Różnice w ekspresach Jura E8 i Jura E8 (EB)

Różnice w ekspresach Jura E8 i Jura E8 (EB)
Różnice w ekspresach Jura E8 i Jura E8 (EB)

Szwajcarski producent automatycznych ekspresów do kawy właśnie wypuścił do sprzedaży nową wersję modelu Jura E8. Prawdziwy bestseller wśród ekspresów Jura zyskał odświeżony design, ale także został udoskonalony technologicznie. W tym artykule przedstawiamy wszystkie różnice pomiędzy klasycznym modelem E8, a wersją Jura E8 (EB) z 2021 roku.

Jura E8

Jura E8 to najpopularniejszy model szwajcarskiego producenta, który doczekał się już czwartej odsłony. Jest to automatczny ekspres do kawy przeznaczony do użytku domowego, spełniający wymagania każdego użytkownika. Do jego zalet bez wątpienia należy bajecznie prosta obsługa, szeroki wybór przygotowywanych kaw, wysoka jakość wykonania i elegancki design, a to wszystko w stosunkowo niskiej cenie.

To, że Jura wprowadziła właśnie czwartą wersję E8, wcale nie oznacza, że poprzednie były wadliwe. Wprost przeciwnie. Każda nowa wersja jest po prostu lepiej przystosowana do nowych trendów. Jura E8 posiada wyjątkowo solidną konstrukcję, a sam producent określa jej trwałość na około 30 lat (przy prawidłowym użytkowaniu ekspresu). W ekspresie Jura E8 możemy przygotowywać zarówno kawy czarne, jak i mleczne typu cappuccino czy latte, a to wszystko za dotknięciem jednego przycisku. Wysoką jakość pianki mlecznej zapewnia nam technologia Fine Foam, a do zaparzenia doskonałego espresso ekspres wykorzystuje proces ekstracji pulsacyjnej (P.E.P.). Dzięki temu kawa z ekspresu automatycznego do złudzenia przypomina tę z ekspresu kolbowego.


Ekspres do kawy Jura E8 (EB) - dostępne kolory

Jura E8 (EB)

Ekspres do kawy Jura E8 (EB) to najnowsza odsłona popularnego modelu, która zdecydowanie różni się od poprzednich wersji. W ekspresie odświeżono design, zamontowano nowy młynek do kawy i jeszcze bardziej uproszczono jego obsługę. Dzięki nowym rozwiązaniom Jura E8 (EB) oferuje rozwiązania, które były dostępne jedynie w klasie premium, jednocześnie sprawiając, że może z niego korzystać nawet początkujący użytkownik. Jura E8 (EB) jest dostępny w 3 wersjach kolorystycznych. Dark Inox i Piano White były dostępne w poprzednich wersjach, a nowością jest Moonlight Silver. Jest to kontynuacja koloru Platinum, jednak jest to bardziej błyszczący, niż matowy kolor.

Ekspres Jura E8 (EB) jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych:

  • Moonlight Silver (Srebrno-czarny),
  • Dark Inox (Ciemna stal),
  • Piano White (Biały).

Czym się różnią ekspresy Jura E8 i Jura E8 (EB)?

Różnicą, którą możemy dostrzec najłatwiej jest wygląd ekspresów. Ekspres do kawy Jura E8 (EB) posiada przedni panel oraz wylewkę kawy w jednolitym kolorze. W przypadku poprzedniej wersji jednolity front występował tylko w kolorze Piano White. Zmieniono także konstrukcję zbiornika na wodę, który świetnie wpisuje się w całą kolorystykę ekspresu. W modelu Jura E8 (EB) panel znajdujący się pod wylewką kawy, czyli miejsce, które skrywa zbiornik na fusy został wykonany w lśniącym kolorze, a nie jak dotąd w matowym. Jeśli jesteśmy przy zbiorniku na fusy, to musimy wspomnieć o nowej tacce ociekowej, która dzięki nowemu projektowi może być opróżniana bez konieczności podnoszenia plastikowych elementów. W modelu (EB) powrócono do wyświetlacza obsługiwanego przyciskami, ale są one bardziej wtopione w panel, niż w klasycznej wersji. Nowa wylewka kawy zawiera 2 ujścia kawy oraz nowe przeznaczone wyłącznie do gorącej wody.Różnice

To tyle, jeśli chodzi o nowości wizualne, cała reszta nie jest widoczna. Jedną z głównych zmian jest wbudowany profesjonalny młynek Aroma, który pozwala uzyskać 12,2% więcej aromatu z ziaren kawy i pracuje zdecydowanie ciszej, niż używany wcześniej młynek Aroma G3. Menu ekspresu Jura E8 (EB) zostało powiększone do 17 produktów, a nowościami są kawy Cortado, Lungo oraz Barista. W nowej dyszy mleka napowietrzacz jest zintegrowany z jej górną częścią, dlatego nie jest ona kompatybilna z ekspresami starszej generacji. Dzięki oddzieleniu wylewki wody i mleka czyszczenie dyszy spieniającej przebiega teraz za naciśnięciem jednego przycisku w pełni automatycznie.

Sztuczna inteligencja zastosowana w wersji Jura E8 (EB) pozwala dowolnie przestawiać specjały według swoich preferensji. Możemy zmieniać ich ilość w menu oraz wyłączyć ich nazwy. Wtedy w menu będą wyświetlane wyłącznie symbole przedstawiające nasze ulubione napoje. Nowością w ekspresach E8 jest także funkcja Extra Shot, która dodaje do kaw mlecznych (z wyłączeniem Cortado) dodatkową porcję kawy czarnej.


Ekspresy Jura E8 od lat cieszą się ogromną popularnością wśród urządzeń przeznaczonych do domu. Sama marka słynie z produkcji najwyższej jakości ekspresów do kawy, które bezawaryjnie mogą służyć przez długie lata. Różnice pomiędzy modelami E8 i E8 (EB) wynikają z pogoni za nowymi trendami i wpływają głównie na wygodę ich użytkowania. Pomimo tego zarówno Jura E8, jak i Jura E8 (EB) to ekspresy, które idealnie sprawdzą się w każdym domu i z którymi przygotujesz zawsze świetną kawę.


Ekspres do kawy Jura E8 EB Dark Inox
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel