5 zalet posiadania syfonu do gazowania wody w domu

5 zalet posiadania syfonu do gazowania wody w domu
5 zalet posiadania syfonu do gazowania wody w domu

Lato, trzydzieści stopni na zewnątrz, a ty dźwigasz ciężkie zgrzewki wody gazowanej do mieszkania, a potem puste butelki zalegają szafki, wysypują się z nich i czekają, aż ktoś je wyniesie. Wiecie, że ten horror może się skończyć raz na zawsze? Saturator do gazowania wody SodaStream wybawi każdego amatora bąbelków!

Co to jest saturator do wody?

Saturator SodaStream to innowacyjne urządzenie do gazowania wody. Za pomocą naboju z CO2 nasyci wodę gazem bez wychodzenia z domu. Idea bąbelkowania wody nie jest nowa. Kilkadziesiąt lat temu na ulicach miast można było spotkać masywne wózki na dwóch kółkach zwane syfonami. Były wyposażone w butle ze sprzężonym gazem, a wodę czerpały z hydrantów, do których były podłączone wężykami. Te jednoosobowe punkty handlu oferowały czystą wodę gazowaną lub z domieszką soku owocowego.

Dzisiejsze urządzenia niczym nie przypominają tych z PRLu. Współczesne syfony to kompaktowe, niewielkie, lekkie i nowoczesne urządzenia, które w sposób szybki, ekologiczny wyprodukują wodę gazowaną. Na pewno zapytacie: po co robić sobie gazowaną wodę samemu, skoro można kupić w sklepie i skąd wiem, że koszt nie będzie wyższy? W tym artykule dowiecie się dlaczego warto korzystać z ekspresu do wody i jakie są zalety jego posiadania.

1. Możliwość szybkiego przygotowania ulubionych napojów

O konieczności picia wody i pozytywnym wpływie na nasze zdrowie, cerę i dobre samopoczucie większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę. Woda jest niezastąpiona i niezbędna, aby się dobrze czuć; jednak zdarza się, że jej po prostu nie lubimy. Co możemy zrobić, jak przekonać się do smaku wody? Zróbmy wodę z bąbelkami! Nasycenie wody kranowej dwutlenkiem węgla zmienia jej PH, woda wydaje się być słodsza, a bąbelki orzeźwiają i podkręcają całość.

Skąd brać wodę do gazowania? Z kranu. Każdy w naszym kraju ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości, uzdatnionej wody. Jakość polskiej wody kranowej reguluje polskie prawo i regulacje Unii Europejskiej. Nie musimy się obawiać bezpośredniego picia wody kranowej. Jakość wody na przestrzeni lat diametralnie się poprawiła. Na każdym etapie jest kontrolowana i badana, a kupowanie wody butelkowanej, kiedy mamy świetną wodę z kranu jest nieekologiczne i niepraktyczne. Pijąc wodę z kranu, zostaje nam więcej pieniędzy w kieszeni. Natomiast wszystkim mającym wątpliwości polecam dodatkowe filtrowanie wody. Saturator i dzbanek filtrujący to świetny duet.


Ile razy narzekamy na ciężar i niewygodę przy dźwiganiu zgrzewek wody? Nie każdy ma kręgosłup ze stali i aparycję atlety, a możemy zapomnieć o tych niedogodnościach, jeśli saturator zagości w naszym domu. Bez wychodzenia z domu możesz przygotować wodę gazowaną w stopniu jakim lubisz, a zajmie to tylko kilka chwil. Jeśli wolisz wodę lekko gazowaną wystarczy dwa razy nacisnąć przycisk nasycenia, chcesz średnio gazowaną-naciśnij trzy, cztery razy przycisk. Lubisz bardzo nagazowaną wodę - naciśnij 5-7 razy. Im więcej naciśnięć tym więcej zrobisz bąbelków. Można dostosować stopień nagazowania do swoich preferencji smakowych i każdy domownik może zrobić swoją ulubioną wodę. To jest fantastyczne rozwiązanie! Kupując wodę w butelce nie mamy tak szerokiego wyboru.

Natomiast dla zwolenników słodkich napojów producenci przygotowali syropy,czyli koncentraty takich marek jak Pepsi, Mirinda, 7up; a nawet syropy z obniżoną zawartością cukru (nawet o 2/3 od tradycyjnych) lub bez niego. Są również dostępne syropy owocowe: mango-pomarańcza, grejpfrut oraz lemoniada domowa. Do wody można dać miarkę syropu i cieszyć się smakiem napoju, jak ze sklepu. Możesz również dostosować intensywność smaku napoju i poziom cukru do swoich preferencji dając mniej lub więcej syropu do wody. Jest to świetna opcja na przyjęcia, prywatki czy spotkania domowe. Zdrową wersję napoju smakowego stworzymy, jeśli dodamy świeże bądź mrożone owoce: truskawki, borówki, pomarańcze, cytryny. Dadaj gałązkę rozmarynu, cynamon, anyż, imbir, plasterek pomarańczy czy arbuza i stwórz nowy smak. Zaskocz gości, stwórz własny przepis, ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Zdrowa woda w kilka chwil, z saturatorem SodaStream to takie proste!

2. Oszczędzanie środowiska

Priorytetem i wyzwaniem dla współczesnego świata jest dzisiaj ochrona środowiska i dbanie o naszą planetę. To już nie górnolotne hasła, a konieczność. Zmieniający się klimat, wszechobecny mikroplastik, który powstaje na skutek powolnej degeneracji tworzyw sztucznych, na przykład butelek PET: jest w powietrzu, wodzie i glebie, a nawet w organizmach zwierzęcych. Kataklizmy, dewastacja ziemi - musimy wziąć odpowiedzialność za te zjawiska i zmienić swoje nawyki. Co możemy zrobić? Zamieńmy wszystko, co się da na wielokrotnego użytku: torby na zakupy, maszynki do golenia, owijki woskowe zamiast woreczków foliowych, zabierajmy na kawę swój termos. Ograniczmy zużycie plastiku. Zrezygnujmy całkiem z użycia butelek PET, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, rozkładają się setki lat, a sam ich recykling pochłania masę wody i energii. W duchu koncepcji less waste - generujmy mniej śmieci. Miesięcznie zużywamy nawet 38 plastikowych butelek wody, a przez lata uzbiera się kilka tysięcy. Zaopatrując się w syfon do gazowania wody SodaStream, dbamy o środowisko poprzez ograniczenie zużycia plastikowych butelek. Możesz troszczyć się o planetę, pijąc napoje gazowane przygotowane w swoim domu. Kupujesz mniej plastiku, produkujesz mniej śmieci, jesteś ekologiczny. Z jednego naboju z gazem można wyprodukować aż 60 l wody gazowanej! Daje nam to 40 butelek PET o pojemności 1,5 litra.

Dla ekspresów do wody SodaStream dedykowane są butelki wielorazowe. W zależności od modelu wykonane zostały ze szkła, bądź bezpiecznego dla zdrowia Tritanu, czyli trwałego materiału wielokrotnego użytku, pozbawionego szkodliwych związków bisfenolu A(BPA) i bisfenolu S(BPS). Najnowsze butelki na wodę SodaStream odporne są na uszkodzenia i wysokie temperatury, dlatego można je myć w zmywarce. Warto tutaj zaznaczyć, że jednorazowe butelki PET zawierają szkodliwe substancje, które mają działanie zbliżone do hormonów-estrogenów i androgenów, natomiast Tritan jest bezpieczny i nieszkodliwy. Butelki z Tritanu nie zmieniają smaku wody, są przezroczyste i bardzo trwałe. Dzięki swej szczelności długo utrzymują świeżość bąbelków.

Z całą pewnością saturatory SodaStream są ekologiczne; nie wymagają każdorazowo zakupu butelki czy innych akcesoriów do użytkowania urządzenia. Butelki mają trwałość kilku lat, bez problemu można je myć w zmywarce. Możesz również wziąć butelkę ze sobą, na wynos. Korzystając z syfonu produkujemy mniej śmieci i jednorazowych butelek, a dzięki temu dokładamy małą cegiełkę w ograniczeniu zużycia tworzyw sztucznych. Łatwo można przekalkulować kolejną zaletę używania saturatora SodaStream - oszczędność pieniędzy, bo oszczędzając środowisko jednocześnie oszczędzamy pieniądze. Chyba każdemu podoba się ta idea.

3. Oszczędność pieniędzy

Jeśli sobie porównamy koszty zakupu wody butelkowanej i koszty użytkowania syfonu, okazuje się, że oszczędzamy pieniądze. Koszt wymiany cylindra na nowy to ok 50 zł, natomiast 40 butelek wody kosztuje 80 zł. W skali roku oszczędzasz ponad 350 złotych. Poza tym często zapominamy, ile nas kosztuje czasu i pieniędzy dojazd do sklepu, zakupienie wody, stanie w kolejce. Nie dość, że jest to frustrujące (zwłaszcza w upalne lato), to nie idzie w parze z powiedzeniem „czas to pieniądz”. Współczesne czasy są wymagające, zmuszają nas, by być elastycznymi. Bąbelkując wodę w domu, nie tracisz czasu. W prosty i szybki sposób zrobisz sobie orzeźwiający napój w kilka chwil, kiedy masz ochotę.

4. Duża wydajność nabojów

Saturator SodaStream jest bezprzewodowy. Do działania nie potrzebuje prądu, można więc go przenosić w każde miejsce. Urządzenie wyposażone jest w wymienne naboje CO2, które nasycają wodę gazem. Jest to serce i siła napędowa urządzenia. SodaStream to jedyny na świecie producent nabojów wykonanych z aluminium, dzięki czemu ma nad nimi totalną kontrolę i są w 100% bezpieczne! Są wykonane z najwyższej jakości aluminium i mosiądzu. Cylinder z gazem umieszcza się we wnętrzu syfonu, gdzie idealnie pasują. Zawory bezpieczeństwa zostały tak skonstruowane, aby zminimalizować utratę CO2 podczas gazowania wody. W zależności od modelu saturatora nabój może być wkręcany (system Twist, odchylamy tył obudowy i wkręcamy cylinder) lub mocowany za pomocą dźwigni (Quick Connect) - trzeba usunąć tylną pokrywę, podnieść dźwignię cylindra i wsunąć cylinder z tyłu urządzenia. Przesunąć dźwignię cylindra w dół. Bardzo proste!

Naboje CO2 są bardzo wydajne. Przy użyciu jednego naboju można wyprodukować aż 60 l wody gazowanej, czyli 40 zgrzewek 1,5 litrowych butelek. Jeden nabój starczy nam na 4-8 tygodni, w zależności od intensywności nasycania wody gazem. Im mniej gazujesz tym na dłużej starczy Ci jeden nabój.

Co zrobić kiedy skończy się gaz? Pusty cylinder można wymienić na pełny, drogą online u jednego z partnerów, lub zamówić kuriera, który przywiezie nam pełny nabój, a zabierze pusty. Trzeba wtedy uiścić opłatę za usługę, ok 50 zł. Warto mieć w domu dwa, trzy dodatkowe naboje. Kiedy jeden się wyczerpie od razu korzystamy z drugiego. Wtedy produkcja bąbelków jest nieprzerwana. Nabijanie nabojów gazem na własną rękę i w nieautoryzowanych punktach jest niebezpieczne, grozi rozszczelnieniem cylindra. Naboje należy wymieniać tylko w punktach podanych przez producenta, nigdy nie należy ich nabijać gazem na własną rękę!

5. Estetyka urządzenia

W swoim asortymencie SodaStream posiada wiele modeli ekspresów do napojów gazowanych. Należy zaznaczyć, że współczesne modele są urządzeniami kompaktowymi i stylowymi. Dzięki swym niewielkim rozmiarom zmieszczą się w najmniejszej kuchni, wcisną się pod każdą szafkę. Są bezprzewodowe, działają bez użycia prądu, więc łatwo można je przenosić. Syfon do wody SodaStream pracuje za pomocą wymiennego cylindra z gazem CO2 i każdy model posiada własne butelki. Wszystkie modele saturatorów SodaStream zostały stworzone, aby oprócz swojej funkcjonalności upiększały wnętrze, były ozdobą kuchni i pięknie się prezentowały.

SodaStream Terra

Saturator Terra posiada matowe wykończenia i poziome linie, które nadają mu bardzo uniwersalnego designu, przez co wpasuje się w każde wnętrze. Jest dostępny w kolorze czarnym i białym. Terra posiada technologię montażu cylindra Quick Connect. Dzięki dźwigni w wygodny sposób mocuje się nabój. Do tego modelu dostępne są plastikowe butelki wolne od BPA o pojemności 1 l i 0,5l. Można je myć w zmywarce.

SodaStream Art

Nowa, wyjątkowa linia ekspresów do gazowania wody, została zaprojektowana w stylu retro i zdecydowanie będzie piękną ozdobą kuchni. Metalowe elementy nadają mu industrialny, minimalistyczny wygląd. Model jest dostępny w kolorze czarnym i białym. Gazuje wodę za pomocą dźwigni. Posiada opatentowaną technologię montażu Quick Connect i wykorzystuje plastikowe butelki 1l, które można myć w zmywarce.

SodaStream Duo

Ekspres Duo posiada opatentowany system podłączenia cylindra CO2 Quick Connect - jednym kliknięciem się podłącza cylinder. Saturator Duo posiada obudowę na butelkę z dodatkową blokadą, przez co prezentuje się bardzo ekskluzywnie i stylowo. Butelka jest schowana. W zestawie posiada elegancką szklaną karafkę, co go zdecydowanie wyróżnia. Jeśli ktoś jest sceptyczny do butelek z tworzyw sztucznych, ten model ekspresu jest dla niego. Można również użyć plastikowej butelki wolnej od BPA i wziąć np. napój na wynos. Można myć w zmywarce. Ekspres jest dostępny jest w kolorze białym i czarnym.

SodaStream Spirit

Spirit to najmniejszy z syfonów SodaStream. Jest to model klasyczny, minimalistyczny i najprostszy, wpisuje się do każdego wnętrza. Ultra lekki dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Uniwersalny, estetyczny design - dostępny w kolorze czarnym, białym, deco gray oraz Neon Gradient. Cylinder mocuje się za pomocą systemu Twist z wkręcanym gwintem. Dedykowane plastikowe butelki, nie można myć w zmywarce.Spirit to klasyczny i według mnie najprostszy model ekspresu SodaStream. Jego cena zachęca do zakupu.

Dołącz do bąbelkowej rewolucji

Rewolucja bąbelkowa to idea, którą warto szerzyć. Do 2025 roku dzięki SodaStream wyeliminujemy 75 miliardów jednorazowych plastikowych butelek! Warto być częścią tej akcji. Świadomość, że dzięki zmianie nawyków, dzięki prostemu piciu wody, którą sam sobie przygotujesz, nie dość, że dbasz o swoje zdrowie to wspomagasz planetę.

Polecane produkty w tym artykule
Saturator do wody gazowanej SodaStream Duo - Czarny zestaw startowy
Przecena
( Brak opinii ) Saturator do wody gazowanej SodaStream Duo - Czarny zestaw startowy
357,72 zł netto 629,99 zł 439,99 zł brutto 439,99 zł 629,99 zł 8799.80 pkt.
Saturator do wody gazowanej SodaStream Terra - Czarny zestaw startowy
Przecena
( Brak opinii ) Saturator do wody gazowanej SodaStream Terra - Czarny zestaw startowy
227,63 zł netto 399,99 zł 279,99 zł brutto 279,99 zł 399,99 zł 5599.80 pkt.
Saturator do wody gazowanej SodaStream Art - Biały zestaw startowy
Przecena
( Brak opinii ) Saturator do wody gazowanej SodaStream Art - Biały zestaw startowy
300,00 zł netto 499,00 zł 369,00 zł brutto 369,00 zł 499,00 zł 9980 pkt.
Saturator do wody gazowanej SodaStream Art - Czarny zestaw
Przecena
( Brak opinii ) Saturator do wody gazowanej SodaStream Art - Czarny zestaw
300,00 zł netto 499,00 zł 369,00 zł brutto 369,00 zł 499,00 zł 9980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel