II Mistrzostwa dla Palarni Kawy – Cup of Poland

II Mistrzostwa dla Palarni Kawy – Cup of Poland
II Mistrzostwa dla Palarni Kawy – Cup of Poland

Kawa dzisiaj przekroczyła granice porannego zwyczaju, ewoluując w pasję i filozofię, dlatego z ogromnym entuzjazmem Konesso wspiera inicjatywy podkreślające i szerzące kulturę picia kawy.

W marcu będzie miała miejsce najnowsza odsłona Gastrotargów SMAKKi, podczas których odbywają się dwa wybitne wydarzenia kawowe – Olimpiada Kawy, której patronują T. Obracaj & M. Rusnarczyk, oraz II Mistrzostw dla Palarni – Cup of Poland. Z dumą wspieramy oba wydarzenia, dlatego pragniemy zaprosić Was serdecznie do wspólnego celebrowania kawowej chwili, oferując niepowtarzalną szansę na wyjątkowe doświadczenie wniknięcia i poznania tajników kawowego świata.

Gastrotargi SMAKKi – międzynarodowa platforma dla sektora HoReCa, wraca ze swoją drugą edycją gdzie giganci branży gastro prezentują swoje najnowsze osiągnięcia, produkty i innowacje. SMAKKi to niezrównana okazja do zaprezentowania się na międzynarodowej arenie, budowania strategicznych relacji biznesowych oraz wymiany cennych doświadczeń.

Odwiedź Festiwal Kawowych SMAKKów podczas Gastrotargów SMAKKi!

Gastrotargom towarzyszy Festiwal Kawowych SMAKKów, który jest prawdziwym zbiorem miłośników kultury kawy i specjalistów z branży. Zaplanowane wykłady, warsztaty i dyskusje panelowe, poprowadzone przez wybitnych baristów i ekspertów kawowych, zapewnią uczestnikom nie tylko bogactwo wiedzy, ale i inspiracji. Znane marki takie jak COSTA, Lavazza, Segafredo, czy Caffe Vergnano podzielą się swoim doświadczeniem, oferując unikalne spojrzenie na kawowy świat.

Spotkania z mistrzami baristyki, lokalnymi palarniami i światowej klasy ekspertami, warsztaty, pokazy oraz degustacje otworzą przed Wami nowe perspektywy na kawę, jej smaki i techniki parzenia. Stoiska z najnowszymi akcesoriami kawowymi zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających entuzjastów tego napoju. To idealna okazja, by poszerzyć swoje horyzonty, odkryć najświeższe trendy i zgromadzić wskazówki, które odmienią Wasze kawowe rutyny.


Cup of Poland

Cup of Poland - Święto Polskiej Kawy

Drugim ważnym wydarzeniem, które Konesso dumnie wspiera i sponsoruje na Festiwalu Kawy SMAKKi są II Mistrzostwa dla Palarni – Cup of Poland, które nie tylko promują lokalne palarnie kawy, ale również stwarzają możliwość dla uczestników do zaprezentowania swojej kawy szerszej publiczności, zdobycia uznania w branży oraz nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych.

Cup of Poland, które odbędzie się już 21 marca 2024 roku to niepowtarzalne wydarzenie na kawowej mapie Polski, które skupia się na wyłonieniu najwyższej jakości kawy palonej w naszym kraju. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników tego aromatycznego napoju, aby odkryć, docenić i nagrodzić najlepsze polskie palarnie. Konkurs jest skierowany zarówno do kawowych entuzjastów, jak i profesjonalistów z branży.

Dwa Wymiary Oceniania w Cup of Poland: Głos Ludu i Ekspertów

Rywalizacja w Cup of Poland odbywa się w dwóch kategoriach: Customer Choice, gdzie głos mają kawowi amatorzy, konsumenci oraz Professional Choice, dedykowanej profesjonalnym sędziom z uprawnieniami, głęboką wiedzą i doświadczeniem w ocenie kaw. Takie podejście pozwala na wszechstronne spojrzenie na polską scenę kawową i wyróżnienie tych palarni, które zyskują uznanie zarówno wśród konsumentów, jak i ekspertów.

Kluczowym elementem Cup of Poland i coś co wyróżnia konkurs jest anonimowość degustacji. Próby espresso są testowane w pełnej nieświadomości co do ich pochodzenia, co gwarantuje obiektywność ocen i sprawiedliwe rywalizacje między uczestnikami. Sędziowie nie wiedzą kto przygotował kawę, w jakim ekspresie i jaka jest marka kawy. Degustacje są przeprowadzane "w ciemno". To podejście podkreśla jakość kawy jako główne kryterium oceny, umożliwiając uczciwe i obiektywne wyłonienie zwycięzców.

Cup of Poland jako szansa biznesowa dla palarni

Oprócz rywalizacji, Cup of Poland jest również platformą biznesową, która ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów handlowych i wspiera rozwój zarówno uznanych i dużych palarni korporacyjnych, jak i debiutujących, rzemieślniczych na rynku palarni. Wydarzenie to jest znakomitą okazją do promocji polskich producentów kawy, umożliwiając im prezentację swoich produktów szerokiemu gronu odbiorców.

Mistrzostwa są dla uczestników szansą na zwiększenie rozpoznawalności marki i promocji produktów. Dobre wyniki w konkursie mogą natomiast wpłynąć na wzrost sprzedaży, gdyż klienci szukają marek wyróżniających się jakością.

Organizatorzy zapowiadają, że edycja 2024 przyniesie świeże podejście do koncepcji wydarzenia, zwiększając liczbę uczestników i wprowadzając nowe konkursy skierowane bezpośrednio do publiczności. Szczegóły tych inicjatyw obiecują być równie ekscytujące, co sam konkurs. Cup of Poland to święto polskiej kawy, które skupia wokół siebie społeczność kawowych pasjonatów i profesjonalistów, dając im przestrzeń do świętowania, uczenia się i wzajemnej inspiracji. Zapraszamy do udziału w mistrzostwach i doświadczania świata polskiej kawy w najlepszym wydaniu!

Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista Trip Coffee Brazylia 1kg
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Trip Coffee Brazylia 1kg
65,03 zł netto 79,99 zł brutto 79,99 zł 1199.80 pkt.
Kawa ziarnista Trip Coffee Etiopia 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Trip Coffee Etiopia 250g
28,45 zł netto 34,99 zł brutto 34,99 zł 699.80 pkt.
Kubek termiczny Trip Coffee Nikaragua - Kambukka Olympus 300 ml
( Brak opinii ) Kubek termiczny Trip Coffee Nikaragua - Kambukka Olympus 300 ml
110,56 zł netto 135,99 zł brutto 135,99 zł 2719.80 pkt.
ZESTAW - Kawa ziarnista Trip Coffee 4x250g
( Brak opinii ) ZESTAW - Kawa ziarnista Trip Coffee 4x250g
87,77 zł netto 107,96 zł brutto 107,96 zł 2359.20 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel