Wymiana filtra w ekspresie Jura

Wymiana filtra w ekspresie Jura
Wymiana filtra w ekspresie Jura

Wkłady filtrujące do ekspresów do kawy niosą za sobą same korzyści, ale tylko wtedy, kiedy właściwie ich używamy. Odpowiednio czysta woda nie tylko poprawia smak kawy, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na kondycję naszego ekspresu do kawy. Poznaj właściwości filtrów i dowiedz się jak wymieniać filtr w ekspresie Jura.Filtrowanie wody w ekspresie Jura

Podczas przygotowania kawy w ekspresie dochodzi do wytrącenia się wapnia i magnezu z wykorzystywanej wody. Powstały w ten sposób osad potocznie nazywamy kamieniem, a jego obecność jest naturalną sprawą. Niestety kamień może doprowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń, ale również negatywnie wpływa na smak przygotowanej kawy. Na całe szczęście możemy zapobiec powstawaniu kamienia w ekspresie lub spowolnić proces jego osadzania. Jednym z najlepszych na to sposobów jest korzystanie z wkładów filtrujących Jura Claris Smart. Filtr wody Jura oczyszcza wodę z chloru i metali ciężkich oraz zmniejsza poziom minerałów zawartych w wodzie. Dzięki temu woda nie zmienia smaku kawy przygotowanej w ekspresie.

Wymiana filtra w ekspresie Jura

Korzystanie z wkładów filtrujących Jura jest najprostszym sposobem na poprawę jakości wody, ale należy pamiętać, że każdy filtr działa poprawnie tylko przez określony czas. Filtr wody Jura Claris Smart swoje właściwości traci po przefiltrowaniu około 50 litrów wody lub najpóźniej po dwóch miesiącach użytkowania. Gdy wymiana filtra w ekspresie Jura będzie konieczna, to na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni komunikat przypominający. Proces wymiany filtra Jura jest prostym zadaniem, ale powinniśmy przeprowadzać go zgodnie z kolejnością podaną w instrukcji.


Jak wymienić filtr w ekspresie Jura?

  1. Wyjmij z ekspresu zbiornik na wodę i opróżnij go.
  2. Obrócić filtr w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wyjmij go razem z przedłużeniem ze zbiornika na wodę.
  3. Zamontuj przedłużenie wkładu na górze nowego filtra Jura CLARIS Smart.
  4. Włóż wkład filtra wraz z przedłużeniem do zbiornika na wodę.
  5. Obróć wkład zgodnie ze wskazówkami zegara, aż usłyszysz zatrzask.
  6. Zbiornik napełnij świeżą, zimną wodą i umieść go w ekspresie.
  7. Ekspres automatycznie wykryje, że filtr został wymieniony.
  8. Na ekranie pojawi się komunikat "Płukanie filtra".
  9. Nastąpi płukanie. Należy poczekać, aż woda przestanie płynąć z wylewki.

Korzystanie z filtra i wody filtrowanej

Bardzo popularnym rozwiązaniem w naszych domach są również dzbanki filtrujące, które wykorzystują bardzo podobne wymienne wkłady filtrujące. Wodę przefiltrowaną w dzbanku zwykle wykorzystujemy do picia lub do gotowania herbaty, ale możemy używać jej również do przygotowania kawy w naszym ekspresie Jura. Uzupełnianie zbiornika w ekspresie przefiltrowaną wodą jest tak samo skuteczne, co korzystanie z filtrów.

Stosowanie filtrów w ekspresie nie jest konieczne, gdy zbiornik uzupełniamy wodą przefiltrowaną w dzbanku. Należy jednak wiedzieć o tym, że filtry dzbankowe mogą mieć zupełnie inną wydajność, niż wkłady przeznaczone do ekspresów Jura, a ich wymiana może być konieczna zdecydowanie częściej.

Polecane produkty w tym artykule
Filtr do wody JURA Claris White
( Brak opinii ) Filtr do wody JURA Claris White
52,84 zł netto 64,99 zł brutto 64,99 zł 1299.80 pkt.
Filtr do wody JURA Claris Blue
( Brak opinii ) Filtr do wody JURA Claris Blue
52,84 zł netto 64,99 zł brutto 64,99 zł 1299.80 pkt.
Filtr wody Jura Claris Smart
( Brak opinii ) Filtr wody Jura Claris Smart
52,84 zł netto 64,99 zł brutto 64,99 zł 1299.80 pkt.
Filtr wody Jura Claris Pro Smart
Promocja
( Brak opinii ) Filtr wody Jura Claris Pro Smart
139,02 zł netto 179,99 zł 170,99 zł brutto 170,99 zł 179,99 zł 3419.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel