Ekspres do kawy Jura do biura

Ekspres do kawy Jura do biura
Ekspres do kawy Jura do biura

Udowodniono, że kawa zwiększa wydzielanie dopaminy, która odpowiada za uczucie przyjemności, a zawarta w kawie kofeina nie tylko zmniejsza poczucie senności, ale także podnosi poziom wydolności umysłowej i kreatywności. W skrócie oznacza to, że kawa powinna być obowiązkiem w każdym biurze, bo niby dlaczego mielibyśmy nie korzystać z ogólnie dostępnych i legalnych środków, które wpływają na poprawę naszej pracy, sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi, a dodatkowo przyjemnie smakują? Skoro właśnie uświadomiliśmy sobie, że jest to tak oczywiste, to najwyższy czas, aby wybrać najlepszy ekspres do kawy do biura, który spełni oczekiwania nasze i pozostałych pracowników.

Jak wybrać ekspres do biura?

Aby ekspres do kawy mógł dobrze funkcjonować w warunkach biurowych, musi spełniać kilka warunków i trzeba od razu powiedzieć sobie jasno, że ekspres przeznaczony do użytku domowego nie sprawdzi się w biurze. Szukając odpowiedniego ekspresu do biura, polecamy skupić się wyłącznie na ekspresach automatycznych. Są to najbardziej zautomatyzowane urządzenia, które nie wymagają od nas specjalnych umiejętności i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, a podczas pracy jest to bardzo istotną kwestią. Przed zakupem ekspresu, warto również zwrócić uwagę na liczbę pracowników, którzy będą z niego korzystać i oszacować, ile kaw dziennie będzie musiał przygotowywać. Zbyt niska wydajność ekspresu może sprawić, że ekspres nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb pracowników i szybko odmówi posłuszeństwa.

Kolejną rzeczą, która ma wpływ na oszczędność czasu pracowników biurowych, jest odpowiednia pojemność zbiorników na wodę i kawę ziarnistą. Ekspres do przygotowania kawy musi mieć na bieżąco uzupełniany pojemnik na wodę i zbiornik na ziarna. Jeśli ekspres posiada pojemne zbiorniki, to może pracować dłużej bez konieczności robienia przerwy na dolewanie wody i dosypywanie kawy. Dobry ekspres do biura musi być łatwy w obsłudze po to, aby każdy pracownik mógł bez problemu z niego korzystać. Do tego najlepiej sprawdzą się ekspresy z czytelnym i kolorowym wyświetlaczem, który krok po kroku przeprowadza nas przez wszystkie procesy zachodzące w urządzeniu. Ekspresy spełniające te kryteria znajdziemy w ofercie szwajcarskiego producenta Jura, a poniżej przedstawimy Wam kilka przykładów.

Ekspres do kawy Jura WE6

Ekspres do kawy Jura WE6 to ekspres do biura, który przygotowuje wyłącznie kawy czarne. Dbanie o higienę ekspresu do kawy jest bardzo ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania urządzenia, a regularne czyszczenie systemu mlecznego jest dodatkową czynnością, która zajmuje czas pracowników biura. Wybierając Jura WE6, rezygnujemy z kaw typu cappuccino i latte, ale nie musimy pamiętać o każdorazowym płukaniu spieniacza mleka.

Jura WE6 jest wypoaażony w pojemne zbiorniki, które są doskonale przystosowane do warunków biurowych - zbiornik na wodę ma pojemność 3 l, a pojemnik na kawę zmieści na raz aż 0,5 kg ziaren. Pojemnik na zużytą kawę, który musimy regularnie opróżniać, także jest bardzo pojemny, bo zmieści 25 porcji fusów. Dzięki temu bez przerywania pracy ekspresu możemy przygotować kawę dla wszystkich pracowników biura. Pomimo tego, że Jura WE6 nie robi kaw z mlekiem, to przygotowana w nim kawa czarna jest najwyższej jakości. Ekspres wykorzystuje do tego specjalny system P.E.P. (proces ekstrakcji pulsacyjnej), który potrafi wyciągnąć z kawy jej najlepsze właściwości smaku i aromatu, a przygotowane w ekspresie espresso jest bardzo zbliżone do tego z profesjonalnego ekspresu kolbowego.

Ekspres automatyczny do biura Jura WE6 obsługujemy przy pomocy dużego kolorowego wyświetlacza umieszczonego w centralnej części panelu. Przy ekranie znajdują się przyciski, a wyświetlane ikony oraz instrukcje sprawiają, że obsługa ekspresu jest dziecinnie prosta. W menu mamy zapisanych 8 specjałów, ale dostosowywać je do własnych preferencji, zmieniając w nich moc, czy pojemność kawy. Ekspres do kawy Jura WE6 to idealna propozycja dla biur, w których pije się wyłącznie kawy czarne.


Ekspres do kawy Jura WE6

Ekspres do kawy Jura WE8

Jura WE8 to jest bardzo podobny do przedstawionego wyżej modelu WE6, z tą różnicą, że jest to ekspres, który posiada spieniacz mleka i daje nam możliwość przygotowania aksamitnych specjałów mlecznych. Ekspres ma wbudowaną dyszę do spieniania mleka G2, która za pomocą silikonowej rurki pobiera odpowiednią porcję mleka z termosu lub kartonu i zamienia ją w puszystą piankę mleczną. Dużym atutem tego ekspresu jest funkcja One-Touch Cappuccino, dzięki której takie kawy przygotujemy za dotknięciem jednego przycisku bez konieczności przesuwania filiżanki. Ekspres do biura Jura WE8 w menu ma 16 specjałów, w tym kawy czarne, kawy z mlekiem i np. wodę do zielonej herbaty. Jest to zaawansowany technologicznie ekspres, który możemy obsługiwać przy pomocy smartfona, a umożliwia nam to nowoczesny system J.O.E. (Jura Operating Experience).


Ekspres do kawy Jura WE8

Ekspres do kawy Jura X8

Ekspres automatyczny Jura X8 jest przeznaczony do małych i średnich biur, ale także bez problemu sprawdzi się w gastronomii oraz hotelach. Wpływ na to ma jego wysoka wydajność, która wynosi od 70 do 120 kaw w ciągu dnia. X8 posiada zbiornik na kawę ziarnistą o pojemności 0,5 kg z możliwością rozszerzenia do 1 kg, zbiornik na wodę o pojemności 5 litrów i pojemnik na fusy, który zmieści 40 porcji. Ogromną wygodę zapewnia nam Inteligentny System Uzupełniania Świeżej Wody, który jest montowany w ekspresie i może łączyć się z zewnętrznym filtrem wody.

Jednak to, co jest najważniejsze w ekspresie do kawy, to możliwość przygotowania doskonałej kawy, a ekspres Jura X8 nam to gwarantuje. W menu mamy do wyboru aż 21 specjałów takich jak kawy czarne, kawy mleczne, a nawet 2 kawy mleczne za jednym razem, gorąca woda do herbaty, porcja mleka czy np. dzbanek kawy. Ekspres posiada również zabezpieczenie w postaci zamykanego na kluczyk pojemnika na kawę ziarnistą, dzięki czemu możemy być pewni tego, jaką kawę pijemy. Jura X8 to z pewnością jeden z najlepszych ekspresów automatycznych do biura, który jest gwarancją wysokiej jakości kawy, ale także wieloletniej, bezawaryjnej pracy.


Ekspres do kawy Jura X8

Ekspres do kawy Jura X10

Ekspres do kawy Jura X10 stoi na samym szczycie automatycznych ekspresów do biura i chociaż od razu widać różnicę cenową w porównaniu z innymi ekspresami, to X10 jest wart wydania każdych pieniędzy. Ekspres oferuje nam aż 31 produktów w menu, co jest ewenementem jeśli chodzi o ekspresy automatyczne. Podwójna wylewka pozwala nam zaparzyć 2 kawy czarne oraz mleczne, które nie różnią się smakiem i aromatem. Jura X10 obsługujemy za pomocą kolorowego, dotykowego wyświetlacza o przekątnej 4,3", który przeprowadza nas przez wszystkie procesy zachodzące w urządzeniu. Ekran znajduje się pośrodku przedniego panelu, a duże, czytelne ikony przedstawiające specjały kawowe maksymalnie ułatwiają nam jego obsługę.

Jura X10 posiada wbudowany nowoczesny, profesjonalny młynek do kawy Professional Aroma Grinder. Młynek nie tylko zapewnia równy i precyzyjny przemiał, ale także uwalnia 12,2% więcej aromatu z ziaren w porównaniu do tradycyjnego młynka. Zalecana dzienna wydajność ekspresu Jura X10 to 80 kaw, z czym urządzenie poradzi sobie bez problemu. Jura X10 to ekspres do biura z najwyższej półki, który zapewnia nam łatwą obsługę, wysokiej jakości napoje kawowe, ale także jest to ekspres, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, dzięki możliwości przygotowywania dwóch kaw jednocześnie.


Ekspres do kawy Jura X10

Najlepszy ekspres do biura to taki, który przygotuje pyszną kawę i nie przeszkadza pracownikom. Stosowane w ekspresach Jura technologie mogą wydawać się jedynie dodatkami, ale mają ogromny wpływ na całokształt urządzenia i jego biurowe przeznaczenie. Ekspresy szwajcarskiego producenta słyną ze swojej solidności i bezawaryjności, co w biurze ma również ogromne znaczenie. Wszystkie ekspresy do biura Jura znajdziesz w sklepie Konesso.pl.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Jura WE6
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura WE6
5 527,64 zł netto 6 799,00 zł brutto 6 799,00 zł 135980 pkt.
Ekspres do kawy JURA X8 (EA)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA X8 (EA)
10 568,29 zł netto 12 999,00 zł brutto 12 999,00 zł 259980 pkt.
Ekspres do kawy Jura X10 Platin - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura X10 Platin - NIEDOSTĘPNY
10 487,80 zł netto 12 900,00 zł brutto 12 900,00 zł 258000 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel