Ranking automatycznych ekspresów do domu

Ranking automatycznych ekspresów do domu
Ranking automatycznych ekspresów do domu

Automatyczne ekspresy do kawy to najczęstszy wybór jeśli, chodzi o urządzenia, które mają służyć nam w warunkach domowych. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy na rynku możemy znaleźć ekspresy setek różnych producentów dostępnych już od kilkuset złotych, ciężko wybrać idealne urządzenie dla siebie, z którego będziemy korzystać przez lata. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak wybrać automatyczny ekspres do kawy, to w naszym rankingu znajdziesz wiele ciekawych wskazówek. Ranking ten nie wskaże Ci jednoznacznie, który ekspres automatyczny do domu jest dla Ciebie najlepszy, to wszystko zależy od Twoich potrzeb i wymagań. Przedstawione przez nas urządzenia bez dwóch zdań należą aktualnie do najlepszych na rynku i koniecznie musisz poznać je bliżej.

Jak działa automatyczny ekspres do kawy?


Zanim zdecydujesz się na zakup automatycznego ekspresu do kawy, musisz wiedzieć, jak działają takie urządzenia i co sprawia, że idealnie sprawdzają się w naszych domach. Automatyczny ekspres do kawy to przede wszystkim ogromna wygoda. Takie ekspresy do kawy mają na celu zapewnić nam proste oraz szybkie zaparzenie kawy, a najlepsze z nich potrafią przygotować wszystkie kawowe napoje za dotknięciem wyłącznie jednego przycisku. Pozwala nam to zaoszczędzić czas, który jest cenny szczególnie o poranku, gdy spieszymy się do pracy. Przeważnie wszystkie ekspresy automatyczne posiadają również wbudowany młynek do kawy ziarnistej, dzięki czemu nie musimy wydawać pieniędzy na kolejne urządzenie i mamy gwarancję świeżo zmielonej kawy tuż przed jej zaparzeniem.

Jeżeli najlepsze ekspresy automatyczne posiadają wbudowany młynek i pozwalają przygotować wiele kawowych przepisów, to czym się różnią? Otóż wielu producentów, aby wyjść przed szereg, stara się stosować innowacyjne technologie, które usprawniają pracę ekspresów lub dają nam dużo większe możliwości. Dlatego też cena takich urządzeń może diametralnie różnić się od tych najprostszych, a różnice te mogą być liczone nawet w tysiącach złotych. Żeby nie przedłużać, zapraszamy do zapoznania się z rankingiem ekspresów automatycznych do domu.

4. Nivona 788

Nivona 788

Ekspres szwajcarskiej produkcji, który w dosyć niskiej cenie spełni oczekiwania miłośników kaw czarnych i mlecznych. Pierwsze co rzuca się w oczy, gdy patrzymy na ekspres Nivona 788 to trójwymiarowa czerń, która podnosi jego elegancję i wyróżnia spośród wszystkich ekspresów Nivona. Ekspres posiada funkcję One Touch Cappuccino, dzięki której zaparzymy kawy mleczne takie jak cappuccino czy latte macchiato za dotknięciem jednego przycisku. Wbudowany młynek stożkowy został wykonany ze stali szlachetnej, dzięki czemu gwarantuje zawsze idealny przemiał kawy ziarnistej. Prostą obsługę ekspresu zapewnia nam czytelny, kolorowy wyświetlacz oraz 2 pokrętła, którymi kontrolujemy każdy proces.

Jak wszystkie ekspresy Nivona, tak i 788 posiada wyjmowany blok zaparzający. Jest to doskonała opcja, gdy pragniemy dokładnie zadbać o higienę naszego urządzenia. Należy pamiętać, że regularne czyszczenie wydłuża żywotność ekspresu, ale przede wszystkim wpływa na poprawę smaku przygotowanej kawy. Wylewkę kawy w ekspresie Nivona 788 możemy regulować nawet do wysokości 14 cm. Jest to istotne dla osób, które lubią pić kawę w wysokich, eleganckich szklankach. Pod tą wylewką znajdują się diody, które efektownie podświetlają filiżanki.

Ekspres został wyposażony w innowacyjny system Aroma Balance z 3 profilami parzenia kawy. Młynek w ekspresie mieli zaprogramowaną przez nas porcje kawy, po czym zostaje ona sprasowana w komorze zaparzającej. Ekspres przepuszcza przez sprasowane ziarna kawy wodę pod ciśnieniem. Dzięki takiemu zaparzaniu jesteśmy w stanie wyciągnąć z kawy wszystkie aromaty, lipidy, związki goryczkowe, kwasy i minerały. Funkcja Aroma Balance w ekspresie Nivona 788 posiada 3 profile w odróżnieniu od Aromatica System: dynamiczny, stały oraz intensywny, co pozwala nam na wyciągnięcie z kawy wszystkiego, co najlepsze.

3. Melitta Caffeo Barista TS SMART

Melitta TS Smart

Ekspres niemieckiej firmy, który jest przeznaczony dla osób, które nie piją kawy wyłącznie jednego rodzaju i lubią mieć możliwość wyboru ziaren potrzebnych do zaparzenia swojego ulubionego napoju. Co daje taką możliwość? To jest właśnie to, co wyróżnia ekspresy Melitta spośród innych urządzeń parzących świetną kawę. Melitta Caffeo Barista TS Smart posiada funkcję Automatic Bean Select. Sprawia ona, że jednocześnie możemy używać dwóch różnych kaw i dopiero przed wyborem specjału decydować, których ziaren chcemy użyć. Z tym systemem idealnie współgra podwójny pojemnik na kawę ziarnistą, który daje możliwość oddzielenia kaw od siebie. 

Każdy z 21 zaprogramowanych przepisów możemy przygotować w prosty sposób. Dotykowy panel z czytelnymi ikonami maksymalnie ułatwia nam proces parzenia kawy, a posiadacze smartfonów mogą dodatkowo korzystać z aplikacji Melitta Connect, która umożliwia mobilnie obsługiwać ekspres do kawy. Bardzo praktyczna wylewka all-in-one powoduje, że zarówno kawa, jak i mleko wydostają się w tym samym miejscu, dzięki czemu nie musimy przesuwać filiżanki, gdy przygotowujemy kawę mleczną. 

Ekspres jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Oprócz czarnego i srebrnego ekspresu mamy do wyboru urządzenie, którego front wykonany ze stali nierdzewnej zapobiega powstawaniu śladów odcisków palców, a przednia część ekspresu pozostaje zawsze lśniąca. Każdy domownik korzystający z ekspresu może zapisać swój ulubiony przepis kawowy. Funkcja Moja Kawa pozwala ustawić preferowaną ilość wody, moc kawy, temperaturę parzenia czy ilość spienionego mleka nawet dla 8 osób.

2. J6 Piano White

Jura J6 Piano White

Ekspres Jura J6 Piano White to jeden z najpiękniejszych i zarazem najbardziej zaawansowanych ekspresów automatycznych do domu. Jest dziełem szwajcarskiej firmy Jura, która jest znana z produkcji niezwykle solidnych i wytrzymałych ekspresów do kawy. Jura J6 to niezwykłe połączenie elegancji i stylu. Wspaniały design linii J był wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach, a Piano White jest jednym z niewielu ekspresów wykonanych w całości w kolorze białym. Oprócz przycisków umieszczonych przy dużym wyświetlaczu ekspres posiada również pokrętło Rotary Selection w kolorze Blue Crystal Design, które rewelacyjnie komponuje się w image ekspresu.

Podwójna wylewka kawy w ekspresie Jura J6 może być regulowana do 111 mm, a wylewka mleka do nawet 153 mm. Doskonale spienioną piankę mleczną do cappuccino lub latte macchiato gwarantuje nam technologia Fine Foam. Dzięki wykorzystaniu inteligentnych systemów, aby przygotować mleczne specjały kawowe wystarczy wybrać swoją ulubioną kawę i wcisnąć jeden przycisk. 

To, co wyróżnia ekspresy Jura na tle konkurencji, to proces ekstrakcji pulsacyjnej P.E.P. Impulsywne parzenie kawy w szybkich cyklach pozwala wyciągnąć z ziaren kawy pełen smak i aromat, dzięki czemu nasze espresso oraz ristretto jest idealne. Dodatkowo moc przygotowywanej kawy możemy ustawiać aż w 10 stopniach. Zintegrowany program płukania oraz czyszczenia ekspresu zapewniają utrzymanie najwyższych standardów higieny już po wciśnięciu jednego przycisku. Dysza spieniająca mleko w ekspresie Jura J6 posiada łatwo zdejmowaną końcówkę, która jest przystosowana do mycia w zmywarce. System czyszczenia zastosowany w ekspresie Jura J6 daje gwarancję utrzymania kompleksowej higieny oraz zapewnienia idealnie spienionego mleka.

1. Jura Z6 2018

Jura Z6 2018

Pomimo tego, że prezentujemy odnowioną wersję ekspresu do kawy Jura Z6, która ujrzała światło dzienne dopiero w tym roku, to nie może jej zabraknąć w żadnym rankingu ekspresów automatycznych. Możemy powiedzieć, że jest to idealny ekspres do kawy, który jest przeznaczony do pracy w domu. Urządzenie z pewnością zadowoli miłośników kaw czarnych oraz mlecznych, ponieważ proponuje nam aż 22 różne kawowe specjały, w tym kawy mleczne po naciśnięciu jednego przycisku. Tak jak poprzedni ekspres, posiada funkcję P.E.P. jednak młynek zastosowany w Z6 to Professional Aroma Grinder, który z kawy czerpie jeszcze więcej smaku i aromatu.

Design ekspresu został odświeżony w rewelacyjny sposób. Nowy karbowany zbiornik na wodę o pojemności 2,4 l daje wspaniały efekt wizualny, a woda w dalszym ciągu jest podświetlana niebieskim światłem. Ekspres jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - Black Diamond i Aluminium. Podwójna wylewka może być regulowana od 80 do nawet 153 mm, a filiżanki są podświetlane bursztynowym światłem. Obsługa ekspresu Jura Z6 jest dziecinnie prosta dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 3,5″, który prowadzi nas przez wszystkie procesy zachodzące w urządzeniu. Jeszcze więcej przyjemności daje nam możliwość korzystania z innowacyjnego systemu J.O.E. (Jura Operating Experience), dzięki któremu łączymy się z ekspresem poprzez smartfona. W naszym telefonie posiadamy wszystkie dane statystyczne takie, jak np. ilość przeprowadzonych czyszczeń, ale również możemy mobilnie zaparzyć kawę.

Ekspresy Jura Z6 2018 to idealna opcja dla osób, które lubią pić dużą czarną kawę. Nie było jeszcze urządzenia, które mogłoby przygotować tak intensywny i wyrazisty duży kubek kawy bez mleka. Szwajcarski producent postawił na jakość i takie specjały jak Cafe Barista, Lungo Barista czy nawet dzbanek kawy dzięki wyjątkowemu procesowi ekstrakcji zawsze zachwycają doskonałym smakiem i intensywnym aromatem. Dzięki sztucznej inteligencji ekspres Jura Z6 perfekcyjnie trafia do każdego użytkownika. W pełni automatyczny ekspres zapamiętuje, z których specjałów przeważnie korzystamy i specjalnie dla nas dopasowuje ekran startowy, gdzie w pierwszej kolejności mamy do wyboru nasze ulubione kawy.


Pomimo tego, że automatyczne ekspresy działają bardzo podobnie i służą nam przede wszystkim do przygotowywania kawy to, jak zauważyliście, mogą się od siebie diametralnie różnić. Przedstawiony ranking miał na celu ukazać Wam technologie i rozwiązania, które rzeczywiście robią różnice. To jaki automatyczny ekspres do kawy kupisz, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb, ale pamiętaj, że będzie to zakup na kolejne lata. Jeżeli masz więcej pytań na temat automatycznych ekspresów do kawy, możesz skontaktować się z naszymi ekspertami, którzy chętnie pomogą Ci wybrać idealne urządzenie do domu.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Nivona 788 - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 788 - NIEDOSTĘPNY
2 600,81 zł netto 3 199,00 zł brutto 3 199,00 zł 63980 pkt.
Ekspres do kawy Melitta F86/0-100 Caffeo Barista TS Smart
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Melitta F86/0-100 Caffeo Barista TS Smart
3 234,96 zł netto 5 399,00 zł 3 979,00 zł brutto 3 979,00 zł 5 399,00 zł 79580 pkt.
Ekspres do kawy JURA Z6 Diamond Black - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA Z6 Diamond Black - NIEDOSTĘPNY
8 129,27 zł netto 9 999,00 zł brutto 9 999,00 zł 199980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel