De'Longhi - kanon włoskiego smaku kawy

De'Longhi - kanon włoskiego smaku kawy
De'Longhi - kanon włoskiego smaku kawy

Jeśli mówimy o włoskich ekspresach do kawy, to w pierwszej chwili do głowy przychodzi nam jedna marka - De'Longhi. Ekspresy do kawy De'Longhi są znane na całym świecie i istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej jedna znana Ci osoba korzysta z ekspresu De'Longhi w swoim domu. Tak wielki sukces marki nie może być dziełem przypadku, a w tym artykule dowiesz się, dlaczego De'Longhi to lider światowego rynku automatycznych ekspresów do kawy.

De'Longhi - włoski producent ekspresów do kawy

De'Longhi to rodzinna włoska firma z ponad stuletnimi tradycjami. Firma została założona w 1902 roku w mieście Treviso, ale od samego początku skupiała się na produkcji pieców opalanych drewnem. Założycielem firmy i jej prezesem jest Giuseppe De'Longhi, a głównym dyrektorem wykonawczym jego syn Fabio, co jest dowodem rodzinnych tradycji, jakie panują w De'Longhi. Pomimo tego, że firma została założona ponad 100 lat temu, to formalnie została zarejestrowana dopiero w połowie XX wieku, a pierwszy sprzęt kuchenny trafiły do oferty De'Longhi dopiero w latach 80. Rozszerzenie działalności pozwoliło zaistnieć firmie w Europie, a później w Ameryce, gdzie De'Longhi odniosło wielki sukces. Pierwsze ekspresy do kawy De'Longhi ujrzały światło dzienne w latach 90, ale to właśnie z tym produktem marka jest kojarzona po dziś dzień.

W roku 2001 De'Longhi przejęło markę Kenwood Limimted kojarzoną z produkcji urządzeń AGD, jednak obie marki zachowały swoją tożsamość oraz odrębność. Kolejnym dużym krokiem dla Włochów z De'Longhi było przejęcie od Procter&Gamble bezterminowych praw do produkcji małych urządzeń marki Braun. Dziś De'Longhi jako lider światowego rynku produkcji automatycznych ekspresów do kawy i ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w parzeniu kawy jest obecny w 140 krajach całego świata, a jego produkty są ogólnie dostępne w niemal każdym sklepie elektronicznym.

Ekspresy do kawy De'Longhi

Jak już wspomniałem, marka De'Longhi jest głównie kojarzona z ekspresów do kawy i rzeczywiście aktualnie firma wiedzie prym wśród producentów ekspresów do kawy. W ofercie De'Longhi znajdziemy różnego rodzaju ekspresy do kawy, młynki kawy, a także akcesoria do kawy. Przede wszystkim należy tu wspomnieć o ekspresach automatycznych, ale De'Longhi to także ekspresy kolbowe, przelewowe, na kapsułki, czy ekspresy kombinowane będące połączeniem kolbówki i ekspresu przelewowego.

Ekspresy marki De'Longhi nietrudno rozpoznać na sklepowych pułkach, ponieważ każdy z nich charakteryzuje się eleganckim designem, który pomimo wydaniu tak wielu serii w dalszym ciągu jest bardzo spójny. Ich wygląd, funkcjonalność oraz wydajność sprawiają, że są to ekspresy idealne do domu i raczej nie sprawdzą się w większych biurach, nie wspominając o kawiarniach czy restauracjach. Ekspresy De'Longhi stały się bardzo popularne ze względu na swoją jakość i oferowane funkcje, ale ogromny wpływ na ich popyt mają także atrakcyjne ceny. I rzeczywiście sporą różnicę cenową względem pozostałych producentów ekspresów można zauważyć od razu, a jest to bardzo często decydujący czynnik podczas wyboru sprzętu do domu.


Automatyczny ekspres do kawy Delonghi

Oferta ekspresów do kawy De'Longhi jest bardzo szeroka i skierowana do niemal każdego konsumenta. Znajdziemy w niej proste ekspresy przeznaczone wyłącznie do przygotowywania kaw czarnych, a bardziej wymagający użytkownicy będą zachwyceni ekspresami, które za dotknięciem jednego przycisku zrobią aksamitne cappuccino czy latte macchiato. Warto wspomnieć o tym, że marka De'Longhi jako pierwsza na świecie zaprojektowała ekspres, który oprócz kawy i standardowych specjałów może przygotować gorącą czekoladę. Premiera ekspresu De'Longhi ESAM 6900 miała miejsce w 2012 roku.

Znakiem rozpoznawczym większości automatycznych ekspresów De'Longhi jest karafka, która odpowiada nie tylko za przechowywanie mleka, ale również za uzyskanie idealnej pianki. System ten nazywa się LatteCrema i zapewnia mleczną piankę, która jest gęsta, smaczna i utrzymuje się wyjątkowo długo. Mleko jest podgrzewane do odpowiedniej temperatury, a następnie trafia do filiżanki z kawą. Plusem systemu LatteCrema jest to, że mleko jest przygotowywane niezależnie od kawy i nie ma kontaktu z wylewką ekspresu. Dzięki temu w ekspresie nie osadzają się resztki mleka, co ułatwia nam zadbać o odpowiednią higienę urządzenia.

Pozostałe produkty De'Longhi

Ekspresy De'Longhi są znane i cenione na całym świecie, ale włoska firma oferuje nam znacznie więcej. Wysokiej jakości sprzęt kuchenny De'Longhi to czajniki, tostery oraz grille elektryczne to urządzenia, obok których nie można przejść obojętnie. Eleganckie czajniki i tostery są dostępne w wielu seriach oraz wersjach kolorystycznych i z pewnością będą atrakcją każdej domowej kuchni. Grille kuchenne De'Longhi dają nam pełną kontrolę nad przygotowaniem pysznych dań i również sprawdzą się w naszych domach. Firma swoją działalność zaczynała od produkcji systemów grzewczych i do dzisiaj oferuje sprzęt, który wpływa na nasz komfort, a są to przenośne klimatyzatory oraz oczyszczacze powietrza.

Szeroka oferta wysokiej jakości produktów dostępnych w przystępnych cenach sprawiła, że De'Longhi stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Historia, któa zaczęła się ponad 100 lat temu we włoskim Treviso, dziś jest znakomitym przykładem tego, jak innowacyjność, profesjonalizm w połączeniu z przywiązaniem do tradycji mogą doprowadzić do sukcesu na skalę globalną. Dziś urządzenia marki De'Longhi możesz spotkać niemal na całym świecie. Sklep Konesso.pl w swojej ofercie posiada ekspresy ciśnieniowe i przelewowe marki De'Longhi, ale także takie akcesoria jak młynki do kawy oraz środki do czyszczenia ekspresów.


Akcesoria Delonghi
Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 550.55 SB - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 550.55 SB - NIEDOSTĘPNY
2 673,98 zł netto 3 599,00 zł 3 289,00 zł brutto 3 289,00 zł 3 599,00 zł 65780 pkt.
Młynek do kawy DeLonghi KG521.M
( Brak opinii ) Młynek do kawy DeLonghi KG521.M
503,25 zł netto 619,00 zł brutto 619,00 zł 12380 pkt.
Ekspres do kawy Delonghi ECAM 650.55.MS
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Delonghi ECAM 650.55.MS
3 730,89 zł netto 4 589,00 zł brutto 4 589,00 zł 91780 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel