny sposób, a mianowicie po ziołowe herbaty, które z pewnością pomogą nam zapanować nad problemem. Jakie jednak zioła powinny zagościć w naszej kuchni na co dzień?

 

Herbata z mięty pieprzowej

Na problemy z trawieniem świetnie sprawdza się mięta, a pisząc dokładniej mięta pieprzowa, po którą większość z nas sięga zazwyczaj przy problemach żołądkowych i niestrawności. Herbata ziołowa z mięty pieprzowej działa na mięśnie naszego brzucha kojąco i w skuteczny sposób pomaga poprawić przepływ żółci z naszej wątroby do woreczka żółciowego, co zostało nawet potwierdzone w licznie przeprowadzonych badaniach. Co równie ważne, mięta pieprzowa, a raczej znajdujący się w niej olejek pomaga załagodzić ból brzucha związany z problemami trawiennymi a do tego koi nasze jelita, przynosząc prawdziwą ulgę w cierpieniu. Wspomniana herbata bardzo dobrze radzi sobie w zwalczaniu uczucia pełności po spożytym posiłku, a także wykazuje wiatropędne działanie.

 

Herbata z kopru włoskiego

Koper włoski to kolejne zioło, które bardzo dobrze radzi sobie z problemami trawiennymi i w formie leczniczej herbaty polecane jest do wypijania w szczególności tym osobom, które zmagają się z przewlekłymi wzdęciami oraz kolkami. Najcenniejszą substancją znajdującą się w koprze włoskim jest olejek, który pomaga wyeliminować skurcze brzucha, a także zmniejsza napięcie mięśni gładkich, co ewidentnie przekłada się na poprawę trawienia spożywanych pokarmów.

 

Herbata z mniszka lekarskiego

Kolejną ziołową herbatką wspomagającą trawienie jest herbata z mniszka lekarskiego, która najczęściej stosowana jest w celu zrzuceniu zbędnych kilogramów, jednak bardzo dobrze sprawdza się również jako remedium na uporczywe wzdęcia, które najczęściej pojawiają się po spożyciu ciężkostrawnych potraw. Wspomniana herbata pomaga ponadto poprawić pracę naszego układu pokarmowego, a także wspomaga proces usuwania z naszego organizmu nadmiaru zalegającej w nim wody.

 

Herbata z korzenia imbiru

Herbata z korzenia imbiru znana jest przede wszystkim jako skuteczny środek na nudności pojawiające się w okresie ciąży, jednak dosyć dobrze radzi sobie również ze wzdęciami i wykazuje przeciwzapalne działanie na nasz układ pokarmowy.

 

Herbata z korzenia lukrecji

Jeśli naszym problemem są uporczywe zaparcia, to w naszej domowej apteczce nie powinno zabraknąć herbatki z korzenia lukrecji, która pomaga załagodzić rozwijające się w naszym układzie pokarmowym stany zapalne oraz różnego rodzaju podrażnienia.

 

Herbata z rumianku

Ostatnim skutecznym ziołem na problemy trawienne jest rumianek pospolity, który uważany jest za jedno z najbezpieczniejszych ziół, ponieważ po jego spożyciu niezwykle rzadko mogą pojawić się jakieś reakcje alergiczne. Z punktu widzenia naszego układu pokarmowego najcenniejsze są kwiaty rumianku, które działają relaksująco na nasze mięśnie gładkie jelit. Dlatego herbata z rumianku w skuteczny sposób ułatwia proces trawienia spożywanych przez nas produktów żywnościowych.

Polecane produkty w tym artykule
Ziołowa herbata teapigs Chamomile Flowers 15x1,5g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata teapigs Chamomile Flowers 15x1,5g
23,16 zł netto 28,49 zł brutto 28,49 zł 569.80 pkt.
Ziołowa herbata teapigs Liquorice & Peppermint 15x3g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata teapigs Liquorice & Peppermint 15x3g
32,77 zł netto 35,39 zł brutto 35,39 zł 707.80 pkt.
Ziołowa herbata teapigs Fennel & Liquorice 15x2,5g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata teapigs Fennel & Liquorice 15x2,5g
26,01 zł netto 31,99 zł brutto 31,99 zł 639.80 pkt.
Ziołowa herbata teapigs Sweet Ginger 15x2,5g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata teapigs Sweet Ginger 15x2,5g
29,62 zł netto 31,99 zł brutto 31,99 zł 639.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel