Porównanie ekspresów NESCAFE® Dolce Gusto® KRUPS

Porównanie ekspresów NESCAFE® Dolce Gusto® KRUPS
Porównanie ekspresów NESCAFE® Dolce Gusto® KRUPS

Ekspresy do kawy na kapsułki stały się w ostatnich czasach bardzo popularnymi urządzeniami. Nie dziwi nas to, bo jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia przygotowanie smacznej kawy w mgnieniu oka. W przeciwieństwie do klasycznych ekspresów zajmują niewiele miejsca. Dzięki ekspresom na kapsułki możesz cieszyć się ekspresowo zaparzoną kawą, wszystko za naciśnięciem jednego przycisku. Bez bałaganu, bez czyszczenia, szybko i za każdym razem powtarzalny smak kawy. Espresso lub cappuccino, co kto lubi. A jak to jest możliwe? Dzięki specjalnym ekspresom na kapsułki i hermetycznie zamkniętym kapsułkom, w kórych znajduje się odpowiednio zmielona, idealnie odmierzona porcja kawy. W ciągu kilku sekund możesz cieszyć się doskonale zaparzoną kawą.


Na rynku istnieje wiele rodzajów systemów kapsułkowych, do których palarnie coraz chętniej tworzą swoje kompozycje wysokiej jakości kawy, oferując nawet kapsułki z kawą jednorodną, Single Origin. Jedyne o czym musisz pamiętać przy użytkowaniu ekspresu na kapsułki to odpowiednie dopasowanie kawy w kapsułce do swojego ekspresu. Jest to idealne rozwiązanie do niewielkich kuchni i biur. W tym wpisie wzięłam na warsztat ekspresy do kawy NESCAFÉ® Dolce Gusto® Krups. Czym się różnią od siebie i jaki ekspres na kapsułki Dolce Gusto Krups wybrać ?

Porównanie ekspresów NESCAFÉ® Dolce Gusto® Krups

Porównywanie ekspresów kapsułkowych NESCAFÉ® Dolce Gusto® od KRUPS to jak szukanie idealnej kawy - każdy model ma swoje unikatowe cechy, które mogą przyciągnąć różne gusta. Oto przewodnik, który pomoże Ci znaleźć odpowiedni ekspres dla siebie, bazując na Twoich preferencjach i potrzebach. Najważniejsze jednak jest to, że każdy z omawianych ekspresów Krups Dolce Gusto jest kompaktowych rozmiarów i ma wysokie ciśnienie 15 bar, co gwarantuje kawę o aksamitnej piance i smaku espresso prawie jak z kawiarni.

W linii ekspresów NESCAFÉ® Dolce Gusto® Krups mamy następujące modele Genio: Genio S Basic, Genio S Touch, Genio S Plus, Genio Mini Me. Wyróżniamy również ekspresy inspirowane znakiem nieskończoności - Infinissima Manual i Infinissima Touch oraz najmniejszy z nich Picollo XS.

Genio S Basic - Automatyczny

Podstawowy model ekspresu Nescafe Dolce Gusto, idealny dla tych, którzy szukają prostej obsługi. Oferuje możliwość przyrządzenia ponad 30 różnych napojów, w tym zimnych, dzięki funkcji Hot&Cold oraz w wersji dużej kawy XL. Zimne Iced Latte, kremowe cappuccino czy czarna kawa w wersji powiększonej teraz jest na wyciągnięcie kapsułki. Ekspres ma automatyczne zatrzymywanie parzenia, wskaźnik ilości ze światełkami LED i pojemnik na wodę o pojemności 0,8 l.

Genio S Basic

Genio S Plus - Automatyczny

Posiada funkcje modelu Basic, ale został wzbogacony o Kontrolę Temperatury i innowacyjny Espresso Boost. Możliwość regulacji temperatury w 3 stopniach i intensywniejsze espresso, dzięki wstępnemu namaczniu kawy. Espresso Boost nawilża kawę, co pozwala się jej "rozwinąć". Dzięki temu masz większą kontrolę nad procesem parzenia. Idealny dla wymagających i miłośników eksperymentowania z kawą. Ma zbiornik na wodę o pojemności 0,8 l, funkcję XL, dostępny w kolorach czerwonym i czarnym.

Genio S Plus

Genio S Touch - Automatyczny

Ma wszystkie funkcje modelu Basic ( robi kawy w wersji XL oraz zarówno na gorąco jak i zimno Hot&Cold). Ekspres Dolce Gusto Genio S Touch jest wyposażony w Espresso Boost i Kontrolę Temperatury. Wyróżnia go natomiast dotykowy panel sterowania, co pozwala na szybkie dostosowywanie ustawień. Nowoczesny i intuicyjny, idealny dla eksperymentujących z różnymi rodzajami kawy. Ekspres wygląda nowocześnie.

Genio S Touch

Infinissima Manual - Manualny

Ekspres Nescafe Dolce Gusto Infinissima charakteryzuje się unikatowym i eleganckim wyglądem inspirowanym znakiem nieskończoności. Jeśli szukasz oryginalnego designu, ten ekspres kapsułkowy jest dla Ciebie. Jest to urządzenie z manualną obsługą za pomocą ręcznej dźwigni i parzenie kawy zatrzymujemy za jej pomocą. Infinissima Manual ma powiększony zbiornik o pojemności 1,2. Robi również gorące i zimne napoje (Hot&Cold), nie ma funkcji kawy XL.

Infinissima Manual

Infinissima Touch - Automatyczny

Elegancja Infinissimy połączona z nowoczesnym panelem dotykowym. To opcja dla osób, które cenią sobie zarówno estetykę, jak i nowoczesne technologie oraz wygodę. Jest to ekspres z automatyczną obsługą. Ekspres Nescafe Dolce Gusto Infinissima Touch sam zatrzyma parzenie. Ma powiększony zbiornik o pojemności 1,2, co się sprawdzi, gdy robisz na raz większą ilość kawy. Posiada sygnalizację odkamieniania. Robi gorące i zimne napoje, ma funkcję napojów XL.

Infinissima Touch

Genio Mini Me - Automatyczny

Kompaktowy rozmiar z pełną funkcjonalnością. Wymiary tego ekspresu to tylko 16 cm szerokości, 31 cm wysokości i 24 cm głębokości. Przygotuje 30 specjałów na gorąco i na zimno, ale bez opcji XL. Wystarczy włożyć odpowiednią kapsułkę i ustawić ręczną dźwignię we właściwej pozycji w zależności od ilości wody, by cieszyć się pyszną kawą. Ekspres zatrzyma się automatycznie w odpowiedniej chwili dzięki technologii Play&Select. Gdy nie masz miejsca w kuchni, czy biurze Dolce Gusto Genio Mini Me na pewno się zmieści!

Genio Mini Me

Dolce Gusto Picollo XS - Manualny

Kompaktowy rozmiar z pełną funkcjonalnością. Jego wymiary to 14 cm szerokości, 28 cm wysokości i 27 cm głębokości, więc zmieści się w najmniejszych pomieszczeniach. Jest to ekspres z manualną obsługą za pomocą ręcznej dźwigni i parzenie kawy zatrzymujemy za jej pomocą. Przygotujesz w nim 30 specjałów na zimno i na gorąco, bez możliwości funkcji XL. Dostępny w kolorze białym i czarnym. Ten ekspres na kapsułlki Krups będzie wspaniałym towarzyszem w domu, biurze, możesz go nawet wziąć ze sobą w podróż, takie jest to malutkie cacko.

Picollo XS

Ekspresy na kapsułki Nescafe Dolce Gusto® Krups oferują komfort i szybkość przygotowania napoju, co jest ich główną zaletą. Są idealne dla tych, którzy cenią sobie prostotę obsługi oraz możliwość wyboru spośród różnorodnych smaków kawy dostępnych w formie kapsułek. Rewelacją jest możliwość przygotowania napojów na zimno takich jak Cold Brew czy Iced Latte, która jest dostępna we wszystkich tych modelach.

Zależnie od stopnia wygody jaką preferujesz, możesz wybrać model z automatyczną obsługą (Genio Mini Me, Genio S, Genio S Plus, Genio S Touch, Infinissima Touch) lub manualną, gdzie do zatrzymywania parzenia używasz dźwigni (Picollo XS, Infinissima Manual). Większe zbiorniki na wodę o pojemności 1,2 l mają urządzenia Infinissima, nie trzeba tak często dolewać wody, co może być wygodne jeśli robisz większą ilość kawy na raz.

Jeśli cenisz sobie indywidualne dostosowanie smaku kawy do swoich preferencji i lubisz mieć wpływ na jej smak, innowacyjna funkcja Espresso Boost i Kontrola Temperatury Ci to umożliwi. Espresso Boost wpływa na intensywnośc kawy - jest to naprawdę ciekawa i nowoczesna technologia, która jest dostępna w ekspresach Genio S Plus i Genio S Touch. Dla naprawdę malutkich przestrzeni idealny będzie model Picollo XS lub Mini Me. Teraz mała przestrzeń nie jest już wymówką, aby mieć ekspres do kawy, bo one zmieszczą się wszędzie!


Porownanie ekspresow Nescafe Dolce Gusto Krups

Tak naprawdę wybór idealnego ekspresu Nescafe Dolce Gusto od Krups zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i stylu życia. Każdy model ma coś wyjątkowego do zaoferowania, więc warto rozważyć, co jest dla Ciebie najważniejsze. Z każdego modelu zaparzona kawa będzie równie dobrze smakowała, pamiętaj jedynie o zakupieniu odpowiednich kapsułek pasujących do systemu Dolce Gusto.

Polecane produkty w tym artykule
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel