Różnice w ekspresach Jura E8 i Jura E8 Touch

Różnice w ekspresach Jura E8 i Jura E8 Touch
Różnice w ekspresach Jura E8 i Jura E8 Touch

Poszukując idealnego ekspresu do kawy do domu, nie możemy pominąć ekspresu Jura E8, który jest jednym z najpopularniejszych modeli szwajcarskiego producenta. Jest to automatyczny ekspres do kawy, który robi znakomite pierwsze wrażenie, ale z czasem odkrywamy, że jest jeszcze lepszy niż myśleliśmy na początku. W 2019 roku Jura zaprezentowała nam odświeżoną wersję modelu E8 nazwaną E8 Touch, która spełni oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. W tym artykule przedstawimy Wam wszystkie różnice między ekspresami Jura E8 i Jura E8 Touch.

Jura E8

Ekspres do kawy Jura E8 to urządzenie, które z uwagi na swój wygląd, funkcjonalność i sposób użytkowania doskonale sprawdzi się w każdym domu. Mamy tutaj do czynienia z eleganckim designem w stylu szwajcarskiego producenta, który świetnie wkomponuje się w wystrój nowoczesnych, ale i także tradycyjnych wnętrz. Na samym środku przedniego panelu znajduje się duża wylewka kawy z regulowaną końcówką (65-111 mm), co umożliwia nam parzenie kawy w filiżankach o różnej wysokości. Nad wylewką umieszczono kolorowy, duży wyświetlacz o przekątnej 2,8" i sześcioma przyciskami, które służą do obsługi ekspresu. W ekspresie Jura E8 dysza spieniająca mleko została oddzielona od wylewki kawy i znajduje się z prawej strony panelu. Jeżeli chcemy przygotować kawy mleczne typu cappuccino, flat white czy latte macchiato, musimy postawić filiżankę pod spieniaczem. Zbiorniki ekspresu Jura E8 są również idealnie przystosowane do użytku domowego. Pojemnik na wodę zmieści 1,9 l wody, a zbiornik na kawę 280g kawy ziarnistej. W warunkach domowych, gdy dziennie przygotowujemy około 10 kaw, nie musimy co chwilę uzupełniać zbiorników, a nadmiar kawy nam nie zwietrzeje.


Automatyczny ekspres do kawy Jura E8 posiada wbudowany młynek Aroma G3 z sześciostopniową regulacją, dzięki czemu możemy pić zawsze świeżo zmieloną kawę. Jest to bardzo dokładny i cichy młynek, który gwarantuje szybkie i precyzyjne mielenie, a w efekcie wyśmienitą i aromatyczną kawę. Miłośnicy włoskiego espresso zdecydowanie polubią system P.E.P. (proces ekstrakcji pulsacyjnej), dzięki któremu ekspres przygotowuje kawę niczym profesjonalny barista. System parzy kawę w szybko następujących po sobie cyklach, co ma naśladować pracę człowieka. Za to fani kaw mlecznych mogą być zachwyceni nowym spieniaczem mleka G2, który potrafi przygotować wyjątkowo aksamitną piankę do cappuccino i innych specjałów. Jura E8 daje nam możliwość sterowania wszystkimi procesami przy pomocy smartfona, a odpowiada za to innowacyjny system JOE (Jura Operating Experience). JOE sprawia, że możemy zdalnie parzyć kawę, kontrolować procesy konserwacji, ale system prowadzi również dla nas szczegółowe statystyki.

Ekspres Jura E8 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych:

  • Piano White (Biały),
  • Dark Inox (Czarny),
  • Platin (Srebrno-czarny).

Ekspres do kawy Jura E8 - dostępne kolory

Jura E8 Touch

Jura E8 Touch został zaprezentowany w 2019 roku, jako odświeżona wersja popularnego modelu E8. Jeśli chodzi o sam wygląd ekspresu, to zmieniło się niewiele, bo E8 Touch dostał jedynie nowy wyświetlacz. Pojemność zbiorników na wodę i kawę ziarnistą jest taka sama, a ekspres ma wbudowany dokładnie ten sam młynek Aroma G3. Podczas parzenia kawy Jura E8 Touch wykorzystuje system P.E.P. i również daje nam możliwość sterowania smartfonem przy pomocy systemu JOE. Na polskim rynku E8 Touch jest dostępny tylko w jednej wersji kolorystycznej - Platin. Pomimo tego, że modele E8 i E8 Touch na pierwszy rzut oka są identyczne, to jednak różni je wiele.

Czym się różnią ekspresy Jura E8 i Jura E8 Touch?

Różnicą, którą możemy dostrzec najłatwiej jest wyświetlacz. Ekspres do kawy Jura E8 Touch został wyposażony w nowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 2,8", który gwarantuje większą intuicyjność i łatwiejszą obsługę. Przyciski, które znajdowały się przy wyświetlaczu zostały usunięte, a cała obsługa przebiega tak jak w smartfonach za pomocą dotyku. Jest to zdecydowanie ukłon w stronę użytkowników ceniących nowoczesne rozwiązania i dużą wygodę.


Wyświetlacz

Kolejne różnice poznajemy, dopiero podczas użytkowania nowego modelu. Jura E8 Touch wykorzystuje sztuczną inteligencję, która bez przerwy analizuje nasze preferencje. Dzięki temu ekspres dostosowuje ekran startowy do dwóch bądź czterech specjałów kawowych, które wybieramy najczęściej. Pozwala nam to mieć swoją ulubioną kawę zawsze pod ręką, bez konieczności wyszukiwania jej w panelu. W nowym ekspresie Jura E8 zmieniono także menu, które pierwotnie zawierało 15 specjałów. E8 Touch posiada zapisanych domyślnie 12 przepisów, ponieważ z menu odjęto espresso doppio, kawę specjalną oraz wodę do zielonej herbaty. Zwiększono za to możliwość regulacji mocy kawy, ponieważ z dotychczasowych 8 stopni zwiększono skalę do 10 stopni.


Ekspresy Jura z serii E8 nie bez powodu zyskały tak ogromną sławę w segmencie urządzeń domowych. Jura od wielu lat jest znana z produkcji najwyższej jakości ekspresów do kawy, które są gwarancją wieloletniej, bezawaryjnej pracy i E8 są tego doskonałym przykładem. Różnice pomiędzy modelami E8 i E8 Touch wynikają z pogonią za trendami i nowościami technologicznymi, i wpływają głównie na wygodę ich użytkowania. Pomimo tego zarówno Jura E8, jak i Jura E8 Touch to ekspresy, które idealnie sprawdzą się w każdym domu i z którymi przygotujesz zawsze doskonałą kawę.


Jura E8 do domuEkspres automatyczny Jura E8 Platin. Zdjęcie - Jura Poland
Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy JURA E8 Touch Platinum - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA E8 Touch Platinum - NIEDOSTĘPNY
4 470,73 zł netto 5 499,00 zł brutto 5 499,00 zł 109980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel