Ekspresy do kawy Nivona - Jaki wybrać? Przewodnik po seriach ekspresów do domu Nivona

Ekspresy do kawy Nivona - Jaki wybrać? Przewodnik po seriach ekspresów do domu Nivona
Ekspresy do kawy Nivona - Jaki wybrać? Przewodnik po seriach ekspresów do domu Nivona

W ostatnich latach ekspresy do kawy stały się symbolem luksusu w naszych domach. Marzymy o nich, wyobrażamy sobie idealną, pyszną kawę w jednej chwili jak z kawiarni. Wyobraź sobie kawę przyrządzoną z precyzją baristy, z perfekcyjnie spienionym mlekiem i aromat przenikający wnętrze domu. To marzenie o kawowej doskonałości może stać się Waszą codziennością, a wszystko za sprawą postępu technologicznego i nowoczesnych ekspresów do kawy.

Szwajcarska marka Nivona bardzo szybko stała się jednym z liderów na rynku ekspresów do domu i nieustannie podąża za innowacjami dbając o to, aby jej urządzenia spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników kawy. Wszystkie ekspresy Nivona wyróżniają się łatwością obsługi, eleganckim wyglądem, wysoką jakością wykonania i przygotowaniem kawy na najwyższym poziomie, dzięki zastosowanym rozwiązaniom i składowym urządzenia.

Nivona oferuje 4 linie automatycznych ekspresów do domu: 5xx, 6xx, 8xx i 9xx, (zwane też 6', 7', 8' 9'), różniące się od siebie funkcjonalnością, wyglądem oraz dodatkowymi technologiami dostępnymi w ekspresach niektórych serii. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy małe zestawienie poszczególnych serii ekspresów Nivona, dla ułatwienia wyboru. Dzięki temu, bez zbędnego tracenia czasu, będziecie mogli znaleźć idealne urządzenie spełniające Wasze kawowe pragnienia i oczekiwania. Oto porównanie ekspresów Nivona.


Ekspresy Nivona

Ekspresy Nivona 5' - intuicyjne i proste

Ekspresy Nivona z linii 500 zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkownika – umożliwiają przygotowanie kawy czarnej i espresso jednym przyciskiem, a także serwowanie dwóch filiżanek jednocześnie. Dzięki ekspresom z linii 5 możesz przygotować kawę taką jak lubisz. Te urzadzenia przygotują: espresso, kawę, piankę mleczną i gorącą wodę. Przy pomocy oddzielnej dyszy do spieniania mleka i funkcji EASY SPUMATORE możesz przygotować kawy mleczne - cappuccino i inne specjały.

Nowe modele NICR 550 i NICR 560 wyposażone są teraz w automatyczne programy czyszczenia, a proces odkamieniania jest duzo szybszy niż w poprzednich modelach. Jest to szczególnie istotne w ekspresach z niższej półki cenowej. Nowością w serii 5' jest wyświetlacz TFT, który jeszcze bardziej upraszcza obsługę ekspresu i pomaga użytkownikowi w szybkim dostosowywaniu ustawień do osobistych preferencji. Ekspresy Nivona 5xx oferują również możliwość personalizacji ustawień dla różnych rodzajów kaw. Można dostosować ilość i temperaturę kawy. Te urządzenia są fajną opcją dla miłośników czarnej kawy. Sprawdzą się, jesli nie są Ci potrzebne wyszukane funkcje, a ochota na kawę mleczną pojawia się sporadycznie.


Ekspresy Nivona

Ekspresy Nivona 6' - idealne do cappuccino

Modele Nivona z serii 6xx to wszechstronne i kompaktowe ekspresy do kawy, które umożliwiają łatwe przygotowanie nie tylko kawy czarnej i espresso jednym przyciskiem, ale także cappuccino, dzięki prostemu mechanizmowi - wystarczy obrócić pokrętło obok wyświetlacza, aby uruchomić wylewkę mleka i cieszyć się aksamitnym mlecznym specjałem. W porównaniu ze starszymi modelami z linii 600, SPUMATORE został ulepszony i zapewnia jeszcze bardziej kremową piankę mleczną na cappuccino. Urządzenia z serii '6 przygotują: espresso, kawę, americano, cappuccino, spienione mleko i gorącą wodę. Ekspresy Nivona z seri 6' możesz nabyć w dobrej cenie, już za ok 2500 zł, a mają wszystko co pozwoli rozkoszować się puszystym cappuccino i wyrazistym espresso.

Co wyróżnia ekspresy Nivona 6':

 • W linii 600 Nivona pojawia się innowacyjny system Aroma Balance, który pozwala użytkownikowi wpłynąć na proces parzenia kawy za pomocą trzech profili smakowych: dynamicznego, stałego i intensywnego, co pozwala na dostosowanie napoju do indywidualnych preferencji - czy to kawy przypominającej tę z tradycyjnej kawiarki, czy intensywnego espresso. Kawa przygotowana w każdym z profili będzie się od siebie nieco różnić smakiem oraz aromatem, a wszystko przez zmianę ciśnienia, czasu oraz intensywności parzenia zmielonej kawy.
 • Ulepszona technologia spieniania mleka - Dzięki manualnemu systemowi EASY SPUMATORE możliwe jest osiągnięcie jeszcze bardziej puszystej pianki na cappuccino.
 • Ekspresy świetnie radzą sobie z napojami roślinnymi, co jest świetną wiadomością dla osób poszukujących alternatyw dla mleka zwierzęcego.
 • Ulepszony proces odkamieniania - W serii 6' proces odkamieniania, przebiega o około 15 minut krócej niż w poprzednich modelach, co sprawia, że użytkowanie ekspresów jest jeszcze szybsze i prostsze.

W stosunkowo niskiej cenie kupisz całkiem fajne modele, musisz jednak wiedzieć o tym, że spieniacz do mleka sam się nie przepłucze - trzeba dbać o jego higienę po każdorazowym spienianiu mleka, co może być uciążliwe i zajmuje trochę czasu. Od "pięćsetek", ekspresy 6xx są bardziej zaawansowane i wyróżnia ich Aroma Balance, który ma wpływ na smak kawy.


Ekspresy Nivona

Ekspresy Nivona 7' - Cappuccino i latte macchiato za jednym naciśnięciem

Ekspresy Nivona z serii 7' to synonim wygody i dostosowania do indywidualnych potrzeb miłośników kawy. Są łatwe w obłudze, a każdą filiżankę można personalizować tak jak lubisz. Te urządzenia przygotują: espresso, kawę, americano, cappuccino, latte macchiato, ciepłe mleko, piankę mleczną.

Co wyróżnia ekspresy Nivona 7'

 • Możliwość parzenia napojów w trybie rzeczywistym "na żywo". Użytkownik może dostosować recepturę kawy w trakcie jej parzenia, tak aby idealnie odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom i wielkości używanej filiżanki. Ekspres automatycznie zapisze ustawienia jako nowy standardowy przepis, co umożliwia łatwe przygotowanie ulubionej kawy za każdym razem.
 • Czyszczenie urządzenia zostało maksymalnie uproszczone. Ekspresy Nivona z serii 700 zapewniają komfortowe czyszczenie na wyciągnięcie ręki, bez konieczności sięgania po instrukcję obsługi. Czyszczenie systemu mlecznego jest automatyczne, co zapewnia idealny smak cappuccino. Ekspres kieruje użytkownika przez proces czyszczenia eskpresu, wyświetlając jasne instrukcje na ekranie.
 • W modelach z serii 700 można regulować stopień zmielenia kawy, co pozwala na pełną kontrolę nad smakiem i aromatem napoju. Użytkownicy mają możliwość dostosowania grubości mielenia w zależności od rodzaju używanych ziaren – dla ciemniejszych ziaren zalecane jest grubsze mielenie, dla jaśniejszych – drobniejsze.
 • Podgrzewana tacka na filiżanki to świetna funkcja w ekspresach Nivona 7', bo kawa w nagrzanej filiżance, zwłaszcza espresso nie traci szybko temperatury.
 • Model Nivona 790 ma nowy, bardzo wyciszony młynek . Poranne budzenie domowników już nie musi być problemem.

Urządzenia z linii 700 mieszczą się w średniej półce cenowej, najniższy model kosztuje ok. 3000 zł. Ich zaletą jest możliwość przygotowania cappuccino i latte macchiato za naciśnięciem jednego przycisku i opcja personalizacji każdego specjału w czasie parzenia. Jesli zależy Ci na szybkiej obsłudze, automatycznemu czyszczeniu i puszystym cappuccino, te ekspresy mogą być dla Ciebie.


Ekspresy Nivona

Ekspresy Nivona 8' - w pełni automatyczne ekspresy do kawy

Seria Nivona 8' oferuje zaawansowane funkcje, takie jak łatwe przygotowanie cappuccino i latte macchiato za naciśnięciem przycisku, a technologia SPUMATORE DUOplus zapewnia kremową jakość specjałów mlecznych dla dwóch kaw mlecznych jednocześnie. Nawet bez instrukcji obsługi, ekspres NIVONA kieruje użytkownika przez proces czyszczenia i wyświetla na ekranie, co należy zrobić. Ekspresy 8' mają możliwość personalizacji kawy dla 10 osób i programowanie w czasie rzeczywistym "na żywo" - np. dostosujesz ilość kawy do wielkości swojego kubka w trakcje parzenia. Aroma Balance daje Ci wolność wyboru intensywności kawy, aby dostosować napój do osobistych preferencji - łagodna czy bardziej intensywna. W tych urządzeniach przygotujesz takie specjały jak: espresso, kawa, americano, cappuccino, latte macchiato, spienione mleko, gorąca woda.

Co wyróżnia serię Nivona 8'?

 • Jeśli wolisz napoje roślinne, zamiast mleka krowiego, ekspresy 8' umożliwiają spienianie np. napoju owsianego – wystarczy wybrać wersję Barista, aby cieszyć się doskonałym smakiem ulubionej kawy.
 • Z funkcją Koneser Cappuccino możesz wybrać, czy najpierw w filiżance znajdzie się mleko, czy kawa – podobnie jak to się robi we Włoszech - do cappuccino najpierw dodaje się kawę, aby mleko mogło oplatać napar podczas nalewania. Seria 800 daje pełną kontrolę nad kolejnością składników w cappuccino.
 • Dwie kawy mleczne jednocześnie za naciśnięciem jednego przycisku.
 • Podświetlenie filżanek w dwóch kolorach.

Ekspresy Nivona 9' - Automatyczny barista w Twoim domu

Ekspresy NIVONA 9' prezentują się bardzo nowocześnie. Wyróżnia je duży dotykowy wyświetlacz, na którym możesz ustawić swoje zdjęcie (funkcja od modelu 960). W tych ekspresach Nivona znajdziesz wszystkie najważniejsze i nowoczesne technologie: Koneser Cappuccino, System Aroma Balance czy możliwość programowania ustawień w czasie rzeczywistym. Wszystkie ustawienia – temperatura, aromat, moc oraz ilość kawy można dostosować intuicyjnie i bez wysiłku. Ekspres zapamięta 9 indywidualnych przepisów i przygotujesz w nich jednocześnie dwie kawy czarne i mleczne ze spieniaczem One Touch SPUMATORE Duo. Ekspresy z tej serii charakteryzują się wyjątkowo łatwym automatycznym czyszczeniem, płukaniem systemu mlecznego po każdej kawie i odkamienianiem. Urządzenia przygotują specjały: espresso, kawę, americano, cappuccino, latte macchiato, caffe latte, spienione mleko i gorącą wodę.

Co wyróżnia ekspresy Nivona 9'?

 • Nowoczesny Design. Wygląd 900-ek charakteryzuje płynne, proste linie na przednim panelu.
 • Duży 5-calowy wyświetlacz dotykowy i eleganckie pokrętło Rotary, które są funkcjonalne, obsługa czytelna i prezentują się bardzo elegancko.
 • Flying Picture Mode, który znajduje się urządzeniach Nivona zaczynających się od NICR 960, umożliwia ustawienie własnego zdjęcia na ekranie blokady.
 • Podświetlany zbiornik na wodę, którego oświetlenie możesz dostosować, wybierając jeden z ośmiu różnych kolorów.
 • Super cichy młynek, nie martw się, że obudzisz rano domowników.
 • Zintegrowany interfejs Bluetooth w modelu 965, za pomocą którego możesz łączyć się z aplikacją Nivona.

Ekspresy NIVONA 9' są zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie. Z tymi ekspresami spędzisz minimum czasu na obsłudze, dzięki czemu możesz spędzać więcej czasu z bliskimi. Wszystkie najnowsze funkcje gwarantują kawę przygotowaną dokładnie według Twojego gustu, smaku i preferencji. Cena tych urządzeń jest wyższa, jednak warto zastanowić się nad tą inwestycję w komfort i luksus użytkowania.


Mówiąc o ekspresach Nivona nie mogę nie wspomnieć o najnowszych urządzeniach z 2023 roku tej marki, które różnią się designem od opisywanych modeli: automatyczny ekspres do domu Nivona 8'101 oraz ekspres, który łączy w sobie funkcje ekspresu automatycznego, kolbowego i kapsułkowego Nivona CUBE 4106.

Ekspres Nivona 8'101 wyróżnia oryginalny, nowoczesny i zaokrąglony kształt, matowy kolor i elegancki przedni panel. NIVO 8'101 jest wyposażony w nowy moduł zaparzający, który został zaprojektowany tak, aby wydobyć jeszcze więcej smaku z kawy. NIVONA 8101 oferuje 6 specjałów: espresso, kawa, americano, cappuccino, cafe au lait i latte macchiato – wszystkie z możliwością dostosowania mocy, ilości, temperatury i profilu aromatu. Z OneTouch Spumatore plus przygotujesz dwie kawy mleczna naraz. Młynek jest jeszcze bardziej cichy. Warto zastanowić się nad tym ekspresem, bo prezentuje się naprawdę elegancko.


Nivona 8108
Nivona CUBE 4106

Ekspres Nivona 8101 oraz Nivona CUBE 4106


Ekspres Nivona CUBE 4106 to perełka dla miłośników kawy czarnej. Czegoś takiego jeszcze nie było w historii marki Nivona - połączenie kolbówki i ekspresu automatycznego z kompaktowym rozmiarem ekspresu kapsułkowego. Ten ekspres waży zaledwie 5 kg, ma zintegrowany młynek, innowacyjny i sprytny kubek Click Cup, za pomocą którego przygotujesz świeżo zmieloną kawę w prosty i szybki sposób. Ekspres zrobi do 240 ml kawy czarnej. Piękny design, innowacyjne technologie i niewielkie rozmiary - warto się pochylić nad tym urządzeniem, jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią lub wiele podróżujemy, bo możemy go wziąć zawsze ze sobą.

Jak widzicie, marka Nivona cały czas pracuje nad tym, aby doświadczenie kawowe i chwila relaksu z kubkiem aromatycznej kawy była doskonała. Marka oferuje szeroką gamę ekspresów do kawy, które mogą sprostać różnorodnym wymaganiom i gustom. Jedynymi ograniczeniami są nasza wyobraźnia, potrzeby i budżet. Warto przed podjęciem decyzji zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy - czy na przykład ekspres ze spieniaczem jest nam potrzebny, jeśli preferujemy wyłącznie czarną kawę. Jeśli chcecie jak najmniej czasu poświęcić na konserwację urządzenia, wolicie gdy to on robi za Was, wybierzcie wyższe modele - czasem warto dopłacić, aby się później nie frustrować. Jeśli nadal macie wątpliwości, nasi eksperci pomogą Wam rozwiać wątpliwości, bo ekspresy do domu Nivona to każda chwila jak w najlepszej kawiarni!

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Nivona 930
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 930
3 657,72 zł netto 5 999,00 zł 4 499,00 zł brutto 4 499,00 zł 5 999,00 zł 89980 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 821 + Pakiet 4kg kawy
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 821 + Pakiet 4kg kawy
2 421,95 zł netto 2 979,00 zł brutto 2 979,00 zł 67379.20 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 795
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 795
2 560,16 zł netto 3 699,00 zł 3 149,00 zł brutto 3 149,00 zł 3 699,00 zł 62980 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 791 + GRATIS 1kg kawy i 2 szklanki termiczne
Promocja Przecena
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 791 + GRATIS 1kg kawy i 2 szklanki termiczne
1 979,67 zł netto 2 899,00 zł 2 435,00 zł brutto 2 435,00 zł 2 899,00 zł 48700 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel