Zapraszamy na Olimpiadę Kawy na Gastrotargach SMAKKi

Zapraszamy na Olimpiadę Kawy na Gastrotargach SMAKKi
Zapraszamy na Olimpiadę Kawy na Gastrotargach SMAKKi

W świecie, gdzie kawa nie jest już tylko porannym rytuałem, ale sztuką, pasją i sposobem na życie, z dumą wspieramy wydarzenia, które celebrują jej kulturę i różnorodność. Tegoroczne Gastrotargi SMAKKi są areną dla dwóch niezwykłych wydarzeń w świecie kawy – Olimpiady Kawy by T. Obracaj & M. Rusnarczyk oraz II Mistrzostw dla palarni – Cup of Poland, których jesteśmy dumnym sponsorem. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tajniki kawowej sztuki, poznać pasjonatów i profesjonalistów z branży oraz celebrować międzynarodową społeczność kawową. W tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć Wam ideę Olimpiady Kawy i serdecznie zaprosić na to wydarzenie, które jest wyjątkową okazją, by wręcz zanurzyć się w świecie kawy!


Gastrotargi SMAKKi to międzynarodowe targi organizowane w Warszawie, dedykowane branży HoReCa, które wracają z drugą edycją, potwierdzając tym samym swoją pozycję jako wydarzenie o globalnym zasięgu. To unikalna platforma, gdzie najwięksi gracze z branży mają możliwość zaprezentowania swoich innowacji, produktów i usług. SMAKKi to nie tylko okazja do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej, ale również przestrzeń do budowania wartościowych relacji biznesowych i wymiany doświadczeń.

Zapraszamy na Festiwal Kawy na Gastrotargach SMAKKi

Wśród imprez towarzyszących targom jest Festiwal Kawowych SMAKKów, który gromadzi pasjonatów kawowej kultury oraz profesjonalistów z sektora HoReCa. To tutaj miłośnicy kawy oraz profesjonaliści z branży będą mieli okazję uczestniczyć w serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez uznanych baristów, ekspertów kawowych oraz przedstawicieli znanych marek: COSTA, Lavazza, Segafredo czy Caffe Vergnano.

Odwiedzający będą mieli szansę na spotkanie z mistrzami baristów, lokalnymi palarniami oraz ekspertami z całego świata. Warsztaty, pokazy i degustacje pozwolą Wam odkryć nowe smaki i metody parzenia. Nie zabraknie również stoisk z akcesoriami do parzenia kawy, gdzie każdy miłośnik tego napoju znajdzie coś dla siebie. Będzie to niepowtarzalna szansa na pogłębienie swojej wiedzy o kawie, odkrycie najnowszych trendów i technologii oraz zdobycie cennych wskazówek, które pomogą w dalszym rozwoju pasji oraz biznesu. Będzie tu można zasięgnąć inspiracji do eksperymentowania z kawą i poszukiwania nowych, niekonwencjonalnych sposobów na jej parzenie i podawanie, co sprawia, że Festiwal Kawowych SMAKKów staje się niezbędnym punktem na mapie każdego kawowego entuzjasty i profesjonalisty.


Olimpiada Kawy

Olimpiady Kawy by T. Obracaj & M. Rusnarczyk - Kawowa Kuźnia Talentów

Pragnąc wzmacniać kawowe inicjatywy, aby poszerzać kulturę picia kawy, podczas trwania Festiwalu Kawowych SMAKKów w Warszawie, Konesso z dumą wspiera jako sponsor Olimpiadę Kawy 20 marca, organizowaną przez Tomasza Obracaja i Marcina Rusnarczyka, która daje szansę prezentacji swoich umiejętności w unikalnych konkurencjach kawowych.

Olimpiada Kawy, której pomysłodawcami są zasłużeni w świecie kawy T. Obracaj i M. Rusnarczyk - wyłania nowe talenty, dając szansę młodym i początkującym baristom, którzy nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się w kawowych zawodach. To wyjątkowe wydarzenie skupia się na wsparciu i rozwoju nieodkrytych jeszcze umiejętności, kierując się prostymi, lecz przemyślanymi zasadami.

Olimpiada stawia na trzy filary, które są potrzebne do osiągnięcia sukcesu w zawodzie baristy:

  • Wiedza o Kawie: Uczestnicy zawodów piszą egzamin pisemny sprawdzający znajomość kawy, jej pochodzenia i metod przyrządzania.
  • Espresso na Czas: Zaparzanie idealnego espresso pod presją czasu, gdzie liczy się każda sekunda. Im więcej, tym lepiej, ale liczy się jakość!
  • Cup tasting: Umiejętność rozpoznawania subtelnych aromatów i smaków kawy.

Olimpiada Kawy to nie tylko prestiż dla uczestników, ale także dla reprezentowanych przez nich kawiarni, które mogą pochwalić się posiadaniem w swoich szeregach prawdziwych kawowych talentów. Jeśli chcesz być świadkiem narodzin nowych gwiazd polskiej sceny kawowej, zapraszamy na Olimpiadę Kawy!

Jako sponsor, jesteśmy przekonani, że konkurs ten znacząco przyczyni się do promocji doskonałości w parzeniu kawy, a także stanie się inspiracją dla nowych talentów, którzy są tak niezwykle ważni dla przyszłości polskiej kawy. Zapraszamy wszystkich uczestników festiwalu do aktywnego udziału w tym wydarzeniu, aby wspólnie celebrować pasję do kawy, odkrywać nowe smaki i techniki, a przede wszystkim, aby cieszyć się wspólną atmosferą rywalizacji i współpracy.

Spotkajmy się na Gastrotargach SMAKKi!

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świat kawy. To nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy i umiejętności, ale także moment, by zainspirować się i stać częścią rosnącej społeczności kawowej. Wspierając polskie palarnie kawy i kawowe inicjatywy, przyczyniamy się do zwiększenia popularności i kultury picia kawy. Olimpiada i Gastrotargi Festiwal Kawy SMAKKi to szansa, by wspólnie wymieniać doświadczenia i czerpać inspiracje. Do zobaczenia i niech żyje kawa!


Olimpiada Kawy
Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista Tom Caffe Black Label 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Tom Caffe Black Label 250g
22,76 zł netto 28,00 zł brutto 28,00 zł 560 pkt.
Kawa ziarnista MRC. Espresso Blend 1kg
( Brak opinii ) Kawa ziarnista MRC. Espresso Blend 1kg
97,56 zł netto 120,00 zł brutto 120,00 zł 2400 pkt.
Kawa ziarnista MRC & Konesso Kolumbia Excelso 250g
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista MRC & Konesso Kolumbia Excelso 250g
20,32 zł netto 34,99 zł 24,99 zł brutto 24,99 zł 34,99 zł 499.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel