Herbata oczyszczająca

Herbata oczyszczająca
Herbata oczyszczająca

Zioła wykazują zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a niektóre z nich wspomagają usuwanie z naszego organizmu toksyn oraz innych szkodliwych substancji, a także zbędnych produktów przemiany materii. Która herbata ziołowa działa oczyszczająco na nasz organizm?


Herbata z mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski to roślina, która wykazuje bardzo silne działanie zarówno oczyszczające, jak i moczopędne na nasz organizm. Dzięki temu w skuteczny sposób pomaga usuwać gromadzące się w naszym ciele toksyczne substancje, które wpływają niekorzystnie na stan naszego zdrowia.


Herbata z czystka

Kolejną rośliną, która pomaga oczyścić nasz organizm z toksyn jest czystek, który polecany jest do spożycia w szczególności tym osobom, które stosują różnego rodzaju kuracje oczyszczające. Picie herbaty z czystka pomaga poprawić równowagę naszej flory bakteryjnej, a dzięki właściwościom moczopędnym czystek wspomaga pracę naszych nerek, przyspieszając proces wypłukiwania z naszego organizmu szkodliwych substancji.


Herbata z pokrzywy

Pokrzywa to jedna z najcenniejszych roślin leczniczych, która z uwagi na bogactwo różnego rodzaju substancji odżywczych wykazuje zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Herbata z pokrzywy pomaga oczyścić nasz układ trawienny, a także wpływa pozytywnie na pracę naszej wątroby, która jak wiadomo, gromadzi w sobie różne toksyny. Dzięki właściwościom moczopędnym wspomaga ponadto usuwanie z naszego organizmu zbierających się w nim toksycznych substancji, które wpływają negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również ogólne samopoczucie.


Herbata z przetacznika leśnego

Choć wielu z nas o takiej roślinie raczej nie słyszało, to jednak przetacznik leśny zaliczany jest do grona jednych z najlepiej oczyszczających ziół. Jego działanie jest wszechstronne, ponieważ w skuteczny sposób pomaga oczyścić naszą wątrobę oraz krew, a także działa napotnie i moczopędnie, a do tego przyspiesza proces przemiany naszej materii. Dzięki tym właściwościom ta herbata ziołowa pomaga usunąć toksyczne substancje zalegające w naszym organizmie poprzez wątrobę, nerki oraz skórę.


Herbata z ostropestu plamistego

Ostropest plamisty to z kolei roślina, która wspomaga przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie naszej wątroby, ponieważ wykazuje silne właściwości odtruwające. Z uwagi na zawartość sylimaryny pomaga zablokować gromadzące się we wspomnianym narządzie toksyny, zapobiegając tym samym ich szkodliwemu działaniu na nasz organizm. Oprócz tego pomaga zahamować procesowi wchłaniania metali ciężkich, które do naszego organizmu dostają się każdego dnia wraz z pożywieniem.


Herbata z łopianu

Ostatnią rośliną oczyszczającą nasz organizm, która wykorzystywana jest na potęgę w zachodniej i chińskiej medycynie naturalnej, jest rosnący na łąkach łopian większy mający postać kolczastych kuleczek, które dzieci dla żartów przyczepiają sobie do ubrań. Roślina ta wykazuje jednak silne działanie odtruwające, wspomagając proces wydalania toksyn poprzez naszą skórę, wątrobę oraz układ limfatyczny. Aby jednak w skuteczny sposób oczyścić nasz organizm z toksyn, konieczne jest przeprowadzenie dwutygodniowej kuracji oczyszczającej, która polega na wypijaniu każdego dnia naparu przygotowanego z korzenia łopianu.

Polecane produkty w tym artykule
Ziołowa herbata teapigs Liquorice & Peppermint 15x3g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata teapigs Liquorice & Peppermint 15x3g
32,77 zł netto 35,39 zł brutto 35,39 zł 707.80 pkt.
Ziołowa herbata teapigs Fennel & Liquorice 15x2,5g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata teapigs Fennel & Liquorice 15x2,5g
26,01 zł netto 31,99 zł brutto 31,99 zł 639.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel