Czyszczenie ekspresu Jura

Czyszczenie ekspresu Jura
Czyszczenie ekspresu Jura

Jura to szwajcarski producent w pełni automatycznych ekspresów do kawy klasy Premium. Ekspresy marki Jura to prestiżowe urządzenia, które zapewniają nam wygodę użytkowania i umożliwiają zaparzenie doskonałej kawy. Musimy jednak pamiętać, że ekspres do kawy to urządzenie, o które należy dbać i regularnie czyścić. Przeprowadzanie procesu czyszczenia pozwala nam zadbać o higienę naszego urządzenia, poprawia jego wydajność i wydłuża żywotność. W tym artykule dowiesz się jak czyścić ekspres do kawy Jura.Czyszczenie ekspresu Jura tabletką

Jedną z najważniejszych czynności konserwujących w ekspresach do kawy Jura jest czyszczenie za pomocą specjalnej tabletki. Producent Jura stworzył bardzo proste w użyciu trójfazowe tabletki czyszczące, które skutecznie czyszczą zabrudzenia powstające we wnętrzu ekspresu, zabezpieczają ekspres przed powstawaniem osadów wapiennych i tworzą warstwę ochronną, która zapobiega osadzaniu się resztek kawy przez długi czas. Każdy ekspres do kawy Jura informuje nas o tym, kiedy powinniśmy przeprowadzić proces czyszczenia oraz instruuje nas krok po kroku, co należy zrobić.


  1. Wejdź w zakładkę Konserwacja w ekspresie Jura.
  2. Wybierz opcję Czyszczenie.
  3. Wciśnij przycisk Start.
  4. Opróżnij pojemnik na fusy oraz tackę ociekową ekspresu i wciśnij przycisk Czyszczenie.
  5. Ustaw jeden pojemnik pod wylewką kawy, a drugi pod spieniacz mleka i włóż tabletkę czyszczącą Jura do pojemnika na kawę mieloną.
  6. Przejdź dalej i postępuj zgodnie z informacjami na wyświetlaczu.

Kolejny komunikat o konieczności przeprowadzenia procesu czyszczenia ekspresu pojawi się po przygotowaniu 180 kaw. Cały proces czyszczenia z wykorzystaniem tabletki Jura trwa około 20 minut i nie można go w tym czasie przerywać.


Czyszczenie tacki ociekowej

Kolejną bardzo ważną czynnością jest czyszczenie tacki ociekowej i zbiornika na fusy. Zaniedbanie tego procesu bardzo często prowadzi do powstawania pleśni. Żeby skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń, należy najpierw wyjąć tackę i pojemnik z ekspresu Jura. Fusy z pojemnika wyrzucamy do śmieci bądź odsypujemy do wykorzystania w innym celu np. jako nawóz do kwiatków lub peeling skóry. Pozbywamy się zlewek z tacki ociekowej i dokładnie czyścimy ją pod bieżącą wodą, usuwając wszystkie zabrudzenia. To samo robimy z pojemnikiem na fusy i odstawiamy do wyschnięcia. Bardzo ważne jest to, aby czyszczenie tacki ociekowej i pojemnika na fusy przeprowadzać za każdym razem, gdy ekspres poprosi nas o ich opróżnienie. Jest to bardzo prosta czynność, która nie wymaga od nas specjalnych środków i nie zabiera nam wiele czasu, ale pozwala zadbać o poprawę higieny naszego ekspresu do kawy Jura.


Czyszczenie bloku zaparzającego

Większość automatycznych ekspresów do kawy posiada wyjmowany blok zaparzający, który należy regularnie czyścić. Inaczej jest z ekspresami Jura, które posiadają wbudowany zaparzacz. Inżynierowie szwajcarskiej firmy zaprojektowali blok zaparzający idealnie dopasowany do wnętrza ekspresu. Podczas procesu parzenia kawy nie powoduje on żadnych zabrudzeń i nie pozostawia resztek kawy, dlatego nie ma konieczności czyszczenia go, jak ma to miejsce w ekspresach innych firm. Niewyjmowany blok zaparzający w ekspresach Jura to zdecydowanie zaleta, która daje nam jeszcze większą wygodę.

Polecane produkty w tym artykule
Tabletki czyszczące Jura - 6szt
( Brak opinii ) Tabletki czyszczące Jura - 6szt
40,57 zł netto 49,90 zł brutto 49,90 zł 998 pkt.
Trójfazowe tabletki czyszczące Jura - 25szt - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Trójfazowe tabletki czyszczące Jura - 25szt - NIEDOSTĘPNY
145,53 zł netto 179,00 zł brutto 179,00 zł 3580 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel