Czyszczenie ekspresu Nivona

Czyszczenie ekspresu Nivona
Czyszczenie ekspresu Nivona

Automatyczne ekspresy do kawy Nivona wprowadzają do naszego domu odrobinę wygody i pozwalają przygotować nam doskonałą kawę. Szwajcarskie pochodzenie, solidna konstrukcja i nieustanne udoskonalenia techniczne sprawiają, że ekspresy Nivona mogą służyć nam przez wiele lat, ale w tym celu musimy dać również coś od siebie. Tylko regularne czyszczenie ekspresu Nivona uchroni urządzenie przed wieloma usterkami i pozwoli nam cieszyć się smakiem wyśmienitej kawy. W tym artykule dowiesz się jak czyścić ekspres Nivona.Czyszczenie ekspresu Nivona tabletką

Czyszczenie ekspresu jest jedną z najważniejszych czynności, które regularnie musi przeprowadzać każdy użytkownik. Każda zaparzona kawa pozostawia po sobie różnego rodzaju resztki osadzające się we wnętrzu urządzenia. W ten sposób powstają zabrudzenia, które nie tylko negatywnie wpływają na smak przygotowanej kawy, ale z czasem powodują rozprzestrzenianie się bakterii i mogą powodować pewne usterki. Na całe szczęście producent zadbał o naszą wygodę i stworzył proste w użyciu tabletki czyszczące Nivona, które skutecznie usuwają olejki i pozostałości po kawie z wnętrza ekspresu. Dodatkowo każdy automatyczny ekspres Nivona informuje nas o tym, kiedy powinniśmy przeprowadzić proces czyszczenia z użyciem tabletki oraz instruuje nas krok po kroku, co należy robić.


  1. Wejdź w zakładkę Konserwacja w ekspresie Nivona.
  2. Wybierz opcję Czyszczenie systemu.
  3. Opróżnij tacki i napełnij zbiornik na wodę.
  4. Ekspres dwukrotnie przeprowadzi proces płukania.
  5. Włóż tabletkę czyszczącą do komory na zmieloną kawę, gdy na wyświetlaczu pojawi się odpowiednia informacja.
  6. Proces czyszczenia ekspresu Nivona trwa ok. 10 minut.

Czyszczenie ekspresu Nivona za pomocą tabletki powinniśmy przeprowadzać wtedy, gdy urządzenie nas o tym informuje. Zazwyczaj komunikat sugerujący czyszczenie ekspresu pojawia się po zaparzeniu około 200 kaw.


Czyszczenie bloku zaparzającego

Oprócz czyszczenia ekspresu tabletką musimy pamiętać również o innych czynnościach czyszczących. Należy do nich na pewno czyszczenie tacki ociekowej i pojemnika na fusy. Jest to dosyć proste zadanie, ponieważ możemy to zrobić po bieżącą wodą. Równie istotną kwestią jest czyszczenie bloku zaparzającego w ekspresie Nivona. O konieczności czyszczenia zaparzacza producent informuje nas w instrukcji, a ekspres nie przypomina nam o tym za pomocą wyświetlacza. Blok zaparzający ukryty jest po boczną obudową, dlatego najpierw musimy go wyciągnąć z wnętrza ekspresu.

Jak wyciągnąć blok zaparzający Nivona?

  1. Wyłącz ekspres Nivona.
  2. Otwórz boczną klapkę obudowy.
  3. Wciśnij i przesuń uchwyt z czerwonym elementem.
  4. Zaparzacz pociągnij do siebie i wyciągnij z wnętrza ekspresu.

Wyjęty blok zaparzający wystarczy dokładnie przepłukać pod bieżącą wodą bez używania jakichkolwiek detergentów. Tę czynność zaleca się przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu.


Pleśń w ekspresie Nivona

Pojawienie się pleśni zawsze jest nieprzyjemne, tym bardziej, gdy zauważymy ją w ekspresie do kawy, z którego korzystamy każdego dnia. Jeżeli pleśń pojawiła się w pojemniku na fusy, z pewnością jest to skutkiem zbyt rzadkiego opróżniania go z zużytej kawy. Codzienne opróżnianie pojemnika na fusy sprawi, że skutecznie zapobiegniemy powstawaniu w nim pleśni. Pleśń w bloku zaparzającym również jest wyłącznie objawem braku dbania o higienę i zdarza się w ekspresach do kawy z wyjmowanym modułem zaparzającym np. Nivona. Przeprowadzenie czyszczenia zaparzacza przynajmniej raz w tygodniu pozwoli uchronić go przed pleśnią.

Polecane produkty w tym artykule
Tabletki czyszczące do ekspresu NIVONA NIRT 701 - 10szt
Promocja
( Brak opinii ) Tabletki czyszczące do ekspresu NIVONA NIRT 701 - 10szt
36,50 zł netto 54,90 zł 44,90 zł brutto 44,90 zł 54,90 zł 898 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel