Ranking kolbowych ekspresów do kawy do 3000 zł

Ranking kolbowych ekspresów do kawy do 3000 zł
Ranking kolbowych ekspresów do kawy do 3000 zł

Wybór dobrego ekspresu do domu wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, bo w końcu jest to urządzenie, które zostanie z nami na lata. Przed zakupem ekspresu często sięgamy porad specjalistów oraz przeglądamy opinie osób, które już dokonały zakupu urządzenia. Świetną pomocą okazują się różnego rodzaju rankingi, które porównują najbardziej zbliżone do siebie modele ekspresów. Dla łatwych i przyjemnych zakupów stworzyliśmy ranking ekspresów kolbowych do domu do 3000 zł.


Lista ekspresów:

1. Ekspres do kawy Lelit Grace PL81T

2. Ekspres do kawy Lelit Anita PL042TEMD

3. Ekspres do kawy Rancilio Silvia E V6 - 2020 Inox

4. Ekspres do kawy Gaggia Classic


Jak wybrać dobry ekspres do kawy do domu?

Ekspresy kolbowe bardzo różnią się od ekspresów automatycznych, ale również możemy korzystać z nich w domu. Są to urządzenia, które wymagają dużego zaangażowania w obsługę, ale odwdzięczają się kawą lepszej jakości. Dla początkującego kawosza wszystkie ekspresy zdecydowanie na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Naturalnie nasuwa się pytanie, skąd taka różnica w ich cenach? Wpływ na to ma jakość wykorzystanych materiałów oraz zastosowane technologie, które ułatwiają pracę z ekspresem. Jeśli przeglądając oferty, zastanawiasz się, który ekspres kolbowy wybrać, to zwróć uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Przede wszystkim wybierajmy spośród ekspresów jednogrupowych, służących do użytku domowego. Ekspresy z większą liczbą grup są przeznaczone głównie do gastronomii. Domowy ekspres kolbowy może posiadać jeden tradycyjny bojler, który odpowiada za optymalną temperaturę parzenia. Bardzo istotną rolę może odegrać rodzaj dyszy spieniającej mleko, dlatego warto wybrać tę najwygodniejszą. Choć ekspresy kolbowe bardzo przypominają tradycyjne włoskie ekspresy do kawy, to w ich produkcji dużo się zmieniło i wiele z nich jest wyposażonych w nowoczesne technologie (np. PID) ułatwiające obsługę oraz poprawiające jakość przygotowywanej kawy. Warto zwrócić uwagę również na ten element i wybrać ekspres, który spełni nasze oczekiwania. W naszym rankingu ekspresów kolbowych do domu znalazły się wyjątkowe urządzenia do 3000 zł.

Ekspres do domu — Ranking


1. Ekspres do kawy Lelit Grace PL81T

Lelit Grace - Ranking ekspresów do kawy

Jeśli szukamy ekspresu kolbowego do domu, to naszym obowiązkiem jest poznanie oferty Lelit. Włoski producent wysokiej jakości ekspresów ciśnieniowych posiada w swojej ofercie urządzenia dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Nazwy ekspresów do kawy Lelit pochodzą od kobiecych imion, a jednym z nich jest właśnie Lelit Grace PL81T.

Lelit Grace to kompaktowy ekspres do kawy, który z łatwością zmieści się w każdej kuchni. Szerokość 22,5 cm sprawa, że jest to smukły i elegancki ekspres do kawy. Lelit Grace należy do ekskluzywnej serii VIP, której ekspresy charakteryzują się najwyższą jakością oraz atrakcyjnym wzornictwem. Obudowa ekspresu jest wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej, a jej uzupełnieniem są chromowane przyciski. Na przednim panelu umieszczono okrągły manometr, wyświetlacz LCC oraz przyciski obsługi. Po prawej stronie ekspresu znajduje się pokrętło zwalniające parę wodną oraz gorącą wodę z dyszy. Elegancki minimalizm sprawia, że Lelit Grace to ekspres kolbowy, który wpasuje się w każdy wystrój.

Za rozgrzanie ekspresu i szybką gotowość do pracy odpowiada mosiężny bojler o pojemności 250 ml. Ekspres posiada zbiornik na wodę o pojemności 2,7 l, który możemy wyciągnąć i napełnić. Wskaźnik poziomu wody pomaga nam dodatkowo kontrolować zawartość zbiornika. W ekspresie kolbowym Lelit Grace zastosowano obrotową, profesjonalną dyszę pary, która gwarantuje wygodę użytkowania. Dzięki temu przygotujemy spienione mleko do takich napojów jak cappuccino czy latte.


Użytkowanie ekspresu Lelit Grace PL81T jest bardzo proste, a do obsługi służą 3 przyciski odpowiadające za:

  1. Przepuszczenie gorącej wody przez grupę kawową,
  2. wypuszczenie pary wodnej z dyszy,
  3. uruchomienia strumienia gorącej wody z dyszy.

Należy pamiętać, że samo wciśnięcie przycisku nie włącza strumienia pary i wody z dyszy. W tym celu musimy przekręcić pokrętło znajdujące się po prawej stronie ekspresu, które zwolni blokadę. Ciekawą opcją jest system LCC, który ułatwia nam kontrolę temperatury wody w bojlerze i daje możliwość włączenia preinfuzji. Lelit Grace PL81T sprawdzi się jako ekspres dla osób, które cenią sobie elegancję oraz jakość i chcą cieszyć się znakomitą kawą.


2. Ekspres do kawy Lelit Anita PL042TEMD

Ekspres do kawy Lelit Anita

Anita PL042TEMD to kolejny ekspres od włoskiego producenta Lelit, który doskonale sprawdzi się w naszych domach. Jest to model wyróżniający się z oferty, ponieważ posiada wbudowany młynek do kawy ziarnistej. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy wydawać pieniędzy na kolejne drogie urządzenie. Młynek posiada żarna stożkowe o średnicy 38 mm i bezstopniową regulację grubości mielenia. Nad wysypem zmielonej kawy umieszczono tamper pozwalający na wygodne ubicie kawy w portafltrze.

Lelit Anita PL042TEMD ma obudowę z polerowanej stali nierdzewnej oraz elementy wykonane z tworzywa sztucznego. Tacka ociekowa ekspresu jest podzielona na dwie części. Jedna zbiera kapiącą wodę i kawę, a druga służy do przechwytywania resztek zmielonych ziaren. Pośrodku panelu ekspresu znajduje się okrągły manometr, który ukazuje nam ciśnienie w bojlerze. Obok manometru umieszczono dźwignie służące do obsługi ekspresu, wyświetlacz PID oraz pokrętło zwalniające parę wodną. Poziom wody w zbiorniku możemy kontrolować przy pomocy dwóch czytelnych wskaźników.

Oznaczenia dźwigni sprawiają, że obsługa ekspresu jest bardzo intuicyjna — jedna dźwignia odpowiada za ustawienie trybu pracy, a druga za uruchomienie procesu parzenia kawy. Tak jak w przypadku poprzedniego modelu, tak też w Anicie należy przekręcić pokrętło, aby wypuścić parę wodną oraz wodę z dyszy. Mielenie kawy uruchamiamy poprzez podłożenie portafiltra pod wysyp młynka. Między widełkami znajduje się przycisk, w który rozpoczyna proces mielenia. Zmieloną kawę możemy od razu ubić przy pomocy zamontowanego tampera. Zaletą PL042TEMD jest system PID, dzięki któremu w bardzo prosty sposób możemy elektronicznie ustawiać temperaturę wody. Dostępne są 3 wersje ekspresu Lelit Anita, ale to model PL042TEMD jest najbardziej zaawansowany technologicznie i sprawia, że możemy w bardzo prosty sposób stać się prawdziwym home baristą.


3. Ekspres do kawy Rancilio Silvia E V6 - 2020 Inox

Ekspres do kawy Rancilio Silvia

Kolejny ekspres w rankingu to słynny Rancilio Silvia. Należy on do grona najbardziej popularnych ekspresów kolbowych do domu. Solidna konstrukcja, łatwa obsługa i zastosowane technologie powodują, że jest częstym wyborem wśród początkujących użytkowników. Jest to półautomatyczny ekspres ciśnieniowy należący do serii Home Line, który jest ceniony na całym świecie.

Rancilio Silvia posiada obudowę ze stali nierdzewnej o matowym połysku, która zwiększa jego wytrzymałość i elegancję. Panel obsługi ekspresu ogranicza się do czterech przycisków i jednego pokrętła. Model Inox z 2020 roku posiada pokrywę grupy w kolorze czarnym oraz odświeżone ikony na przyciskach. Rancilio Silvia dostępny jest również w wersji z czarną obudową i stalowymi elementami.

Ciśnieniowy kolbowy ekspres do kawy Rancilio Silvia posiada wydajny, mosiężny bojler o pojemności 300 ml. Izolacja cieplna bojlera sprawia, że gwarantuje on lepszą stabilizację temperatury i pobiera mniej energii. Ekspres został wyposażony w profesjonalną dyszę pary wodnej, która sprawia, że spienianie mleka jest niezwykle przyjemne. Jeszcze prostszym zadaniem jest przygotowanie doskonałego espresso. Po zamontowaniu portafiltra w grupie kawowej wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby uruchomić proces parzenia kawy. W tym momencie do naszej filiżanki zacznie spływać esencjonalny napar. Jeżeli szukasz ekspresu kolbowego, który cechuje się łatwą obsługą, to musisz zwrócić uwagę na Rancilio Silvia.


4. Ekspres do kawy Gaggia Classic

Ekspres do kawy Gaggia Classic

Ostatnim urządzeniem w naszym rankingu jest ekspres do kawy Gaggia Classic, czyli klasyczny model kolbówki do domu. Gaggia to włoska firma założona przez Achille Gaggia, który opatentował pierwszy cisnieniowy ekspres do kawy. To właśnie pierwsze ekspresy Gaggia Classic pozwalały uzyskać idealną warstwę cremy na espresso.

Ekspres do kawy Gaggia Classic to kompaktowe urządzenie, które znajdzie dla siebie miejsce w każdej kuchni. Design ekspresu nawiązuje do pierwszych, tradycyjnych urządzeń Gaggia, ale również jest zgodny z nowoczesnymi trendami. Ekspres ma obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, a jej uzupełnieniem są czarne elementy z tworzywa sztucznego.

W Gaggia Classic przezroczysty zbiornik na wodę został umieszczony z frontu pod wylewką kawy. Dzięki temu przez cały czas możemy kontrolować poziom wody. Ekspres do kawy Gaggia Classic charakteryzuje się prostą obsługą, co czyni go idealnym ekspresem dla początkujących. Do uruchomienia procesu parzenia kawy wystarczy wcisnąć wyłącznie jeden przycisk.

Gaggia Classic to ekspres do kawy, który oprócz dyszy pary wodnej posiada dodatkową dyszę gorącej wody. Żeby wypuścić parę lub wodę z dyszy należy wcisnąć odpowiedni przycisk i przekręcić pokrętło. Jak sami widzicie, nie ma w tym żadnej filozofii. Tworząc zestawienia ekspresów do kawy do domu, nie można pominąć ekspresu do kawy Gaggia Classic.


W naszym rankingu znalazły się 4 ekspresy kolbowe w cenie do 3000 zł. Urządzenia te różnią się od siebie, ale każde z nich ma swoje zalety. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie to dobry kolbowy ekspres do kawy do domu.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Lelit Anita PL042TEMD z młynkiem
Przecena
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Lelit Anita PL042TEMD z młynkiem
2 275,61 zł netto 3 499,00 zł 2 799,00 zł brutto 2 799,00 zł 3 499,00 zł 55980 pkt.
Ekspres do kawy Lelit Grace PL81T
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Lelit Grace PL81T
2 844,72 zł netto 3 499,00 zł brutto 3 499,00 zł 69980 pkt.
Ekspres do kawy Rancilio Silvia E V6 Inox
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Rancilio Silvia E V6 Inox
2 275,61 zł netto 2 999,00 zł 2 799,00 zł brutto 2 799,00 zł 2 999,00 zł 55980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel