Odkamienianie ekspresu Jura

Odkamienianie ekspresu Jura
Odkamienianie ekspresu Jura

Ekspresy do kawy marki Jura to prestiżowe urządzenia klasy Premium, które zapewniają nam dużą wygodę użytkowania i umożliwiają zaparzenie doskonałej kawy. Musimy jednak pamiętać, że ekspres do kawy to urządzenie, o które należy dbać i regularnie je czyścić. Przeprowadzanie procesu odkamieniania pozwala nam zadbać o higienę naszego urządzenia, poprawia jego wydajność i wydłuża żywotność. W tym artykule dowiesz się jak odkamieniać ekspres do kawy Jura.Po co odkamieniać ekspres do kawy?

Automatyczne ekspresy Jura przygotowują kawę za pomocą wody, którą wcześniej wlewamy do zbiornika. Podczas parzenia kawy z wody wytrącają się cząsteczki wapnia i magnezu, które osadzają się na przewodach wewnętrznych ekspresu. Taki osad potocznie nazywamy kamieniem, a jego obecność może doprowadzić do uszkodzenia ekspresu do kawy, ale również ma negatywny wpływ na smak przygotowywanych w nim napojów. Obecność kamienia w ekspresie jest zupełnie naturalną sprawą i nie możemy całkowicie uniknąć jego powstawania.

Na całe szczęście możemy jednak skutecznie się go pozbyć. Producent ekspresów Jura przygotował specjalne tabletki odkamieniające Jura, które dokładnie usuwają kamień z wewnętrznych przewodów naszego urządzenia. Regularne przeprowadzanie procesu odkamieniania, pozwala nam maksymalnie zniwelować obecność osadów wapiennych w ekspresie.


Jak odkamienić ekspres Jura?

Odkamienianie ekspresu do kawy Jura jest bardzo prostym procesem, a to wszystko dlatego, że ekspres sam instruuje nas krok po kroku, co należy robić. Wyświetlony komunikat o konieczności przeprowadzenia procesu odkamieniania nie oznacza, że nie przygotujemy już kawy w ekspresie, ale jest dla nas sygnałem i doskonałym przypomnieniem. Stosując się do instrukcji odkamieniania, możemy mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie uszkodzimy ekspresu Jura.


  1. Wejdź w zakładkę KONSERWACJA w ekspresie Jura.
  2. Wybierz opcję ODKAMIENIANIE.
  3. Opróżnij tackę ociekową i zbiornik na wodę.
  4. W 500 ml letniej wody rozpuść 3 tabletki odkamieniające Jura.
  5. Gotowy roztwór wlej do zbiornika na wodę.
  6. Pod wylewką kawy umieść pusty pojemnik i wybierz DALEJ.
  7. Proces odkamieniania trwa około 40 minut i jest przerywany w celu opróżnienia tacki ociekowej i uzupełnienia zbiornika na wodę.
  8. Po zakończonym odkamienianiu należy dokładnie wyczyścić zbiornik na wodę i przepuścić jedną porcję kawy.

Jak często odkamieniać ekspres Jura?

Automatyczne ekspresy do kawy Jura same informują nas o konieczności odkamieniania, dlatego nie musimy o tym pamiętać, ale bowiązkowo trzeba stosować się do każdego komunikatu. Jeżeli w naszym ekspresie wykorzystujemy wkład filtrujący wodę, to ekspres nie wyświetli nam informacji dotyczącej odkamieniania. W takim wypadku warto przeprowadzać proces odkamieniania 2 razy w roku, co pozwoli dokładnie wyczyścić przewody urządzenia.

Polecane produkty w tym artykule
Tabletki odkamieniające Jura - 9szt
( Brak opinii ) Tabletki odkamieniające Jura - 9szt
52,84 zł netto 64,99 zł brutto 64,99 zł 1299.80 pkt.
Tabletki odkamieniające Jura - 36szt
( Brak opinii ) Tabletki odkamieniające Jura - 36szt
203,24 zł netto 249,99 zł brutto 249,99 zł 4999.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel