Hario V60 Drip Scale VS Hario V60 Drip Scale Wide VSTW-3000B - Porównanie wag elektrycznych Hario

Hario V60 Drip Scale VS Hario V60 Drip Scale Wide VSTW-3000B - Porównanie wag elektrycznych Hario
Hario V60 Drip Scale VS Hario V60 Drip Scale Wide VSTW-3000B - Porównanie wag elektrycznych Hario

HARIO to japoński producent wysokiej jakości akcesoriów do kawy i herbaty. Firma została założona w 1921 roku i od tamtego czasu zdobyła renomę dzięki swoim innowacyjnym produktom oraz dbałości o precyzję wykonania. Nazwa HARIO pochodzi od japońskich słów oznaczających szkło (玻璃, hari ) i króla (王, ō ). Tak więc HARIO (lub 玻璃王) oznacza Króla Szkła, który pretenduje do zostania producentem szkła nr 1 na świecie.

Hario jest uznawane za jednego z czołowych producentów akcesoriów do kawy i herbaty, które są cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Ich produkty znane są z wysokiej jakości materiałów, estetycznego designu i funkcjonalności. Wśród najpopularniejszych produktów Hario znajduje się kultowy dripper Hario V60 do przelewowego parzenia kawy, który szturmem podbił cały świat kawy. Hario oferuje również syfony, czajniki do kawy, takie jak Buono Drip Kettle, zaparzacze do herbaty i cold brew, ręczne młynki do kawy i wagi.

Hario V60 Drip Scale czy Hario V60 Drip Scale Wide - klasyka czy udoskonalenie?

Wiecie co jest fajne? Dobre, aromatyczne espresso lub złożone nuty kawy parzonej metodą przelewową, na przykład w dripie, przyrządzone w zaciszu własnej kuchni. Wiesz co jest jeszcze fajniejsze? Kiedy możesz do tego wszystkiego dodać szczyptę precyzji i wiedzieć, że twoja kawa jest za każdym razem tak samo doskonała. I to właśnie w tym momencie wkraczają nasze dwie gwiazdy: Hario V60 Drip Scale Wide VSTW-3000B i jej młodsza siostra, Hario V60 Drip Scale. Obie niezwykle pomocne, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Są to proste w użytkowaniu wagi, które wprowadzą Was w świat alternatywnych metod parzenia kawy.

Hario V60 Drip Scale - przełom w świecie kawy

Kiedy Hario w 2012 roku wypuściło na świat Hario V60 Drip Scale, każdy kawowy freak pragnął ją mieć. Możliwość jednoczesnego ważenia i mierzenia czasu wtedy była przełomem. Nie było dotychczas wagi z wbudowanym stoperem, bo Hario V60 Drip Scale to precyzyjna waga z funkcją timera/stopera i funkcją doważania - tarowania. Ta waga towarzyszy nam od początku przygody ze światem kawy i z przelewami - jest niezniszczalna! Waga jest znana z precyzyjnych pomiarów i dokładności, co jest ważne przy przygotowywaniu kawy metodą przelewową. Posiada odpowiednio duży ekran, który umożliwia czytelne odczytywanie pomiarów. A jej prostota obsługi jest mega zaletą. Idealna dla kogoś kto pragnie gadżetów z serii: "prosto i intuicyjnie". Czasem tak jest najlepiej.

Wygląd i budowa

Waga Hario V60 Drip Scale to stosunkowo długa waga, której panel ważący wystaje poza podstawę. Posiada wyświetlacz przypominający kalkulator z blokowymi liczbami, który nie jest podświetlany przez diody LED. To jest jego główną wadą. Przy ograniczonym świetle, czy wieczorową porą nie widać cyferek. Waga elektryczna ma dwa przyciski: start/stop i on/of/tare, które trzeba mocniej wcisnąć. Wykonana jest z lekkiego tworzywa sztucznego i ma trochę surowy, ale klasyczny i ponadczasowy design.

Funkcje i unikalne cechy

Hario Drip Scale jest zasilana dwoma bateriami AAA i pozwala na precyzyjne ważenie do 2000 gramów. Czas włączenia wagi to 4,7 sekundy, a czas tarowania jest natychmiastowy. Waga wyłącza się automatycznie po 5 minutach bezczynności.

Drip Scale posiada następujący zakres dokładności (precyzja zmienia się wraz ze wzrostem masy):

  • 1 - 200g zakres wynosi +/- 0,2g
  • 200g - 500g zakres wynosi +/- 1g
  • 500g - 2000g zakres wynosi +/- 3g


waga elektryczna Hario V60 Drip Scale Wide

Hario V60 Drip Scale Wide VSTW-3000B - nadchodzi nowe

Dugo czekaliśmy na nową wersje kultowej wagi elektrycznej Hario Drip Scale. I doczekaliśmy się. Hario V60 Drip Scale Wide VSTW-3000B to odświeżona wersja naszego klasyku. Czy dorówna swojej starszej siostrze, czy błyszczy i precyzyjnie waży?

Wygląd i budowa

Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B ma bardziej nowoczesny wygląd. Prezentuje się elegancko i innowacyjnie. Panel ważący jest równy z cyfrowym ekranem dotykowym. Wyświetlacz dotykowy jest duży, czytelny i podświetlony diodami LED. To jest diametralna i najważniejsza zmiana na lepsze. Cyfry wyświetlane na panelu są bardzo duże, są wyraźnie widoczne nawet wieczorową porą i w ciemnych miejscach. Waga ma trzy przyciski: włączenia/wyłączenia, start/stop i tarowania. Przyciski są dotykowe, wystarczy delikatnie, z wyczuciem w nie stuknąć.

Funkcje i unikalne cechy

Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B jest zasilana trzema bateriami AAA i pozwala na precyzyjne ważenie do 3000 gramów. Hario Drip Scale Wide ma wbudowany timer/stoper i funkcję tarowania. Czas włączenia wagi to 3 sekundy, a czas tarowania jest natychmiastowy. Waga wyłącza się automatycznie po 2 minutach bezczynności, co jest oszczędzaniem energii na najwyższym poziomie.

Drip Scale Wide VSTW-3000B posiada następujący zakres dokładności ważenia (precyzja zmienia się wraz ze wzrostem masy):

  • 1 - 200g zakres wynosi do 0,1g
  • 200g - 1000g zakres wynosi do 0,5g
  • 1000g - 3000g zakres wynosi do1g

 

Waga elektryczna Hario V60 Drip Scale
Mokka Kawa z czekolada

Główne różnice: Hario V60 Drip Scale vs Hario V60 Drip Scale Wide

Jakie podobieństwa można znaleźć w obu wagach Hario? Obie prezentowane wagi elektryczne Hario są niezwykle proste w obsłudze. Bez zbędnych przycisków, bez skomplikowanych menu, bez bajerów. Włóż baterie, włącz wagę i... gotowe! Nawet jeśli nie jesteś technologicznym orłem, te wagi są tak intuicyjne, że pokochasz je od pierwszego użycia. Obie gwiazdy pracują 99 min 59 s na jednym zestawie baterii i natychmiast się tarują. Oba modele mierzą wagę i czas parzenia jednocześnie. W tabelce poniżej znajdziecie porównanie parametrów obu wag elektrycznych Hario. Oto jak się prezentuje szybkość zerowania stopera, czas włączenia wagi czy zakres ważenia.

Hario Drip Scale vs Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B

Hario Drip Scale vs Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B

PARAMETRYHario V60 Drip ScaleHario V60 Drip Scale Wide VSTW-3000B
WYGLĄD Klasyczny, surowy Nowoczesny, elegancki
ZAKRES WAŻENIA Do 2000 g Do 3000 g
CZAS ZEROWANIA STOPERA 1.64 s 1.43 s
CZAS WŁĄCZENIA 4.7 s 3.0 s
AUTOMATYCZNE WYŁĄCZENIE po 5 minutach po 2 minutach
CECHY WYRÓŻNIAJĄCE Prosty w obsłudze, lekki, intuicyjny Duży wyświetlacz z podświetleniem LED, większy zakres ważenia, trzy przyciski
WYMIARY szer.120 mm x wys.25 mm x dł.190 mm szer.129 mm x wys.29 mm x dł.180 mm

 

Czym różnią się od siebie wagi Hario V60 Drip Scale i Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B?

Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B ma większy zakres ważenia - do 3 kg (starszy model Hario do 2 kg). To zwiększa jej możliwości użytkowania i pozwala przygotować większe ilości kawy. Nowszy model o 1,7 sekundy szybciej się włącza, szybciej jest gotowy do pracy i szybciej zeruje stoper. Klasyczny model Hario Drip Scale wyłącza się po 5 minutach bezczynności, natomiast jej młodsza siostra po 2 minutach - jest bardziej oszczędna. Wagi różnią się między sobą wymiarami. Hario V60 Drip Scale (szer.120 mm x wys.25 mm x dł.190 mm) jest węższa ale dłuższa, natomiast Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B jest szersza ale krósza (szer.129 mm x wys.29 mm x dł.180 mm).

Czy nowy model wagi elektrycznej Hario Drip Scale Wide dorównuje naszemu niezastąpionemu klasykowi, Hario V60 Drip Scale? Myślę, że odświeżony wizerunek tej wagi był tym, na co wszyscy po cichu liczyliśmy i czekaliśmy.

Jej design został wzbogacony o nowy wyświetlacz i nowe przyciski, które są odporniejsze na zużycie, co bywało problemem w przypadku modelu V60 - przyciski, po intensywnym okresie użytkowania, wycierały się i często traciły swoją czułość. Poza tym, dodano trzeci przycisk - tarowania. Nowa Hario Drip Scale Wide łączy funkcjonalność i estetykę w jednym urządzeniu. Obie wagi są precyzyjne, ale w szybkości reakcji wygrywa młoda krew nowego modelu.

Legenda VS Nowoczesność

Kto wygrał w tym starciu nowego ze starym? Porównywanie tych wag to jak porównanie legendarnego muzyka starej generacji z wybitnym artystą nowego pokolenia.

Hario V60 Drip Scale jest jak artysta-legenda, którego piosenki znamy na pamięć. Czuje się do niej sentyment, doskonale spełnia swoją rolę. Z drugiej strony, nowa waga Hario V60 Drip Scale Wide to jak artysta nowego pokolenia - przyciąga uwagę odświeżonym designem i nowymi przyciskami. Przypomina piosenkarza, który choć nie posiada jeszcze takiego dorobku jak legenda, to zaskakuje nas powiewem świeżości.

Każdy model ma swoje unikalne zalety - starszy sprawdza się wszędzie i zawsze, czujemy do niego sentyment, ale czasem nas zawodzi. Nowy wyróżnia się większym zakresem ważenia, szybkością reakcji, wprowadza odświeżenie. To jest jak wieczna rywalizacja między klasyką, a nowoczesnością, która zawsze przynosi coś ciekawego dla każdego z nas. Bez względu na to, którą wybierzesz, możesz być pewien, że każda z nich wprowadzi do twojej kawy porządek, precyzję i mnóstwo przyjemności!

Polecane produkty w tym artykule
Waga Hario - Drip Scale - czarna
Przecena
( Brak opinii ) Waga Hario - Drip Scale - czarna
129,27 zł netto 259,00 zł 159,00 zł brutto 159,00 zł 259,00 zł 3180 pkt.
Waga Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B - Czarny
Przecena
( Brak opinii ) Waga Hario Drip Scale Wide VSTW-3000B - Czarny
161,79 zł netto 299,00 zł 199,00 zł brutto 199,00 zł 299,00 zł 3980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel