Jura ENA4 - idealny ekspres do kawy do domu

Jura ENA4 - idealny ekspres do kawy do domu
Jura ENA4 - idealny ekspres do kawy do domu

Idealny do domu, niezastąpiony w kuchni prawdziwego kawosza. Ekspres do kawy Jura ENA4 to połączenie kompaktowej elegancji z dużą funkcjonalnością. Poznaj wszystkie zalety szwajcarskiej technologii zamkniętej w tym wyjątkowym urządzeniu.

Jura ENA4 – kompaktowy ekspres idealny do domu

Jura ENA4 to bardzo zgrabny i nieduży ekspres do kawy zaprojektowany z myślą o zastosowaniach domowych. Jednorazowo przyrządza jedną filiżankę „zastrzyku energii” i tylko dlatego nie poleca się go do stosowania w gastronomii. Natomiast z powodzeniem mógłby stanąć w niewielkim biurze. W ekspresie Jura ENA4 można przygotować tradycyjną czarną kawę lub bardzo mocne espresso. Ten model nie oferuje przyrządzenia cappuccino czy latte, jednakże na bazie czarnej kawy można serwować wiele jej odmian, a także kawowych deserów.

Niewątpliwą zaletą ekspresu jest duży, czytelny wyświetlacz i bardzo intuicyjna obsługa. Nie trzeba wczytywać się w instrukcję, by przyrządzić filiżankę kawy. Ponadto ekspres jest energooszczędny, więc używanie go nie podniesie w znaczący sposób rachunków za energię elektryczną. Ekspres nie bez powodu nosi miano automatycznego. Po wstępnym ustawieniu receptury na ulubioną kawę (ekspres pozwala między innymi na zaprogramowanie ilości wody i mocy napoju) wystarczy dać mu sygnał do działania. Zmieli kawę, pobierze wodę i zasygnalizuje koniec pracy sygnałem dźwiękowym.

Biały czy czarny? Wybierz ekspres do kawy Jura ENA4 pasujący do Twojej kuchni

Ekspres Jura ENA4 oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Full Nordic White i Full Metropolitan Black. Śnieżnobiała biel i głęboka czerń urzekają majestatem i prostotą. Jeden z tych dwóch modeli bez trudu dopasujesz do aranżacji swojej kuchni i to niezależnie od tego, w jakim stylu została ona urządzona. Ekspresy bowiem wyglądają jednocześnie dość prosto, stylowo i ozdobnie. Wpasują się zarówno we wnętrza w stylu glamour czy modern classic, jak i rustykalne bądź retro.

Biały ekspres do białej kuchni? Niekoniecznie. Być może warto rozważyć zasadę kontrastu i postawić na metropolitarną czerń, by jak najlepiej wyeksponować urządzenie na kuchennym blacie. Ekspresy Jura ENA4 są bowiem tak zaprojektowane, by urzekać zachowaniem idealnych proporcji oraz symetrią. Ciężko oderwać od nich wzrok.

Autorskie rozwiązania w ekspresie Jura ENA4 – zobacz, dlaczego kawa z niego smakuje idealnie

Jura ENA4 został zaprojektowany i wyprodukowany w Szwajcarii. Już sam ten fakt przemawia za tym, by go kupić. Szwajcarzy znani są bowiem z umiłowania piękna i precyzji. Wszystkie ich projekty, niezależnie od tego, czy weźmiemy pod uwagę urządzenia, biżuterię czy też fenomenalną czekoladę, spełniają najwyższe standardy jakości.

Nie inaczej jest z ekspresem Jura ENA4. Proces ekstrakcji pulsacyjnej to unikatowe rozwiązanie w ekspresach do kawy. Raczej przywykliśmy do tego, że cała porcja wody pod ciśnieniem „przechodzi” przez zmieloną kawę w całości. W przypadku Jura ENA4 jest ona podzielona na kilka osobnych porcji, a cały proces parzenia ma charakter pulsacyjny. Ten prosty zabieg pozwala wydobyć z kawy prawdziwą głębię aromatu, smaku i koloru. To dzięki niemu kawa z Jura ENA4 jest porównywalna do tej parzonej w ekspresie kolbowym, uznawanym za „jedyny słuszny” do robienia espresso.

Młynek Aroma G3, wbudowany w ekspres Jura ENA4, mieli kawę szybko i dokładnie. Dzięki możliwości regulacji stopnia mielenia możemy otrzymać kawę zmieloną bardzo drobno lub nieco grubiej. Wpłynie to na jej moc i aromat.

Liczby mówią same za siebie – w nich tkwi sekret ekspresu Jura ENA4

Ekspres Jura ENA4 został tak zaprojektowany, by nie trzeba było za każdym razem napełniać go wodą i kawą. Pojemność zbiornika to 1,1 litra. Do ekspresu można wsypać 125 g kawy. Pojemnik na fusy mieści 10 porcji. W praktyce oznacza to, że wystarczy go napełnić i oczyścić raz na kilka dni. W pozostałym czasie wystarczy podejść, zaprogramować robienie kawy i podstawić filiżankę. Prościej się nie da.

Jura ENA4 jest bardzo wąski, ma niespełna 30 cm. Zmieści się nawet w bardzo małej kuchni. Zajmuje mniej miejsca niż kuchenka mikrofalowa. Za to kabel zasilający jest długi na 110 cm, na pewno nie będzie problemu z sięgnięciem do gniazda sieciowego.

Prawdziwego kawosza na pewno ucieszy informacja, iż ciśnienie, pod jakim parzona jest kawa, to 15 bar. To właśnie dzięki niemu kawa z ekspresu Jura ENA4 smakuje tak wybornie.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel