Sweet Brazil Shot - słodka kawa od COFFEE PLANT i Konesso

Sweet Brazil Shot - słodka kawa od COFFEE PLANT i Konesso
Sweet Brazil Shot - słodka kawa od COFFEE PLANT i Konesso

Kawa ziarnista Sweet Brazil Shot to pierwszy owoc współpracy COFFEE PLANT i Konesso. Postanowiliśmy połączyć dobrze znana klasykę ze szczyptą ekstrawagancji. W taki sposób powstały ziarna Sweet Brazil Shot. To kawa wypalona z przeznaczeniem do wszelkich ekspresów i kawiarek.

Dlaczego ziarno z Brazylii?

Brazylia jest największym producentem ziaren kawy na świecie, a ziarna brazylijskie to najczęstsza baza w mieszankach do espresso. Nic więc dziwnego, że COFFEE PLANT wraz z Konesso postanowili uraczyć Nas klasycznymi nutami brazylisjkich ziaren... ale czy, aby na pewno wyszło klasycznie? Nie byliby sobą, gdyby ich troszkę nie podkręcili ;) Klasyka z nutką ekstrawagancji - tak przeczytamy na opakowaniu.

Jak to zrobili?

Wyjątkowa kawa zaczyna się od znalezienia wyjątkowych ziaren, a ziarna w Sweet Brazil Shot pochodzą z regionu Cerrado i Minas Gerais. Cerrado to najmłodszy brazylijski region słynący z uprawy kawy, ale bardzo obiecujący. Jest równo nasłoneczniony, niewiele tam pada, dzięki czemu posiada idealne warunki do suszenia kawowca na słońcu. Taka metoda obróbki wydobywa z kawy bardzo duuuużo słodyczy. Natomiast Minas Gerais to malutki region, który słynie z wysokiej jakości kawy o posmaku czekolady i słodkich orzechów. Wszystko razem dało naprawdę nietuzinkową mieszankę. O wysokiej jakość ziaren świadczą zdobyte 85 punkty w skali SCAA, ocena ta potwierdza jej wyjątkowość.

Co nas zaskoczy w Sweet Brazil Shot?

Jako pierwsze zaskoczy nas wyjątkowy aromat. Otwierając opakowanie uderzyła mnie przyjemna słodycz i orzechowy aromat. Pijąc czarną kawę Sweet Brazil Shot, zaparzoną w ekspresie automatycznym zaskoczyła mnie jej słodycz. Bałam się, że kawa będzie przez to trochę nudna, ale nic takiego nie miało miejsca! Słodycz była przełamana, podkręcona orzechami i delikatną truskawką. Zaskoczyła mnie totalnie. Bardzo mi odpowiadał ten orzechowy posmak. Muszę przyznać, że kooperacja COFFEE PLANT i Konesso wyszła na sto procent. Jeśli lubisz słodką kawę, pozbawioną kwasowości, musisz spróbować tej propozycji.

Autor: Asia

Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista COFFEE PLANT Sweet Brazil Shot 1kg
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista COFFEE PLANT Sweet Brazil Shot 1kg
69,10 zł netto 134,99 zł 84,99 zł brutto 84,99 zł 134,99 zł 2399.80 pkt.
Kawa ziarnista COFFEE PLANT Sweet Brazil Shot 250g
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista COFFEE PLANT Sweet Brazil Shot 250g
20,32 zł netto 37,99 zł 24,99 zł brutto 24,99 zł 37,99 zł 559.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel