Symbol kolumbijskiej kawy - Juan Valdez

Symbol kolumbijskiej kawy - Juan Valdez
Symbol kolumbijskiej kawy - Juan Valdez
Kolumbia to trzeci pod względem wielkości produkcji kawy kraj na świecie, a drugi pod względem produkcji szlachetnej arabiki. W tym "wyścigu" wyprzedza ją jedynie brazylijski gigant. Na taką sytuację wpływ ma nie tylko idealny klimat i ukształtowanie terenu, ale również ogromne znaczenie ma pomoc ze strony państwa. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej akcji marketingowej kolumbijskiej federacji udało się sprawić, że kawa stała się dobrem narodowym Kolumbii. Ogromny wkład w sukces kolumbijskiej kawy miała fikcyjna postać. Juan Valdez, bo o nim mowa, stał się symbolem kolumbijskiego przemysłu kawowego, a teraz mamy zaszczyt gościć produkty sygnowane logo Juan Valdez w naszym sklepie.

Kawa w Kolumbii


Pierwsze wzmianki o roślinach kawowca na terenach Kolumbii pochodzą z 1730 roku, jednak pierwszy transport kawy za granicę wyruszył dopiero 100 lat później. W tym czasie w Kolumbii powstawały liczne plantacje kawy, a jej produkcja stała się bardzo popularnym i dochodowym zajęciem. Jakość kolumbijskiej kawy docenili przede wszystkim mieszkańcy USA i Europy, ale już na przełomie XIX i XX wieku nastąpił znaczny spadek formy kolumbijskich eksporterów. Wojna Tysiąca Dni (wojna domowa w Kolumbii) spowodowała upadek kolumbijskiej gospodarki, co miało negatywny wpływ na produkcję kawy. Poprawa sytuacji nastąpiła dopiero w latach pięćdziesiątych XX wieku, gdy do życia powołano Narodową Federację Kawy.

Kolumbijska kawa

Narodziny bohatera


Narodowa Federacja Kawy postanowiła jak najszybciej podnieść z kolan upadający przemysł kawowy w Kolumbii. W tym celu stworzono postać Juana Valdeza, czyli fikcyjną osobę, która miała na celu wypromowanie kolumbijskich ziaren na całym świecie. Juan Valdez był przedstawiony jako wesoły mężczyzna z charakterystycznymi wąsami wędrujący ze swoim mułem o imieniu Conchita. Jego wizerunek nieustannie pojawiał się w reklamach telewizyjnych, był obecny na kolumbijskich ulicach i w prasie. Już po 6 miesiącach od uruchomienia kampanii odsetek Amerykanów, którzy byli świadomi tego, że Kolumbia jest producentem kawy, wzrósł z 50 do 81%, a jeszcze więcej ludzi uwierzyło w to, że kolumbijska kawa jest najlepsza na świecie. Cała akcja bardzo szybko okazała się ogromnym sukcesem.

Juan Valdez to połączenie najpopularniejszego imienia i nazwiska w języku hiszpańskim, dlatego też z jego postacią identyfikował się każdy kolumbijski plantator kawy, a sam bohater mocno promował wartości, jakie przyświecają lokalnym farmerom i dbał o ich dobre imię. Dzięki takim działaniom więcej ludzi z całego świata mogło się dowiedzieć, jak ciężką pracą jest uprawa kawy. Kolejną kwestią była edukacja konsumentów. W reklamach Juan Valdez w szczegółach opowiadał o wszystkich czynnościach związanych z produkcją kawy. Ludzie dowiadywali się jak siać i zbierać plony oraz czym kolumbijska kawa różni się od innych.

Kolumbia Narino

Światowa marka


Dziś Juan Valdez to również sieć kawiarni oraz palarnia kawy, która jest znana na całym świecie. W 2013 roku doliczono się 35 sklepów i 238 kawiarni marki Juan Valdez w takich krajach jak Kolumbia, Chile, Paragwaj, Salwador, Panama, Kostaryka, Ekwador, USA, Kuwejt, czy Hiszpania. Produkt marki Juan Valdez stał się tak popularny i pożądany przez ludzi, że w USA jest dostępny niemal w każdym supermarkecie. Kolumbijską kawę Juan Valdez możesz teraz kupić także w sklepie Konesso.pl. Nasza oferta została poszerzona o stuprocentową, kolumbijską kawę ziarnistą oraz mieloną. Zapoznaj się bliżej z produktami Juan Valdez i przekonaj się, jak doskonała jest kolumbijska arabika.
Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista Juan Valdez Single Origin Antioquia 500g
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Juan Valdez Single Origin Antioquia 500g
44,88 zł netto 69,00 zł 55,20 zł brutto 55,20 zł 69,00 zł 1104 pkt.
Kawa ziarnista Juan Valdez Single Origin Sierra Nevada 500g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Juan Valdez Single Origin Sierra Nevada 500g
56,10 zł netto 69,00 zł brutto 69,00 zł 1380 pkt.
Kawa ziarnista Juan Valdez Premium Colina 500g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Juan Valdez Premium Colina 500g
49,59 zł netto 61,00 zł brutto 61,00 zł 1220 pkt.
Kawa ziarnista Juan Valdez Premium Volcan 500g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Juan Valdez Premium Volcan 500g
52,85 zł netto 65,00 zł brutto 65,00 zł 1300 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel