Rozbudź kreatywność z COSTA COFFEE!

Rozbudź kreatywność z COSTA COFFEE!
Rozbudź kreatywność z COSTA COFFEE!

Czy kawa to wyłącznie pobudzający napój? Właśnie to pytanie od ponad 50 lat stawia sobie Costa Coffee. Odpowiedź? Filiżanka aromatycznej kawy to znacznie więcej! Dzięki kreatywności i filiżance ulubionego kawowego napoju, możemy bowiem przekształcać przyzwyczajenia w rytuały pełne pasji. Codzienna monotonia sprawia, że często nie dostrzegamy roli małych rzeczy i drobnych przyjemności. Costa Coffee pragnie obudzić w nas te emocje, niczym aromatyczne, poranne espresso. Marka zachęca do uwolnienia kreatywności i smakowania pełni życia. Pasja do tworzenia jest bowiem wpisana w jej filozofię. A jak się to wszystko zaczęło? Zapraszamy w wyjątkową, kawową podróż smaku, by jeszcze lepiej poznać Costa Coffee…


Stwórz dzień pełen smaku. Costa Coffee Rozbudź Kreatywność.

Stwórz dzień pełen smaku. Costa Coffee Rozbudź Kreatywność.


Ziarno kawowej historii…

Historia marki Costa Coffee to opowieść pełna pasji, perfekcjonizmu i marzeń, aby cały świat poznał smak doskonałej kawy. Marka już od ponad pół wieku zdobywa serca kawoszy, kontynuując tradycję zapoczątkowaną w 1971 roku w Londynie. To właśnie wtedy dwaj bracia - Sergio i Bruno Costa otworzyli swoją pierwszą palarnię kawy. Jako Włosi pragnęli rozkochać Brytyjczyków w prawdziwej „la dolce vita”. W swojej palarni przy Fenchurch Street Sergio i Bruno eksperymentowali z różnymi mieszankami kaw. W miarę rosnącego popytu na ziarna Costa bracia całkowicie oddali się idei tworzenia najwyższej jakości kawy. Dostarczali je hotelom oraz restauracjom, aby cały Londyn miał szansę poznać smak idealnego espresso. Swoją pierwszą kawiarnię pod własnym szyldem bracia otworzyli w 1979 roku w dzielnicy Vauxhall. Stało się to za sprawą sukcesu autorskiej mieszanki Mocha Italia Signature Blend. Czas zmian dla Costa Coffee przyniósł rok 1995, kiedy to sieć kawiarni została zakupiona przez brytyjskie przedsiębiorstwo Whitbread. Wtedy to uznano ją za prawdziwie brytyjską markę, która ma potencjał, aby podbić serca kawoszy także w innych państwach. 2020 rok to kolejny kamień milowy w rozwoju Costa Coffee – to właśnie wtedy weszła ona do portfolio Coca-Cola HBC. Dzięki temu konsumenci mogą cieszyć się smakiem doskonałej kawy, także w domu. Ostatecznie, dzięki wielkiej pasji w dążeniu do perfekcji nazwisko Costa stało się symbolem spełnionego marzenia o stworzeniu kawy, która zyskała miano światowej ikony.


Pierwsza kawiarnia COSTA COFFEE na świecie

Pierwsza kawiarnia COSTA COFFEE na świecie, założona przez braci Costa w Londynie Fot. materiały prasowe


Tak smakuje legenda

Mocha Italia Signature Blend to legendarna mieszanka, która zapewniła braciom Costa rynkowy sukces, pozwalając na otwarcie własnej kawiarni, a następnie przekształcenie kawowego biznesu w krajową sieć lokali serwujących doskonałą kawę. To właśnie na bazie Mocha Italia Signature Blend przygotowywane są dziś kawy w kawiarniach. Opracowanie tej kultowej mieszanki było wynikiem prawdziwej pasji braci Costa oraz świadectwem ich perfekcjonizmu. Wykonali nie jedną, nie dwie, a 112 prób, nim odnaleźli tę idealną kompozycję. Autorska mieszanka Mocha Italia Signature Blend zawdzięcza swój unikalny smak procesowi powolnego palenia. Starannie wyselekcjonowane ziarna kawy wypalane są gorącym powietrzem we włoskich palarkach bębnowych. W zapachu tej kawy znajdziemy aż 27 nut aromatycznych m.in. orzechów i czekolady. Co ciekawe, te podstawowe nuty wyczuje każdy z nas, ale jest jedna osoba, która potrafi rozpoznać ich znacznie więcej, Gennaro Pelliccia- mistrz kawowy Costa Coffee.


Mieszanka ziaren kawowych Signature Blend

Mieszanka ziaren kawowych Signature Blend Fot. materiały prasowe


Doskonała kawa jak z kawiarni

Costa Coffee idealnie wpisuje się ofertę 24/7 Coca-Cola HBC, która swoje portfolio buduje tak, by zaspokajać potrzeby konsumentów w każdej porze dnia i przy różnych okazjach. Z myślą o domowych miłośnikach kawowych napojów, przygotowano specjalną serię kaw, które mają przywoływać ulubione smaki jak z kawiarni w domowym zaciszu. Wszystkie paczkowane wersje są wypalane w taki sposób, aby smakowały wyśmienicie z domowych ekspresów ciśnieniowych, kawiarek, ekspresów kapsułkowych czy przelewowych. W ofercie dostępne są warianty kawy ziarnistej, mielonej oraz w kapsułkach: Signature Blend (autorska mieszanka ziaren arabiki i robusty), Signature Blend Dark Roast (autorska ciemno palona mieszanka ziaren arabiki i robusty), The Bright Blend (łagodna mieszanka stuprocentowej arabiki) Colombian Roast (100 proc. arabika single origin, której ziarna w całości pochodzą z jednego kraju, w tym przypadku - z Kolumbii), a także najnowsza rodzina kaw Crema. To wyjątkowe mieszanki ziaren robusty pochodzących z Azji oraz ziaren arabiki wprost z Ameryki Łacińskiej. Zapewniają gęstą, jedwabistą piankę oraz wyjątkowy aromat, gwarantujący intensywne i niezapomniane kawowe doświadczenie. Marka Costa Coffee wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdego kawowego smakosza, zapraszając do eksperymentowania i poszukiwania własnego smaku. Jakość mieszanek Costa Coffee doceniają nie tylko konsumenci, ale również specjaliści. Produkty marki otrzymały nagrodę Superior Taste Awards. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przez prestiżowy Międzynarodowy Instytut Smaku (dowiedz się więcej: https://www.taste-institute.com/en/awarded-products/superior-taste-awards).


Nowość Costa Coffee rodzina kaw Crema

Nowość Costa Coffee rodzina kaw Crema


Magia kawy skrywa się nie tylko w ziarnach, lecz w ludziach

Costa Coffee na pierwszym miejscu zawsze stawia ludzi. Począwszy od kawowych mistrzów, licznych ekspertów, wyspecjalizowanych baristów aż po wszystkie osoby pracujące dla marki. Łączy ich jedno – miłość do kawy oraz pragnienie, aby każdy łyk był dla ich Klientów prawdziwie niezapomnianym doświadczeniem. Marka aktywnie realizuje także program zrównoważonego rozwoju wprowadzający pozytywne zmiany na rzecz środowiska. Ziarna wykorzystywane przez Costa Coffee do produkcji aromatycznych mieszanek w 100% pochodzą z plantacji posiadających certyfikat Rainforest Alliance – organizacji wspierającej ochronę środowiska i poprawę jakości życia i pracy rodzin oraz lokalnych społeczności. Marka troszczy się również o lokalne społeczności, realizując wiele programów oraz grantów zmieniających realia ich życia na lepsze. Odpowiedzialność za wyjątkowy smak musi iść zawsze w parze z odpowiedzialnością za ludzi, który go tworzą.


100% ziaren Costa Coffee pochodzi z upraw z certyfikatem Rainforest Alliance.

100% ziaren Costa Coffee pochodzi z upraw z certyfikatem Rainforest Alliance.


Kawa, która zmienia rutynę w prawdziwy kawowy rytuał

Nasza codzienność zbudowana jest z pierwszych doświadczeń, wyjątkowych momentów. Każdego dnia pragniemy czerpać z życia całymi garściami, dlatego też potrzebujemy motywatorów, które natchną nas do działania. Costa Coffee już od ponad 50 lat przypomina, że chwila z ulubioną kawą może zmieniać oblicze dnia, rozbudzać kreatywność i sprawiać, że stajemy się prawdziwymi artystami smaku.

Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista Costa Coffee Bright Blend 1kg
Promocja Bestseller
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Costa Coffee Bright Blend 1kg
52,02 zł netto 99,99 zł 63,99 zł brutto 63,99 zł 99,99 zł 1279.80 pkt.
Kawa ziarnista Costa Coffee Bright Blend 500g
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Costa Coffee Bright Blend 500g
32,51 zł netto 55,99 zł 39,99 zł brutto 39,99 zł 55,99 zł 799.80 pkt.
Kawa ziarnista Costa Coffee Colombian Roast 500g
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Costa Coffee Colombian Roast 500g
32,51 zł netto 55,99 zł 39,99 zł brutto 39,99 zł 55,99 zł 799.80 pkt.
Kawa mielona Costa Coffee Signature Blend Dark Roast 200g
Promocja
( Brak opinii ) Kawa mielona Costa Coffee Signature Blend Dark Roast 200g
13,81 zł netto 21,99 zł 16,99 zł brutto 16,99 zł 21,99 zł 339.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
pixel