Różnice w ekspresach Jura ENA 8 i Jura ENA 8 Touch

Różnice w ekspresach Jura ENA 8 i Jura  ENA 8 Touch
Różnice w ekspresach Jura ENA 8 i Jura ENA 8 Touch

Pod koniec 2018 roku szwajcarski producent ekspresów do kawy Jura przedstawił nam zupełnie nowy model, stworzony do pracy w domu. Naszpikowany nowoczesnymi technologiami ekspres Jura ENA 8 zaskoczył nas swoim nowoczesnym designem, który doskonale wpasowuje się w domowy klimat. Dzięki temu ENA 8 bardzo szybko stał się gwiazdą rynku ekspresów do kawy do domu. Już na początku roku 2020 otrzymaliśmy odświeżoną i udoskonaloną wersję ENA 8, czyli model Jura ENA 8 Touch. Poznaj bliżej wszystkie właściwości tych modeli i dowiedz się, czym różni się model Jura ENA 8 od Jura ENA 8 Touch.

 

Jura ENA 8

Jak już wspomniałem na samym początku Jura ENA 8 to automatyczne ekspresy do kawy przeznaczone do domu. Ich niewielki rozmiary powodują, że urządzenia znajdą dla siebie miejsce w każdej kuchni. Zbiornik na kawę ziarnistą ma pojemność 125 g, a zbiornik na wodę zmieści 1,1 l. Można powiedzieć, że to mało, ale ja mówię, że to idealne dopasowanie ekspresu do warunków domowych, w których dziennie przygotowuje się około 10 kaw. Jeżeli mówimy o ekspresach do kawy do domu, to musimy zwrócić uwagę na ich wygląd, bo chyba każdy pragnie mieć w domu atrakcyjny ekspres do kawy. Wiem, że to bardzo subiektywna kwestia, ale Jura ENA 8 zdecydowanie wyróżnia się na tle innych urządzeń domowych. Design ENA 8 jest połączeniem nowoczesności oraz funkcjonalności. Z frontu widzimy ekspres o zdecydowanych, ostrych kształtach, które są stopniowo łagodzone przez delikatne, opływowe kształty z tyłu urządzenia. Nie możemy nie zwrócić uwagi na umieszczony z boku ekspresu innowacyjny zbiornik na wodę, który przypomina kryształową karafkę. Możemy go w prosty sposób wyciągnąć i napełnić. Jura ENA 8 to ekspresy, z którymi przygotujesz w swoim domu zarówno kawy czarne typu espresso, ale także kawy mleczne jak cappuccino, flat white czy latte z doskonałą pianką mleczną dzięki technologii fine foam.

 

Ekspres do kawy Jura ENA 8 obsługujemy z pozycji kolorowego wyświetlacza TFT o przekątnej 2,8" za pomocą intuicyjnych przycisków. Nie jest to jednak jedyna metoda obsługi Jura ENA 8. Ekspres jest wyposażony w nowoczesny system obsługi automatycznych ekspresów do kawy J.O.E. (Jura Operating Experience). Jest to jeden z najbardziej intuicyjnych i najwygodniejszych systemów korzystania z zalet automatycznych ekspresów do kawy za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki JOE możemy przygotować kawę, prowadzić statystyki czy kontrolować proces konserwacji przez swojego smartfona. Musimy jednak dokupić wcześniej nadajnik Smart Connect, ponieważ nie jest dołączony do ekspresu. Ekspres Jura ENA 8 jest dostępny w 4 wersjach kolorystycznych:

  • Nordic White (biały),
  • Metropolitan Black (czarny),
  • Red Sunset (czerwony)
  • Massive Aluminium (srebrny).

Modele Jura ENA 8

Jura ENA 8 Touch

Jura ENA 8 Touch to udoskonalona wersja ENA 8, która na pierwszy rzut oka niewiele różni się od pierwotnego modelu. Jest to kompaktowy ekspres automatyczny, który również nie zajmuje dużo miejsca w naszym domu. Zbiorniki na wodę i kawę ziarnistą są tej samej pojemności co w ENA 8, również ekspres posiada ten sam młynek Aroma G3 i wykorzystuje te same wkłady filtrujące Claris Smart Mini. Jest to ekspres, który tak samo jak ENA 8 wykorzystuje proces ekstrakcji pulsacyjnej PEP do przygotowania doskonałego espresso i także daje nam możliwość obsługi za pomocą smartfona dzięki systemowi JOE. Jura ENA 8 Touch jest dostępny w 3 kolorach:

  • Full Nordic White (biały),
  • Full Metropolitan Black (czarny),
  • Massive Aluminium (srebrny).

   
Można powiedzieć, że jest to tak samo doskonały ekspres do kawy do domu, ale w takim razie skoro te modele mają tyle wspólnego, to skąd bierze się różnica w cenie?

Modele Jura ENA 8 Touch

Czym się różnią ekspresy?

Najistotniejszą różnicą w ekspresach między modelami ENA 8 i ENA 8 Touch jest nowy wyświetlacz, w który został wyposażony ekspres Touch. Jest to nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 2,8", który maksymalnie ułatwia obsługę ekspresu. Z przedniego panelu usunięto dedykowane przyciski, a wszystkie procesy zachodzące w ekspresie uruchamiamy już za pomocą dotyku tak, jak w przypadku ekranów smartfonów. Dzięki temu rozwiązaniu ekspres zyskał kolejną nowoczesną funkcję, otwierając się na najbardziej wymagających klientów. Teraz z obsługą ekspresu poradzi sobie nawet początkujący użytkownik.


Wyświetlacz

Różnicą, która najbardziej rzuca się w oczy, jest nowa obudowa ekspresów. Panel przedni oraz góra ekspresu w modelu Jura ENA 8 jest wykonana z aluminium w każdej wersji kolorystycznej, a kolorem wyróżniają się jedynie boczne ściany ekspresu. W najnowszej wersji Jura ENA 8 Touch z roku 2020 każdy ekspres jest w całości dostępny w jednolitym kolorze włącznie z przednim i górnym panelem. Zwiększa to elegancję ekspresów, które są dostępne w całości w kolorze czarnym i białym, a także srebrnym wykonanym z aluminium o grubości 3 mm. Materiały wykorzystane do produkcji obudowy ekspresów sprawiają, że są odporne na zarysowania i uszkodzenia.


Obudowa

Pomimo tego, że ekspres Jura ENA 8 Touch jest udoskonaloną wersją pierwotnego modelu, to Jura ENA 8 również posiada wielu swoich zwolenników. Oba modele są wyposażone w najnowsze technologie, które ułatwiają obsługę, ale przede wszystkim gwarantują nam kawę o doskonałym smaku i wyjątkowym aromacie. Mówiąc krótko, są to idealne ekspresy do domu. W naszym sklepie dostępne są wszystkie wersje ekspresów automatycznych Jura ENA 8 i Jura ENA 8 Touch.


Jura ENA 8 do domu

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch Massive Aluminium - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch Massive Aluminium - NIEDOSTĘPNY
4 877,24 zł netto 5 999,00 zł brutto 5 999,00 zł 119980 pkt.
Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch Full Metropolitan Black - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch Full Metropolitan Black - NIEDOSTĘPNY
3 617,07 zł netto 4 449,00 zł brutto 4 449,00 zł 88980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel