Funkcje ekspresu do kawy Nivona 930

Funkcje ekspresu do kawy Nivona 930
Funkcje ekspresu do kawy Nivona 930

Ekspres Nivona 930 to gratka dla prawdziwych smakoszy kawy. Jest to w pełni automatyczny ekspres do kawy, który pozwala na tworzenie własnych receptur, dzięki czemu twoja kawa będzie smakowała dokładnie tak, jak lubisz.

Ekspres Nivona 930 niewątpliwie zostanie ozdobą twojej kuchni

Szwajcarzy to styliści, kochający piękno i wysoką jakość. Nic więc dziwnego, że ekspres Nivona 930 zachwyca starannie dobranymi proporcjami, które w połączeniu z ascetyczną prostotą czynią go uniwersalną ozdobą kuchni w każdym stylu.

Połączenie tytanowej czerni i chromowanej stali nadaje ekspresowi Nivona 930 ekskluzywnego wyglądu. Jednak to, co najważniejsze, kryje się w środku. Szwajcarska precyzja jest gwarancją niezawodności działania i bardzo prostej, intuicyjnej obsługi. Ten ekspres sprawdzi się zarówno w domu, jak i niewielkim biurze. Zintegrowany system spieniający mleko pozwala na przyrządzanie pysznych kaw typu cappuccino i latte, a możliwość podgrzania samej wody to idealny sposób na szybkie zrobienie herbaty. Z ekspresem Nivona 930 nie potrzebujesz czajnika!

Funkcje ekspresu Nivona 930

Aromat kawy jest tylko jeden? Nieprawda! Ekspres Nivona 930 ma wbudowany system Aroma Balance oferujący trzy różne profile parzenia kawy: stały, intensywny i dynamiczny. Wpływa to zarówno na moc i smak kawy, jak i jej aromat. Od dziś to ty decydujesz, jak bardzo kuszący będzie zapach kawy o poranku. W niejednym domu toczą się boje o to, kto pierwszy zrobi kawę o poranku. Ale z ekspresem Nivona 930 ten problem przestaje istnieć. Można bowiem zaprogramować parzenie dwóch kaw jednocześnie i patrzeć, jak oba kubki napełniają się równomiernie. Jest tylko jeden warunek – muszą to być dwie takie same kawy. O jakości ekspresu do kawy świadczy nie tylko to, jak dużo rodzajów napoju i w jakim czasie jest w stanie przygotować, ale też komfort obsługi. Tutaj Nivona 930 zasługuje na złoty medal. Duży, czytelny wyświetlacz to wygoda i łatwość obsługi nawet dla osób, które mają duże dłonie. Po prostu nie da się nie trafić w odpowiedni przycisk.

Nie jest tajemnicą, że woda dostarczana z sieci wodociągowej nie zawsze jest najwyższej jakości, co odbija się zarówno a smaku, jak i aromacie kawy. Jeśli nie jesteś do końca zadowolony z efektów pracy ekspresu, pomyśl o polepszeniu jakości wody. Ekspres Nivona 930 ma możliwość montażu wkładu filtrującego wodę Nivona NIRF 701. Różnica w smaku i aromacie kawy na pewno będzie na plus. Moduł zaparzający w ekspresach Nivona jest wyciągany, dzięki czemu możemy w prosty sposób zadbać o higienę ekspresu. Dzięki temu kawa zawsze będzie miała idealny smak. Jeśli chodzi o spieniacz mleka, jest jeszcze łatwiej, bo ekspres Nivona 930 jest wyposażony w zautomatyzowany system czyszczenia. Nie ma obaw, że wewnątrz zostaną jakiekolwiek pozostałości po mleku, które mogłyby negatywnie wpłynąć na smak kolejno parzonego napoju.

Moja kawa to nic innego, jak ręcznie wprowadzona receptura ulubionej kawy na stałe zapisana w pamięci urządzenia. Już nie musisz ustawiać rodzaju i wielkości kawy oraz ilości dodanego mleka za każdym razem, gdy masz ochotę na kawę. Wystarczy, że zrobisz to raz. Każdy następny to wywołanie programu jednym dotknięciem. W ekspresie Nivona 930 można zapisać aż dziewięć spersonalizowanych receptur na kawę. Nivona 930 to ekspres, w którym możesz parzyć zarówno kawę ziarnistą, jak i mieloną. Zbiornik na kawę ziarnistą ma pojemność 270g. Gdy kawa w zbiorniku się skończy, ekspres wyświtli nam odpowiedni komunikat. Ekspres Nivona 930 ma bardzo duży zbiornik na wodę, którego pojemnośc wynosi 2,2 l. Pełen zbiornik wody wystarczy na obsłużenie niedużego przyjęcia. Brak wody zostanie zasygnalizowany, podobnie jak to się dzieje w przypadku końcówki zapasów kawy. Pojemnik na wodę można wyjąć z ekspresu, aby go wygodnie umyć. Drobiazgiem, który poprawia odczucia wizualne podczas parzenia kawy w ekspresie Nivona 930 jest podświetlanie filiżanki. Ekspres robi to w dwóch kolorach.

Ekspres Nivona 930 daje nam możliwość ustawienia i kontrolowania wielu czynników, które wpływają na finalny smak kawy, a są to:

  • stopień zmielenia ziaren
  • twardość wody
  • moc kawy – masz do wyboru aż 5 różnych stopni mocy
  • temperatura kawy – do wyboru są cztery różne poziomy ciepłoty napoju
  • ilość zaparzonej kawy – najmniejsza pojemność to zaledwie 20 ml (idealny wybór dla mocnego espresso), największa: 240 ml
  • wysokość dozownika – możesz go ustawić w zależności od wielkości naczynia. Maksymalna wysokość to 14 cm

 

Ważne parametry techniczne ekspresu Nivona 930

Waga – 14,8 kg. Trzeba przyznać, że ekspres nie należy do najlżejszych, ale to – paradoksalnie – jego zaleta, nie wada. Nawet gdy nie jest wypełniony kawą i wodą, jest bardzo stabilny. Przypadkowe potrącenie na pewno nie skończy się jego upadkiem.

Moc – 1465 W. Może się wydawać, że to dużo, jednak w rzeczywistości przyrządzenie jednej kawy kosztuje zaledwie kilka groszy. Dzieje się tak dlatego, że pojedynczy proces parzenia kawy trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, więc pobór prądu jest relatywnie nieduży. Ekspres ma wbudowaną funkcję oszczędzania prądu, w stanie czuwania pobiera zaledwie śladowe ilości.

Wymiary – 28 x 36 x 50 cm. Ekspres bez trudu zmieści się na kuchennym blacie. Jak na tak duże urządzenie jest stosunkowo wąski, 28 cm to mniej niż kuchenka mikrofalowa czy opiekacz, na ekspres na pewno znajdzie się miejsce.

Izolacja akustyczna – to dzięki niej można z powodzeniem używać ekspresu nawet wczesnym rankiem, gdy domownicy śpią. Także stożkowy młynek z hartowanej stali pracuje bardzo cicho.

Ciśnienie – 15 bar. Wysokie ciśnienie jest gwarancją uzyskania głębokiego smaku i aromatu parzonej kawy. To właśnie dzięki niemu kawa z ekspresu Nivona 930 smakuje jak żadna inna.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Nivona 930
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 930
3 657,72 zł netto 5 999,00 zł 4 499,00 zł brutto 4 499,00 zł 5 999,00 zł 89980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel