Nowy wymiar parzenia kawy z ekspresem Jura Z10

Nowy wymiar parzenia kawy z ekspresem Jura Z10
Nowy wymiar parzenia kawy z ekspresem Jura Z10

Automatyczne ekspresy do kawy szwajcarskiego producenta Jura to urządzenia, które od zawsze słyną z wysokiej jakości wykonania, eleganckiego designu oraz stosowanych nowoczesnych technologii. Każdy użytkownik ekspresów marki Jura z pewnością przyzna, że są to wyjątkowe urządzenia. W 2021 roku byliśmy świadkami premiery najnowszego modelu Jura Z10, który zdecydowanie wyróżnia się wśród wszystkich automatycznych ekspresów dostępnych na rynku. Poznaj niezwykłe funkcje ekspresu Jura Z10 i przekonaj się, jak wygląda zupełnie nowy wymiar parzenia kawy.


Ekspres do kawy Jura Z10

Jura Z10 to ekspres do kawy segmentu Premium przeznaczony do użytku domowego. Model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Aluminium White oraz Dark Inox, a każda z nich powala swoim designem. Najnowsze technologie wprowadzone w modelu Jura Z10 sprawiają, że urządzenie wyróżnia się spośród wszystkich dostępnych na rynku automatycznych ekspresów do kawy i z pewnością wprowadzi odrobinę luksusu do każdego domu.

Ekspres Jura Z10 za naciśnięciem jednego przycisku przygotuje nam szeroką gamę popularnych specjałów od espresso do flat white. W sumie mamy możliwość przygotowania aż 32 różnych produktów. Dodatkowo inżynierowie Jura opracowali nowatorski proces przyrządzania kawy na zimno, co jest prawdziwą innowacją wśród automatów. Inteligentny młynek do kawy ziarnistej elektronicznie dostosowuje stopień zmielenia do wybranego produktu, ale to nie jedyne funkcje, które wynoszą model Z10 na piedestał.


Kawa na zimno z ekspresu

Nowoczesny młynek PRG

W ekspresie Jura Z10 zastosowano nowoczesny inteligentny, rozpoznający produkt młynek do kawy PRG (Product Recognising Grinder), który zapewnia najlepszą możliwą grubość mielenia dla każdego specjału. Młynek jest sterowany elektronicznie i bardzo precyzyjnie dostosowuje się indywidualnie do wybranego stopnia zmielenia w mgnieniu oka. Dzieje się to zdecydowanie szybciej niż w przypadku manualnego ustawienia młynka. Zakres ustawień młynka waha się od bardzo drobnego do bardzo grubego stopnia, który jest dostosowany do różnych rodzajów kaw. Regulacja jest w pełni automatyczna i dzięki ustawieniom aromatu można ją dobierać wedle własnego gustu.


Parzenie kawy na zimno

Zupełną nowością w automatycznych ekspresach do kawy jest możliwość przygotowania kawy na zimno. Dzieje się tak dzięki procesowi ekstrakcji na zimno, dzięki czemu powstają kawy na bazie cold brew. Co ważne nie są to kawy przygotowane za pomocą gorącej wody, które następnie są schładzane. Jura Z10 wykorzystuje do tego zimną wodę, która jest przeciskana przez kawę pod wysokim ciśnieniem z zachowaniem odpowiedniego (dłuższego) czasu parzenia. W efekcie otrzymujemy kawę o naturalnym smaku, w którym dominują aromaty owocowe bez wyczuwalnej nadmiernej goryczy.

W formie kawy zimnej możemy przygotować niemal każdy specjał dostępny w menu. Cold Brew Espresso, Cold Brew Cappuccino, Cod Brew Latte, Cold Brew Flat White dostosowane do każdego użytkownika, które z dodatkiem lodu nie tylko zachwycą smakiem, ale również przyniosą ochłodzenie w upalny dzień.


Udoskonalony zaparzacz

Sercem każdego automatycznego ekspresu do kawy jest jego jednostka zaparzająca i tak też jest w przypadku Jura Z10. W ekspresie zastosowano nowoczesną, ósmą generację zaparzacza, który wykorzystuje unikalną technologię parzenia 3D. Zaparzacz zapewnia równomierny przepływ wody przez zmielone ziarna kawy na każdym poziomie. Pozwala nam to wydobyć z kawy jej najlepsze właściwości smaku i aromatu, które uwalniane są w naszej filiżance. Zaparzacz wykorzystuje proces parzenia 3D zarówno podczas przygotowywania gorącej, jak i zimnej kawy.


Ekspres Jura Z10 to zdecydowanie jeden z najnowocześniejszych ekspresów do kawy do domu. Wykorzystane w nim technologie są tylko potwierdzeniem najwyższej jakości i nieustannego dążenia do doskonałości projektantów szwajcarskiej marki.


Jura Z10 Dark Inox
Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Jura Z10 Aluminium Dark Inox (EA)
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Jura Z10 Aluminium Dark Inox (EA)
10 568,29 zł netto 12 999,00 zł brutto 12 999,00 zł 259980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel