Bulletproof Coffee, czyli kawa kuloodporna

Bulletproof Coffee, czyli kawa kuloodporna
Bulletproof Coffee, czyli kawa kuloodporna
Każdy z nas pił nie raz kawę z dodatkiem mleka i cukru. Zdarzyło nam się również spróbować mlecznej kawy ze słodkim syropem. Jednak myśl o kawie z masłem nie dociera już do nas tak łatwo. Taka właśnie jest kawa kuloodporna. Często stosowana przed treningiem jest dobrze znana w środowisku sportowców. Jakie są jej właściwości, jak ją przygotować i w końcu jak smakuje kawa kuloodporna dowiecie się, czytając dzisiejszy artykuł.

Co to jest kawa kuloodporna?

Kawa kuloodporna inaczej znana jako bulletproof coffee to kawa opierająca się na dużej dawce masła. Jej spożywanie zapoczątkował David Asprey, który podczas swojej podróży do Tybetu pił herbatę z mlekiem jaków. Po powrocie do Stanów herbatę zamienił na kawę, a mleko na krowie masło. Jego pomysł szybko znalazł uznanie wśród szerszej grupy. Kombinacja kawa + masło ma na celu dodania energii pochodzącej z tłuszczu oraz pobudzenia dzięki kofeinie.

Kuloodporna kawa wielu ludziom, którzy pragną zgubić parę kilogramów, często zastępuje śniadanie. Poranne spożycie tłuszczu ogranicza nasze łaknienie w ciągu dnia, dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni na podjadanie. Dodatkowo, a może przede wszystkim tłuszcz ma mniejszy wpływ na przyrost naszej tkanki tłuszczowej niż węglowodany, co dla wielu może być nieco zaskakujące. Warto jednak pamiętać o tym, że zastąpienie pierwszego posiłku kawą nie jest do końca dobrym pomysłem. Kawa kuloodporna naszemu organizmowi dostarcza energii i zdrowych tłuszczy, lecz brakuje w niej witamin i innych minerałów.

Jak przygotować kawę kuloodporną?


Przygotowując kawę kuloodporną w naszym domu, bazujmy na czarnej kawie bez dodatku mleka i cukru. Może być z ekspresu przelewowego, z chemeksa, dripa lub podwójne espresso. Masło klarowane i co ważne niesolone w ilości 2-6 łyżeczek (zależy od naszych preferencji, choć radzimy zacząć od 2) mieszamy z olejem kokosowym (2 łyżeczki). Wszystko musimy teraz zblendować, aby uzyskać gładką konsystencję.

Dla smaku warto dodać klasycznych przypraw takich jak cynamon, kardamon lub wanilia. Wbrew pozorom Bulletproof Coffee smakuje bardzo dobrze. Dodatek masła wcale nie pogarsza smaku kawy, ale nadaje jej całkiem nowy charakter.

Kawa z masłem - efekty.


Wielu sportowców oraz osoby, które pragną stracić na wadze, piją kawę z masłem. Jednak czy samo picie kawy kuloodpornej pomoże nam schudnąć? Rzeczywiście zwiększone przyjmowanie tłuszczy przy ograniczeniu węglowodanów hamuje nasze łaknienie. Wypijając kawę z masłem, redukujemy zatem ilość przyswajanych kalorii. Jednak samo picie kawy kuloodpornej nie sprawi, że od razu będziemy chudsi i nigdy już nie poczujemy głodu. Jak zawsze w przypadku odchudzania, najistotniejszą rzeczą jest odpowiedni trening. Pijąc kawę z masłem, nie zapominajmy o treningu!
    
Spróbuj kuloodpornej kawy i zostaw w komentarzu swoją opinie na jej temat. 
Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista La Brasiliana Marfisa 1kg
Promocja Bestseller
( Brak opinii ) Kawa ziarnista La Brasiliana Marfisa 1kg
63,41 zł netto 84,99 zł 77,99 zł brutto 77,99 zł 84,99 zł 1559.80 pkt.
Kawa Ziarnista Zicaffe Crema in Tazza Superiore 1kg
( Brak opinii ) Kawa Ziarnista Zicaffe Crema in Tazza Superiore 1kg
83,73 zł netto 102,99 zł brutto 102,99 zł 2059.80 pkt.
Kawa ziarnista Caffe del Faro Suprema 100% Arabica 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Caffe del Faro Suprema 100% Arabica 250g
34,95 zł netto 42,99 zł brutto 42,99 zł 859.80 pkt.
Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
39,02 zł netto 47,99 zł brutto 47,99 zł 959.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel