Jaka herbata na sen? Najlepsze zioła na bezsenność

Jaka herbata na sen? Najlepsze zioła na bezsenność
Jaka herbata na sen? Najlepsze zioła na bezsenność

Dobry sen to nie tylko lesze samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie dla ciała. Niestety współczesny stres oraz życie w dużym tempie nie sprzyjają nocnej regeneracji. Aktualnie już ponad 30% ludzi cierpi na bezsenność, która objawia się niemal chroniczną niezdolnością do zasypiania. Z bezsennością można sobie poradzić na wiele sposobów. Można spróbować choć częściowo wyeliminować stres z codziennego życia lub nieco zwolnić jego tempo. Jednak ta metoda nie zawsze pomaga, szczególnie jeśli wysokie prawdopodobieństwo stresujących sytuacji w pracy, nie umożliwia uzyskania pełnego wyciszenia i stabilności psychicznej. Jak poradzić sobie z bezsennością, gdy standardowe metody relaksacji zawodzą?

Zioła, które wspomagają zasypianie - najlepsze herbaty na bezsenność

Choć zioła, które wspomagają zasypianie, mogą być elementem zróżnicowanej suplementacji to jednak najchętniej sięgamy po to dobro natury w postaci herbat. Zaparzone zioła nie tylko smakują dobrze, ale również idealnie wpływają na relaksację przed snem i łagodzą różne objawy lęków, stresu, czy nadmiernego tempa życia codziennego. Ziołowe herbaty oprócz pozytywnego wpływu na wyeliminowanie bezsenności mają często także inne prozdrowotne działanie dla naszego organizmu. Co ważne, mogą dodatkowo wpływać pozytywnie na inne sfery naszego ciała. Współczesne badania potwierdzają zdolność herbat ziołowych do wspomagania snu. A jedną z roślin, która ułatwia zasypianie jest chociażby rumianek.

Rumianek na bezsenność

Herbata z rumianku to idealny i naturalny środek na łagodzenie wszelkiego rodzaju stanów zapalnych. Jej zastosowanie łagodzące objawy bezsenności nie jest jednak tak spopularyzowane, a szkoda. Bo uspakajające działanie rumianku przypisuje się przeciwutleniaczowi zwanemu apigeniną, który akurat w herbacie przygotowanej z tego zioła występuje w bardzo dużej ilości. Ciekawostką jest, że apigenina wiąże się z określonymi receptorami w mózgu, które mogą zmniejszać lęk i inicjować sen.

Kozłek lekarski lub waleriana na sen

Obie nazwy dla tego zioła są prawidłowe, choć warto podkreślić, że to waleriana stała się dużo bardziej popularna. Od wieków zioło to jest stosowane na bóle głowy, leczenie nerwowości oraz bezsenność. Obecnie waleriana jest jedną z najpopularniejszych ziołowych pomocy nasennych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Herbata z waleriany powstaje z jej korzenia, który suszy się, a następnie sprzedaje bezpośrednio do zaparzenia. Prawdopodobnie waleriana, zwiększa poziom neuroprzekaźnika zwanego kwasem gamma-aminomasłowym (GABA). Gdy GABA występuje w obfitych ilościach, może zwiększyć senność.

Lawenda na problemy ze snem

Choć lawenda kojarzy nam się bardziej z dekoracją ogrodową to zioło charakteryzuje się również tym, że pięknie pachnie. Ten kojący i uspakajający aromat wydobywający się ze świeżo zaparzonej herbaty idealnie łagodzi nerwy oraz wspomaga zasypianie.

Melisa lekarska na bezsenność

To chyba najczęściej wskazywane zioło, które kupujemy po to, by ukoić nerwy. Często sprzedawana jest w postaci ekstraktu do stosowania w aromaterapii, liście melisy są również suszone w celu przygotowania herbaty. Czy warto stosować herbaty ziołowe na zaśnięcie? Oczywiście, że tak. Wiele z nich wspomoże szybszy sen, ale i wyeliminuje częste budzenie w nocy. Herbata ziołowa może także wpływać pozytywnie na ogólną jakość snu.

Na każdego taki napar działa nieco inaczej, dlatego recepturę herbaty na bezsenność należy dopasować nie tylko do rodzaju problemu, ale także do indywidualnych preferencji. Sprawdź np. jak zadziała u Ciebie ta herbata ziołowa English Tea Shop Sleepy Me, której walory smakowe, ale również pozytywne działanie na zdrowy sen, doceniło już wiele osób.

Polecane produkty w tym artykule
Ziołowa herbata Richmont Dream Melissa - 50x6g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata Richmont Dream Melissa - 50x6g
147,22 zł netto 159,00 zł brutto 159,00 zł 3180 pkt.
Ziołowa herbata English Tea Shop Sleepy Me 15x2g
Promocja
( Brak opinii ) Ziołowa herbata English Tea Shop Sleepy Me 15x2g
15,55 zł netto 20,99 zł 16,79 zł brutto 16,79 zł 20,99 zł 335.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel